met een lekker glas water Wegverkoop Vrijspraak Terneuzenaar van overval pizzakoerier zenz DELSCHER. 'De Piraat' de hamer te slim af te zijn Hennepkweek in twee ruimtes van woning Jo Baart boos over karig strooibeleid Reünie leerlingen Mariaschool en Het Heilig Hart vrijdag 12 februari 2010 Gesloten t/m Dinsdag 16 februari WOENSDAG 17 februari Geopend met de nieuwe collectie 20101 Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle TERNEUZEN - Een Terneuzenaar (30) is in hoger beroep door het ge rechtshof in Den Haag alsnog vrij gesproken van de overval op een Domino's-pizzakoerier op 8 janua ri 2009. De pizzakoerier werd in de Bilder- dijkstraat in Terneuzen bedreigd met een pistool en moest geld en pizza's afgeven. Tijdens de behan deling van het hoger beroep getuig de de broer van de verdachte dat deze op de bewuste avond bij hem thuis was en niet in de Bilderdijk- straat was geweest. De verdachte bekende wel dat hij tien dagen later betrokken was bij een roofoverval op een bewoner van de P.C. Hooftstraat in Terneu zen. In Middelburg kreeg de Ter neuzenaar voor beide overvallen 45 maanden cel. Het hof maakte daar vanwege de gedeeltelijke vrij spraak 36 maanden van. Een andere Terneuzenaar (20) was in Middelbifrg tot 28 maanden cel veroordeeld, alleen voor de over val in de P.C. Hooftstraat. Hij was in hoger beroep gegaan, omdat hij een veel lagere straf wilde. Het hof in Den Haag legde hem 24 maan den celstraf op. Het OM eiste twee weken geleden in Den Haag nog dezelfde straffen als door de Middelburgse rechter waren opgelegd. TERNEUZEN De Politie Zeeland heeft gisteroch tend in de Rozenstraat in Terneu zen een hennepkwekerij aangetrof fen. Een 44-jarige vrouw, die zich in de woning bevond, is aangehouden. In het pand zijn twee kweekruim- tes aangetroffen. Een gedeelte van de opbrengst lag te drogen in het pand. De politie sluit nipt uit dat nog meerdere aanhoudingen zullen vol gen. TERNEUZEN Het Terneuzense raadslid Jo Baart wil dat de gemeente ook strooit op stoepen en in voetgangersgebie den. Aanleiding is de valpartij van een vrouw, gisteren in de Noord straat in Terneuzen, waarbij ze haar been brak. De gemeente strooit alleen maar hoofdroutes, omdat er een tekort aan strooizout is. „Hier ben ik heel boos over. Dat er te weinig zout is, begrijp ik nog", zegt Baart, vmaar dat er geen zout is, dat wil er bij mij niet in." ter, zowel vóór als tijdens het car navallen en vlak voor het slapen gaan. „Je moet niet met dorst het 'gevecht beginnen!" Heeft het dan toch allemaal niet gebaat, dan raadt Kant pijnstillers aan. „Pillen zijn slechts symptoombestrijders, maar ze verlichten het ongemak wel." 's Ochtends meteen weer aan het bier gaan, is niet aan te ra den, hoewel Keizer Jan er, door Raad van Elluf-plichtplegingen, niet altijd aan ontkomt. „Bij die eerste pint om tien uur 's och tends denk je 'bah'. Bij de tweede denk je: Eigenlijk toch wel lekker." Niet 's morgens in je bed blijven liggen. Gewoon om negen uur opstgan en gelijk weer op stap", adviseren Annelies Korst en Jan Vinke van car navalsgroep De Ventjes Co uit Sas. De cafés in Sas gaan 's nachts om één uur dicht en 's ochtends om tien uur weer open. Dus is er tijd genoeg om wat te slapen en fris op te staan. Alleen op de woensdag werkt dit niet. „Dan kunnen we niet meer op stap. Alleen op woensdagmorgen een kater dus." Wat voor Annelies ook helpt is de kroegentocht. „Als we naar het vol gende café gaan, blijft er altijd een kletsje bier in mijn glas achter." Voorzitter Germen Modde van de Aardenburgse carnavalsvereniging De Nachtuul'n heeft geen echte remedie tegen een kater. Om vijf da gen in de weer te kunnen zijn, verplicht als lid van de Raad van Elf, houdt Modde zich aan - al dan niet zelf opgestelde - oude, vertrouwde leutregels: - geen sterke dranken of Belgische bieren, alleen pils. - vooral niet te snel drinken. - een paar goede, stevige maaltijden gedurende de dag. - minstens vier glazen water drinken alvorens het bed in te rollen. - een glaasje jus d'orange bij het ontwaken voor de broodnodige vitamine- tjes. foto's Peter Nicolai KLOOSTERZANDE - In het voorjaar van 2011 wordt een reünie gehou den van oud-leerlingen van de voormalige jongensschool Heilig Hart en de Mariaschool voor meis jes, ooit gevestigd aan de Groenen dijk in Kloosterzande. Robert As- selman uit Kloosterzande is een van de initiatiefnemers. Hij zoekt medestanders om een reüniecomi té op te richten. Dit comité gaat zich bezighouden met het opzet ten van de reünie en het zoeken naar en benaderen van oud-leerlin gen. Deze reünie is bedoeld voor oud-leerlingen uit geboortejaar 1952 en vroeger. Wie zitting wil ne men in het comité kan zich voor half maart opgeven bij Asselman via reasselman@zeelandnet.nl Op zondag 14 maart is er vanaf 13 uur in Zaal van Leuven in Kloos terzande een reünie van leerlingen van die voormalige lagere scholen aan de Groenendijk uit de geboor tejaren 1953 tot en met 1956. Er zijn onder meer oude klassenfo- to's te zien en doorlopend draait de film 'Dorpsleven Kloosterzan de 1965 1966.' Het bestaan van zogenoemd 'carnavalsbier' (met water aan gelengd bier) is flauwekul. Jack 'de lachende herbergier' Polfliet van ca fé De Ster/Het Vossenhol in Hulst is heel stellig. „Als je vijftien pinten drinkt, terwijl je aan het hossen en dweilen bent, dan is dat heel wat an ders dan als je vijftien pinten drinkt op de verjaardag van je tante. Tij dens carnaval zweet je heel wat uit en dus word je minder snel zat." Mocht het ondanks het zweten toch zijn misgegaan en word je the day after wakker met een bonkend hoofd dan heeft Polfliet nog wel een paar tips: „Drink een Bloody Mary (wodka, tomatensap en véél tabas co). Van die tabasco ga je flink zwe ten en dat helpt. Of, een probaat middeltje uit grootmoeders tijd, kluts twee rauwe eieren en meng dat met wat oud bruin bier. Niet te zuipen, maar de kater loopt dan voor je en niet achter je." Het percentage in de stip is uw korting. We gaan ruimte maken voor een nog betere collectie: Novastyl. Daarom moet de Zenz collectie eruit. Profiteer nu. home living

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51