24 'Kijk voor je kiest naar standpunten Echtpaar Hammer Koreman AGRARISCH WEST Voorman geeft geen stemadvies, maar wil mensen bewust laten kiezen interieur Carnaval is begin voor nieuw café in Sas van Gent vrijdag 12 februari 2010 Rinco de Koeijer bij de Sophiapolder, vlak voor zijn boerderij. „Ook nieuwe natuur die van mij niet had gehoeven, maar de verwerving heeft in goed overleg plaatsgevonden." foto Peter Nicolai door René Hoonhorst Een stemadvies wil Rinco de Koeijer niet geven. Maar de voorman van Agrarisch West-Zeeuws- Vlaanderen wil de inwo ners van Sluis vóór de gemeente raadsverkiezingen wel op het hart drukken goed naar de program ma's van de verschillende partijen te kijken. Een enquête van de ZLTO-afde- ling wees vorig jaar uit dat de over grote meerderheid van de West- Zeeuws-Vlamingen weinig voelt voor verwezenlijking van Waterdu- nen. Plannenmakers, natuurbe schermers, provinciebestuurders en enkele recreatiebonzen mogen tamboereren op landinwaartse zee weringen, (economische) mogelijk heden voor zoutwaterteelten en unieke flora en fauna. Maar voor de meeste streekbewoners is Wa- terdunen 'gewoon' ontpoldering: kostbare landbouwgrond onder water zetten voor zilte natuur, die bijna niemand mag zien. Die mening is de voorzitter van Agrarisch West toegedaan. De Koeijer zat tot eind 2008 in de ge- biedscommissie om mee te praten over de ontwikkeling van Waterdu- nen. „Voorwaarde daarbij was dat gronden voor realisatie van Water- dunen vrijwillig zouden worden verworven. Ik heb Waterdunen in het begin niet gezien als een aan eensluitend gebied waar zilte na tuur moest komen. Ik dacht dat er langs de kust een aantal hectares grond werd gezocht om natuur in te richten. Een boer die zijn land niet wilde verkopen, hoefde dat niet te doen, werd door de Dienst Landelijk Gebied vijf, zes jaar gele den schriftelijk toegezegd." Maar toen de provincie met een inpas singsplan op de proppen kwam, begon het De Koeijer te dagen. Weliswaar hield gedeputeerde Mar ten Wiersma vol dat de vrijwillige grondverwerving nog steeds uit gangspunt was voor realisatie van Waterdunen, maar ook hij kon niet anders dan toegeven dat het inpassingsplan de mogelijkheid biedt om tot onteigening van gron den over te gaan als geen overeen- Alvarezlaan 62 4536 BD Terneuzen Tel. 0115-618309 www.koremaninterieur.nl SAS VAN CENT - Met carnaval steekt aan de Ooststraat in Sas van Gent een nieuw café van wal, café Lar ry's. Woensdag heeft de gemeente de vergunning afgegeven. „Geluk kig net op tijd", zegt Ancilla van Ballegooyen die het café zal run nen met partner Larry de Broek. Larry's biedt volgens Ancilla een mooie aanvulling op het caféleven in Sas. „Jeffrey's aan de Noordwest straat is vorig jaar met carnaval voor het laatst open geweest. Daar kwamen veel jongeren. We heb ben ook volop ruimte - voor twee honderd man - en een podium." Normaal zal Larry's (voorheen 't Getij en Hart van Sas) van donder dag tot en met zondag open zijn. Arts Henk en verpleegkundige Atty Hammer allebei Ridder in de Orde van Oranje Nassau voor vele jaren Artsen zonder Grenzen, foto Jos van Leeuwen Sfeervol door zacht gefilterd licht Silhouette® Shades

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52