Politieke markt en verkiezingsdebat Schouws Kamerkoor 22 Nuis: brand Smerdiek is goed aangepakt Anderhalfjaar cel geëist voor overval supermarkt Schuur gesloopt voor appartementen vrijdag 12 februari 2010 door Melita Lanting zierikzee - Een politieke markt met een presentatie van de politie ke partijen en - in samenwerking met de PZC - het afsluitend lijst trekkersdebat. De gemeente Schou- wen-Duiveland doet er alles aan om inwoners te interesseren voor de gemeenteraadsverkiezingen, over drie weken. Zaterdag 27 februari is het Open Gemeentedag. Dan staan de deu ren van het gemeentehuis wagen wijd open voor iedereen die infor matie wil hebben over de stand punten van partijen en belangrijke kwesties die spelen op Schouwen- Duiveland. „Ik vind het heel belangrijk dat in woners informatie krijgen", zegt burgemeester Gerard Rabelink. „Hoe meer de verkiezingen in het centrum van de belangstelling staan, hoe beter. De gemeente is toch de eerste overheid die een burger tegenkomt. Daar hebben de inwoners het meest mee te ma ken. Ik hoop dat de opkomst bij de verkiezingen hoger is dan vier jaar geleden." Om 11.00 uur gaat de politieke markt van start. Alle partijen die deelnemen aan de verkiezingen hebben een eigen kraam. Deze markt loopt door 15.00 uur. sint-maartensdijk - De Thoolse burgemeester Willem Nuis conclu deert dat er tijdens en na de grote brand in het bedrijfsverzamelge bouw in Sint-Maartensdijk geen onoverkomelijke fouten zijn ge maakt. In een memo stelt Nuis dat er op zaterdag 13 juni 2009 prima is samengewerkt op bestuurlijk en operationeel niveau. Toch zijn er punten voor verbetering vatbaar. Zo wordt in kaart gebracht waar door Emile Calon middelburg - De Vlissinger (45) was niet van plan de Golff Super markt in zijn woonplaats te over vallen, zo zei hij gisteren tegen de leden van de Middelburgse recht bank. Hij ging 27 oktober naar die supermarkt om twee pakjes siga- retten te kopen. Toen de caissière hem hielp zag hij de inhoud van de kassa, liet een hakbijltje zien en eiste geld. Hij kreeg een briefje van vijftig. Vervol gens eiste hij meer. Óp het mo ment dat de medewerkster hem dat ook wilden geven, bedacht hij zich, pakte de sigaretten en ver dween. De man werd opgespoord dankzij de beelden van de bewa kingsvideo van de supermarkt. Gis teren vertelde hij de rechtbank dat het hem niet meezat. Hij was enke- JUBILEUMCONCERT Royal Music voor het Engelse koningshuis door Ali Pankow Tussen 11.30 en 12.30 uur is in de burgerzaal een presentatie van 'nieuwkomers'. Nieuwe kandida ten op de lijsten van de verschillen de partijen geven hun mening over de toekomst van Schouwen- Duiveland. Daarna is er voor het publiek de mogelijkheid om vra gen te stellen. Deze discussie wordt geleid door burgemeester Rabelink. Om 13.30 uur begint-het centrale lijsttrekkersdebat. In dit debat - ge organiseerd in samenwerking met de PZC - kruisen de lijsttrekkers GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 de politieke degens over belangrij ke kwesties op Schouwen-Duive- land. Zaken die aan de orde ko men zijn onder meer de bezuini gingen waar de gemeente voor staat en hoe de politiek aantrekke lijk kan worden voor jongeren. Het debat staat onder leiding van Ton van den Nouweland, chef van de regioredactie Schouwen-Duive- land. Het debat is live te volgen via de website van de gemeente: www.schouwen-duiveland.nl. Op verkiezingsdag, 3 maart, houdt de gemeente een uitslagenavond in het gemeentehuis. Wie vorige week geke ken heeft naar de eerste aflevering van de nieuwe tele visieserie The Tudors heeft vol gens-Ineke Versnel ook iets ge proefd van de sfeer die het Schouws Kamerkoor zaterdag brengt tijdens het jubileumconcert in de Jacobuskerk in Renesse. Dit optreden ter viering van het tienjarig bestaan van het koor staat in het teken van Royal Music voor het Engelse koningshuis door de eeuwen heen. Dat betekent een muzikale reis door de tijd van 1540 tot 1976. „Die Engelse hof- componisten konden er wat van. Het is heerlijke muziek om te zin gen", zegt Versnel. Zij is ruim zes jaar voorzitter van het Schouws Kamerkoor en roemt de enorme inzet van de leden. „Iedereen is be reid niet alleen tijdens de repeti ties, maar ook thuis hun partij al leen of met elkaar in groepjes in te studeren." Dirigent Sietse van Wij- gerden nam tien jaar geleden het initiatief tot oprichting van dit koor met als doel met amateurzan gers zo'n hoog mogelijk niveau te bereiken. De oprichter gaf het diri geerstokje na enkele jaren over aan Marco 't Hart en die werd in juni in de gemeente open water is, dat kan worden ingezet als bluswater. De Veiligheidsregio Zeeland zet kanttekeningen bij de aanpak van de gemeente in de dagen na de brand. Nuis koos ervoor om beleid en uitvoering in één team onder te brengen om onnodig heen en weer rijden te voorkomen, De Vei ligheidsregio concludeert overi gens dat deze aanpak niet tot pro blemen heeft geleid. Repetitie van het Schouws Kamerkoor o.l.v. van Wim Boer. Links op de voorgrond voorzitter Ineke Versnel. le maanden voor die overval werk loos geworden en vluchtte vervol gens in het gebruik van cocaïne. De overval was volgens hem ge beurd in een impuls waar hij nu vreselijk spijt van heeft. De officier hield hem voor dat de man met zijn daad de caissière heel erg veel schrik heeft aange jaagd. Vermoedelijk, zo zei hij, zal ze zich die overval de rest van haar leven herinneren. Hij zei ook dat politie en Openbaar Ministerie zien dat er de laatste tijd steeds meer overvallen plaatsvinden op winkels en woonhuizen. Vermoe delijk omdat banken en benzine stations steeds beter zijn beveiligd. De officier eiste een celstraf van 24 maanden tegen de man waarvan 6 voorwaardelijk en een schadever goeding van 1599 euro. Uitspraak op 25 februari. ZIERIKZEE - Waar tot voor kort aan de Zevengetijstraat een oude boeren schuur stond, verrijst binnenkort een bescheiden appartementsgebouw. De DPP Vastgoed Groep uit Zierikzee gaat er achter een 'nostalgische gevel' zes onder architectuur gebouwde sta rtersap partem enten realiseren. Wan neer de bouw precies begint is nog niet bekend. foto Dirk-Jan Gjeltema MEEST GELEZEN 1. Kinderporno was bijvangst 2. Bestelbus te water 3. Sieraden gestolen uit woning VERKIEZINGEN Lees alles over de gemeenteraads verkiezingen op www.gemeenteraads- verkiezingenzeeland.nl TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60