Zeeland PZCL Betere afspraken hulp aan leerlingen Jongeren bereiden wintermaal Dolle kinders Bestelbusje raakt te water door gladheid in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 HULPVERLENING Onderwijs en centrum voor Jeugd en Gezin leggen verantwoordelijkheden vast in convenant Bekkenletsel na val van paard almanak Schouws Kamerkoor viert verjaardag met koninklijke muziek Vrijdag 12 februari 2010 Oud zusterhuis vangt bijna alle zonnestralen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door David Duijnmayer zierikzee - De Schouwen-Duive- landse scholen en het centrum voor Jeugd en Gezin hebben een convenant getekend, waarin is vast gelegd hoe zij het beste kunnen sa menwerken voor de zorg- en hulp verlening aan leerlingen. Het gaat in het convenant vooral over de communicatie en afstem ming tussen de verschillende in stanties. Het doel is om leerlingen met problemen sneller te herken nen, te diagnosticeren en te hel pen. De belangrijkste partijen daar in zijn de zorgregisseur van het centrum voor Jeugd en Gezin, do centen en zorgcoördinatoren van scholen, en de zorgadviesteams (ZAT's) die bestaan uit experts van buiten de school. Zo is nu officieel vastgelegd dat le raren of zorgcoördinatoren van een school te allen tijde bij het cen trum voor Jeugd en Gezin terecht kunnen om problemen van leerlin gen te bespreken. „Je moet dan meestal denken aan gezinsproble- matiek", zegt zorgregisseur Sjoerd Riddersma van het centrum voor Jeugd en Gezin. „Stel dat een do cent merkt dat een kind in de win ter zonder jas op school komt, dan kun je er donder op zeggen dat er iets in de thuissituatie niet hele maal goed zit. Scholen kunnen in tern wel bepaalde problemen van scholieren oplossen, maar gezins problemen overstijgen de experti se van de school. Daar moeten lera ren zich niet in mengen." Het cen trum voor Jeugd en Gezin is in dit soort gevallen de brug tussen scho len en hulpverlening. „Wij kun nen een school de weg wijzen naar de juiste instanties en het overzicht houden over de verleen de zorg", zegt Riddersma. Belangrijk is ook dat hiervoor een informatieplicht is opgenomen: de zorgregisseur en de coördinator van het ZAT moeten elkaar op de hoogte houden van de zorgverle ning aan een kind. Het Centrum voor Jeugd en Gezin in Zierikzee bestaat anderhalf jaar. Vanaf dit jaar moeten alle gemeen ten zo'n centrum hebben. Het is een loket waar ouders, jongeren en professionals terecht kunnen voor vragen over opvoeding. Daar naast heeft het centrum een regie functie tussen scholen en hulpver lenende instanties. Volgens gemeenteambtenaar Eef van Brummelen is het convenant vooral een formalisering van de be staande manier van werken. SCHARENDIJKE - Groentensoep, stamppot en griesmeelpudding met bitterkoekjes. Veel Hollandser kan een menu niet zijn. Tien jon geren van de PKN-kerk Scharendij- ke bereiden vanavond in Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam aan de Kabbelaarsbank een wintermaal- tijd voor vijftigplussers. De wintermaaltijd is een begrip voor de inwoners van Scharendij- ke en Ellemeet. Zij komen altijd enthousiast naar het evenement, dat dit jaar de achtste editie be leeft. Vijfennegentig vijftigplussers hebben zich voor de maaltijd aan gemeld. De gasten betalen mini maal ïo euro voor de maaltijd. De opbrengst van de avond is be stemd voor een - jaarlijks wisse lend - goed doel. Dit jaar hebben de PKN-jongeren gekozen voor de Doe Een Wens Stichting. Deze stichting vervult de liefste wens van kinderen tussen 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Door het vervullen van een wens wil doe een Wens blijdschap en kracht brengen in een moeilijke pe riode voor de zieke kinderen. Gisteravond werden voorbereidin gen getroffen voor de Hollandse pot. Dat betekende onder meer dat 25 kilo aardappelen geschild moest worden. foto Ronald den Dekker rirffr>Biimriiirir"ir'i"iin'[iiiiMiiriiiiffTimiifi'miiiiiiiii['ir|-'"rrr'niiMiMiiiiiir Tip? redactie@pzc.nl de nieuwe courant en een gevoelvol relaas over het afscheid van onder- wijsstagiaire 'juf Daphne' ('Ze weet nog niet zeker of ze juf wilt worden, maar vast wel'). Nuttige raadgevin gen staan er ook in. Bedoeld voor DDKC-medewerkers, maar univer seel. Bijvoorbeeld de raad om naar de baas te luisteren (anders komt er niks van). Een gouden tip tot slot: 'Alstublieftgeen zelfontslag nemen. Behalve als we raar doen natuurlijk'. BRUINISSE Op de Langeweg in Bruinisse is gis termiddag een amazone gewond geraakt na een val van haar paard. Het meisje is met bekkenletsel in een ambulance overgebracht naar het Van Weel Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Het ongeval gebeurde om 12.37 uur. Na de melding is ook een trauma helikopter opgeroepen. De politie wist gisteravond de exac te toedracht van het ongeval nog niet. Het is een ondernemend baasje, dat jongetje uit Dreischor. Dus toen hij- vernam dat kinderen via een website een eigen digitale krant kunnen ma ken aarzelde hij geen moment en kroop achter de computer. In de De Dolle Kinderse Courant (DDKC) be schreef hij vervolgens het dagelijks wel en wee in zijn woonplaats. Com pleet met verslag van de jongste voet balwedstrijd van def-jes, een korte uiteenzetting over het ontstaan van ZIERIKZEE Een bestelbusje is gisteren rond 12.00 uur vanaf de Vissersdijk in Zierikzee door de gladheid in 't Sas gegleden. De 44-jarige bestuurder liep kneuzingen op en verdraaide zijn knie. Een bijrijder wist er nog net op tijd uit te springen. Het busje was een bedrijfswagen van Meta Products Zeeland (MPZ), dat gevestigd is aan de Vissersdijk. „De hele Vissersdijk is spek- en spekglad", zegt Richard Appetijn, eigenaar van MPZ. „Deze week zijn al meerdere auto's weggegleden, en ik heb een man naar de huisart senpost gebracht die uitgegleden was en mogelijk zijn heup had ge broken." Appetijn overweegt de ge meente wegens nalatigheid aan sprakelijk te stellen voor de schade. „Er is niet gestrooid en er staat niks tussen de weg en het water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59