binnenland 15 carrierewethouders sioot overleden MUSICAL-ARRANGEMENTEN x Vader Joran van der Brommobilist moet rijexamen afleggen Schippers mogen tijdens werktijd minder drinken KRA5.NL GRATIS zoeken kandidaten van buiten de gemeentegrens BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 12 februari 2010 door Jeffrey Kutterink den haag - Schippers mogen straks niet meer dan 0,5 promille alcohol in hun bloed hebben als zij op het water zijn. Nu is dat nog 0,8 promille. Ook verdwijnt het verschil tussen wat mag op ver schillende wateren. Zo was het toe gestane promillage op de drukbe varen Rijn lager dan op kleinere wateren. De Tweede Kamer is gisteren ak koord gegaan met het voorstel van staatssecretaris Tineke Huizinga (Christenunie) van Verkeer en Waterstaat. De PW wilde een verlaging naar 0,2 promille, maar kreeg daarvoor de handen niet op elkaar. De fracties van CDA en PvdA plei ten er verder voor dat snelheids- en alcoholovertreders op het wa ter hun vaarbewijs moeten inleve ren. MAMMA MIA! Na 190 wereldsteden en 40 miljoen bezoekers is deze hitmusical ook in Nederland te bewonderen. MAMMA MIA! tovert een glimlach op je gezicht die er niet meer vanaf wil. Een heerlijk feelgood verhaal met 22 van de grootste hits van ABBA! Dochter Sophie staat op het punt te trouwen, terwijl haar moeder met haar bruisende verleden wordt geconfronteerd door een ontmoeting met drie voormalige liefdes. Sophie die door haar echte vader 'weggegeven' wil worden, probeert uit te vinden wie van de drie mannen dat is... waarom zou je meer betalen ALL SHOOK UP - LOVE ME TENDER De musical met een geheel eigen originele interpretatie van de Broadway-productie vindt zijn oorsprong in het samenkomen van twee stijliconen: de hits van Rock 'n' Roll legende Elvis Presley en een vleugje van William Shakespeare. Een stoer en humoristisch verhaal over de mooie Natalie (Brigitte Heitzer) die verliefd wordt op Macho Chad (René van Kooten). Een voorstelling vol swingende heupen en de 25 grootste hits van 'The King' waaronder 'Jailhouse Rock' en 'Can't Help Falling in Love'. MAMMA MIA! 2 dagen vanaf 59 In o.a. Amsterdam, Groningen, Breda, Leeuwarden en Den Bosch Aankomst: diverse data van 19/2 t/m 16/5 Zie www.kras.nl/mammamia ALL SHOOK UP - LOVE ME TENDER 2 dagen vanaf 69 In o.a. Almere, Amstelveen, Zoetermeer, Den Haag en Leeuwarden. S Aankomst: diverse data van 19/2 t/m 3/7 Zie www.kras.nl/allshookup WEEKENDJE WEG door Henk Mees oranjestad - Paul van der Sloot is woensdagnacht (lokale tijd) op Aruba overleden. Hij is de vader van Joran, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van de toen 18-jarige Amerikaanse Nathalee Holloway. Dat heeft de fa milie gisteren bevestigd. De in Ne derland geboren Paul van der Sloot (1952) overleed aan de gevol gen van een hartaanval. Zijn zoon loran, nu 22, werd in 2005 tot verdachte bestempeld na de verdwijning op Aruba van Nata- lee. In de nog altijd niet afgesloten strafzaak zat ook Paul van der Sloot enige tijd als verdachte van medeplichtigheid opgesloten. Op websites werd enkele uren na zijn dood werd al gesuggereerd dat met de dood van Van der Sloot de waarheid over de zaak-Natalee nooit meer wordt gevonden. Afgelopen woensdagavond over leed Paul van der Sloot, volstrekt onverwacht voor vrienden en fa milie, aan de gevolgen van een hartstilstand. Een partijtje tennis werd hem fa taal. Op de banen van villapark 'Tierra del Sol' zakte hij in elkaar. Reanimatiepogingen mochten niet meer baten. Maandag zou hij 58 jaar zijn geworden. Als 'vader van' verscheen hij regel matig op de voorgrond. Van der Sloot zat aan tafel in het tv-pro- gramma Pauw Witteman, toen zijn zoon misdaadverslaggever Peter R. de Vries (overtuigd van Jo- rans schuld inzake Nathalee Hollo way) een glas wijn in het gezicht gooide. Paul was de spreekbuis die rotsvast in Jorans onschuld geloof de, ook als hem werd verweten zijn zoon met juridische trucjes te adviseren. De laatste jaren runde Van der Sloot in Oranjestad een advocaten praktijk. Eerder was hij er lands advocaat, kabinetchef bij het Open baar Ministerie, docent aan de plaatselijke universiteit en rechter. In 1991 vestigde Van der Sloot zich met zijn vrouw op Aruba. Daar werden twee van hun drie zonen geboren. Voordat hij naar Aruba vertrok, etaleerde Van der Sloot zijn vast houdendheid als jurist. houders van 'buiten'. GroenLinks is koploper. Bij die partij is ruim een derde van de bijna honderd wethouders niet uit de raad afkom stig. SP, PvdA en D66 kennen ver gelijkbare percentages. De kleine christelijke partijen lijken liever een raadslid voor te dragen als wet houder. Bij de SGP was vorig jaar slechts één op de acht wethouders van 'buiten'. Bij de Christenunie lag dat op 20 procent (een op de vijf). Volgens politicoloog Peter Casten- miller van de Stichting Decentraal Bestuur was een van de ideeën achter de dualisering dat vooral kleinere gemeenten meer goede wethouderskandidaten zouden kunnen aantrekken. Hij noemt het 'opmerkelijk' dat ook grote ge meenten dankbaar gebruikmaken van deze mogelijkheid. Castenmiller stelt vast dat partijen meer onderscheid maken tussen kandidaten voor de raad en voor het college van burgemeester en wethouders. Hij verwacht dat de huidige trend doorzet: „Het zou zo maar eens kunnen zijn dat na de komende verkiezingen één op de drie wethouders niet verkozen was in de raad." Volgens Casten miller heeft de dualisering ervoor gezorgd dat raad en college verder van elkaar zijn komen te staan, waardoor veel meer wethouders dan vroeger het veld moeten rui men. Er is echter geen verband met het toegenomen aantal car rièrewethouders. „Dat laten de cij fers niet zien", aldus Castenmiller. den haag - Bromfietsers, snorfiet sers en bestuurders van een brom- mobiel moeten vanaf 1 maart een praktijkexamen afleggen voordat ze met hun vervoermiddel de weg op mogen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen CBR ver wacht ruim 60.000 kandidaten die naast een theorie-examen ook een rijproef moeten afleggen. Het CBR zegt zestig examinatoren in te zet ten om de nieuwe maatregel te kunnen uitvoeren, aldus de organi satie gisteren. Het bromfietsrijbewijs is verplicht voor iedereen vanaf 16 jaar die een brommer, een snorfiets of een brommobiel wil besturen. Het rij bewijs voor snorfietsers geldt al leen voor de zogenoemde Sparta- mets, die een blauw kentekenplaat je hebben. Elektrische fietsen en scootmobiels vallen niet onder de examenplicht. Er komen twee verschillende prak tijkexamens: een voor de brom fiets en een voor de brommobiel. Het laatste examen richt zich voor al op de oudere, minder mobiele weggebruiker. Die wordt voorna melijk getest op voertuigbeheer- sing. Wie z'n brommerrijbewijs haalt, staat te boek als beginnende weggebruiker. Daarvoor gelden strengere regels, zoals een alcohol limiet van slechts 0,2 promille. Slechts een enkeling meldde zich nog met een strippenkaart in tram of bus. „Een chipkaart kopen of lo pen", was het devies van de Rotter damse conducteurs. Want iedereen moet eraan geloven, ook studenten, abonnementhouders en 65-plussers. Na 1 maart riskeren ze een boete van 38,50 euro als ze dat niet doen, ook al hoeven ze niet per reis af te rekenen. foto Ed Oudenaarden/ANP verblijf in een hotel ontbijtbuffet entreekaart voor de musical 2-daagse autovakanties Nederland uw Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5