land Alternatief uit de kast Pleidooi voor veilige fietsroute Westdorpe 22 pian schooi Bestrijd uw carnavalskater TIPS Fervente carnavallers geven aan de vooravond van het zottenfeest advies om de man met Oude Vaart wint schaaktoernooi almanak Dolle kinders vrijdag 12 februari 2010 door Martijn de Koning OOSTBURC - Bouw een brede school bij sportcomplex De Een hoorn in Oostburg en niet in het centrum, op de plek van het huidi ge Den Hoekzak. Dat bepleit Een- hoomeigenaar Frans Lievens in een brief aan de lijsttrekkers voor de komende raadsverkiezingen in de gemeente Sluis. Lievens hoopt dat het Sluise ge meentebestuur na de verkiezingen voor een andere locatiekeuze is te porren. Tot nu toe blijven burge meester en wethouders bij het cen trum van Oostburg. Ook woning corporatie Woongoed, die beloof de de school te financieren, koos eerder die plek. Woongoed dreig de eind vorig jaar echter terug te komen op dat plan. De corporatie is onder meer bang dat de voorzie ning te duur wordt. Lievens, die zijn plan vorig jaar al eens zag sneuvelen, stelt in de brief dat een multifunctioneel centrum bij De Eenhoorn een stuk goedkoper is. Zo hoeft er geen gymzaal bij ge bouwd te worden en geen vervan gende huisvesting worden gezocht tijdens de bouw. Op de plek van Den Hoekzak zou een stadspark kunnen komen. Directeur Kees Reinhoudt van Woongoed zet de deur op een kleine kier. „We gaan nog steeds uit van een brede school in het centrum. Mocht blij ken dat die optie te duur is, dan kijken we wel weer verder. Maar zo ver is het nu nog niet." Iedereen die ze er tijdens car naval 'niet naast kiept', vreest hem: de kater... Kan die bon kende koppijn, die mottige maag, de algehele malaise worden voorkomen, of (liefst heel) snel worden verholpen? Ervaren carna vallers hebben allemaal hun eigen tips en trucs. De overeenkomst? Water. Veel water. Als medicus (vrouwenarts) en Hulster Keizer Carnaval mag Jan Kant toch wel als autoriteit op het gebied van 'het voorkomen dan wel het be strijden van de kater' worden be schouwd. Ook Kant zwéért bij wa- Het bestaan van een anti-katerpil is een fabeltje, zegt apotheker Nol Willemse van de apotheek in Kloosterzande. Het enige middel waar je naar zou kunnen grijpen om de bonkende hoofdpijn te verzachten, is een pijnstiller, maar Willemse is de laatste die deze methode aanprijst. „De ka ter doe je jezelf aan. Het beste kun je gewoon een dagje rustig aan doen in de wetenschap dat je te veel alcohol hebt gedronken en dat voortaan mis schien beter niet meer kan doen." Nog slimmer is het volgens de apotheker om het ontstaan van de kater te voorkomen. „Het beste kun je naast bier af en toe ook een glas water drinken, maar dat komt er bij de meeste carnaval- vierders niet van." foto Mark Neelemans Ik heb nog geen middeltje tegen een kater kunnen ontdekken. Het hoofd stil houden en de kater laten zakken. Er zit niets anders op" zegt Frank van Hulle uit Sas van Gent. In het dagelijks leven is hij wethou der van de gemeente Terneuzen én vier dagen per jaar fervent carnavals vierder. „Natuurlijk, voor je gaat stappen moet je goed eten, een ste vige bodem leggen. Denk aan een groot bord spaghetti of een flinke stamppot. En ook tussendoor af en toe iets eten. Da's belangrijk." Het veelgehoorde recept dat je als je wakker wordt meteen moet drinken waar je de vorige avond teveel van hebt genuttigd, heeft hij nooit ge probeerd. „Een glas bier 's morgens, dat krijg ik echt niet naar binnen." Carnaval duurt vier dagen en dan moet je de krachten verdelen. „Je krijgt soms wel eens drie pinten te gelijk voor je neus. Mijn advies: niet meteen alledrie achterover gieten." Beginnen met de drank waar je de vorige avond mee eindigde, helpt niet. Dat heeft de Sluise PvdA-lijsttrekker Robert Evers, een echte Aar- denburgse kikker, in zijn jeugd proefondervindelijk vastgesteld. Evers is in tussen geen vijf dagen achter elkaar meer paraat. Maar hij slaat de Aarden- burgse optocht op zaterdag en carnavalsmaandag zeker niet over. Alleen de gedachte aan bier geeft hem al een draaierig gevoel op zondag- en dinsdag morgen. „Ik houd het bij sterke koffie en een wandeling. Lekker uitwaaien." In een fris kloffie, niet in de naar bier stinkende carnavalsplunje. TERNEUZEN - Basisschool De Oude Vaart heeft deze week het 35ste schoolschaaktoernooi in Terneu zen gewonnen. Het team van Reu- zenhoek eindigde als tweede en 't Kompas won 'brons'. Het 'gouden' team van De Oude Vaart bestond uit Dominique van de Ende, Gi deon van Ee, Nina Giele en Senne Klaren. door Frank van Cooten Tip? redactie@pzc.nl Dat jongetje uit Dreischor is een on dernemend baasje. Toen hij vernam dat kinderen via een website een ei gen digitale krant kunnen maken, kroop hij achter de computer. In de De Dolle Kinderse Courant (DDKC) beschreef hij het wel en wee in zijn woonplaats. Met verslag van de jongste voetbalwedstrijd van def-jes, een uiteenzetting over het ontstaan van de nieuwe courant en een relaas over het afscheid van onderwijssta- giaire 'juf Daphne'. Nuttige raadge vingen staan er ook in. Bedoeld voor DDKC-medewerkers, maar univer seel. Bijvoorbeeld de raad om naar de baas te luisteren (anders komt er niks van). Een gouden dp tot slot: 'Alstublieftgeen zelfontslag nemen. Behalve als we raar doen natuurlijk'. WESTDORPE - De Dorpsraad West dorpe is bezorgd over het fietsver- keer van Westdorpe naar Terneu zen. De fietsroutes zijn volgens voorzitter Marijke Hemelsoet zeer onveilig. Het gaat zowel om woon-werkver- keer als de schooljeugd. Tevens fiet sen veel recreanten in het zomer seizoen naar de pas gerestaureerde Zwartenhoekse Zeesluis. „Deze sluis is een belangrijke at tractie geworden en trekt jaarlijks veel bezoekers", stelt Hemelsoet in een brief aan het college van burge meester en wethouders en de raad van de gemeente Terneuzen. De Terneuzense afdeling van Veilig Verkeer Nederland heeft in op dracht van de dorpsraad een ver keersveilig advies gemaakt voor de drie routes naar Terneuzen. De eer ste route Westdorpe-De Batterij kan blijven zoals het nu is. Voor de tweede route Westdorpe-Fin- landweg (Axelse Sassing) is het aanleggen van een nieuw fietspad over de kruin van de Sasdijk de goede oplossing voor de verkeers veiligheid. Voor de afstand Finlandweg-Ter- neuzen kiest WN voor de route via de Graaf Jansdijk in plaats van via de Koegorsstraat. MEEST GELEZEN 1Vrijspraak overval op pizzakoerier 2. Kritiek aanpak asbestafval 3. Nieuwe dagbehandeling oncologie EN VERDER Kijk voor avonturen van voetballers van laagspelende Zeeuwse teams op www.pzc/blog/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www. pzcn I/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50