Rutte: Uitspraken Bijleveld over krimpregio 'idioot' T©@s Opmars van 41 binnenland 'Carnavalvierders, blijf binnen' Bewoners verzorgingstehuis in Colijnsplaat krijgen beste toetje Uiterlijk bepaalt uitkomst stemwijzer Overleg met Bijenkorf over metrolijn Rouwadvertentie leidt politie naar crimineel Protest tegen heidense straatnamen DNA verdachte verkrachtingszaak komt overeen met sporen COLLEGEVORMING Vooral linkse partijen Afscheid van de strippenkaart 1749 P P- vrijdag 12 februari 2010 door Theo Ciele MIDDELBURG - VVD-leider Mark Rutte begrijpt het CDA niet meer. Op een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Middelburg zei hij dat hij steeds meer moeite heeft de politiek van de christende mocraten te volgen. Juist op the ma's die belangrijk zijn voor het platteland, toch de traditionele ba sis van het CDA, laten de christen democraten volgens hem verstek gaan. Aanleiding voor zijn uithaal naar het CDA waren de volgens Rutte de 'idiote uitspraken' van staatsse cretaris Ank Bijleveld. Die raadde mensen vorige week aan eerst goed na te denken voordat ze een huis in een zogeheten krimpregio, zoals Zeeuws-Vlaanderen, kopen. Rutte had hier geen goed woord voor over. „Er zit zoveel potentie in het platteland, zoveel kracht om de zaak weer vooruit te helpen. Kijk naar Zeeuws-Vlaanderen en naar de bedrijvigheid die zich langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen heeft ontwikkeld. Zet daar nou op in. Tegen Bijleveld zou ik willen zeggen: Stop met dit soort idiote uitspraken. Het enige dat je bereikt is dat huizenprijzen gaan dalen en dat mensen denken dat ze vooral niet in Zeeuws-Vlaan deren moeten gaan wonen." Bijleveld krijgt inmiddels ook uit eigen kring forse kritiek. De CDA-fractie in Provinciale Staten van Zeeland 'roept het 'Haagse' CDA op afstand te nemen van de uitspraken van de staatssecretaris en vraagt Bijleveld zelf haar uit spraken over woningwaarde in krimpgebieden te nuanceren. „Laat verder de CDA-Kamerfractie de daad bij het woord voegen met maatregelen om de woningwaarde in krimpgebieden op peil te hou den.", aldus de Zeeuwse CDA'ers. O video met uitspraken Rutte op www.pzc.nl DEN BOSCH - De GGD's in het zui den van het land waarschuwen car navalvierders voor bevriezing van oren, vingers en tenen wegens de aanhoudende kou in de komende dagen. Het advies is om het feest binnen te vieren en eenmaal buiten, voor al in beweging te blijven en war me kleren aan te trekken. De buitentemperatuur zakt ko mend weekeinde tot 5 graden on der nul. In verschillende Limburg se en Brabantse steden is carnaval een typisch buitenfeest. Door het gebruik van alcohol zetten bloed vaten uit en verliest het lichaam veel warmte terwijl de huid toch warm aanvoelt, zo legt een woord voerster van de GGD Hart voor Brabant uit. Buiten hossen en springen kan niet heel veel kwaad maar even de kroeg uit om op een bankje uit te rusten, veroorzaakt het reële ge vaar dat bijvoorbeeld oren bevrie zen zonder dat je het merkt, aldus de GGD. HOOCEVEEN - De Zeeuwse koks Hans Everse en Alex Minderhoud van het Colijnsplaatse verzorgings huis Cleijenborch zijn uiteindelijk tweede geworden op de landelijke kookwedstrijd voor instellings koks. Daarnaast gingen ze met de hoofdprijs voor het beste dessert naar huis. Volgens jurylid Sjaak Jobse uit Middelburg lagen de pres taties van de drie finalisten niet ver uit elkaar. In de finale moesten de deelnemers een compleet drie-gangen menu koken. Win naar werd de Sint Maartenskliniek in Nijmegen. PAUL KUSTERS GRONINGEN In een stemwijzer die de Groning se computerdeskundige Jens Bruin- lier heeft ontwikkeld, maakt de kie zer puur op uiterlijk een stemkeu- ze. In de stemwijzer krijgt de kie zer steeds twee foto's van kandi daat-raadsleden voorgeschoteld. Daaruit moet op basis van uiterlij ke kenmerken een 'favoriete kop' worden gekozen, aldus Bruinlier gisteren. AMSTERDAM Het projectbureau Noord-Zuidlijn heeft de Bijenkorf in Amsterdam benaderd voor een gesprek over de risico's bij het boren van de nieu we metrolijn. Het warenhuis vreest op basis van eigen onder zoek verzakkingenen en wil niet dat het boren op 11 maart begint. De aanleg van de metrolijn ligt al langer onder vuur en heeft al eer der voor verzakkingen gezorgd. LANDGRAAF Een overlijdensadvertentie heeft de politie op het spoor geze.t van een man uit Landgraaf die in Duits land nog een straf van minimaal ze ven jaar moet uitzitten voor han del in verdovende middelen. De man is woensdag na de begrafenis van zijn schoonmoeder in Land graaf aangehouden, meldde de poli tie gisteren. De politie was al een tijd op zoek naar de man. DEN HAAG Inwoners van de Zuid-Hollandse gemeente Westland zijn niet blij met de naamkeuze voor straten in de nieuwbouwwijk Hoogeland in Naaldwijk. Daarvoor zijn straatna men bedacht met een keur aan Ro meinse goden. 'Afgoden' in de ogen van de lokale christelijke par tijen. „Ongepast", zo oordeelde de fractie van ChristenUnie/SGP dan ook. BERGEN OP ZOOM - Sporen die de politie had verzameld in de zaak van een 13-jarig slachtoffer van ontvoering en verkrachting uit het Brabantse Huijbergen, komen overeen met het DNA van een 23-jarige verdachte in deze zaak. Dat heeft de politie gisteren laten weten. Het meisje werd half december ontvoerd toen zij 's ochtends op weg was naar school in Bergen op Zoom. De dader verkrachtte haar en liet het meisje daarna weer vrij in Rilland. De politie hield dinsdag een 23-ja- rige man uit Ossendrecht aan in verband met de zaak. Een DNA-test, uitgevoerd door het Ne derlands Forensisch Instituut, le verde een match op. De verdachte wordt vandaag voor geleid aan de rechter-commissaris. DEN HAAG - De carrièrewethouder rukt op. In 2002 kwam nog maar één op de vijf wethouders van bui ten de raad, nu bestaat het gemid delde college van burgemeester en wethouders al voor meer dan een kwart uit deze beroepsbestuur ders. In de grote steden is hun aan deel al meer dan een derde. Dat blijkt uit cijfers van de Stichting Decentraal Bestuur. Ook het aantal wethouders dat bij zijn aantreden woonachtig is in een andere gemeente stijgt. In 2008 waren dat er ruim tachtig op een totaal van ruim vijftienhon derd. Vorig jaar stond de teller op bijna 120. Tot 2002 mochten alleen gekozen raadsleden tot wethouder worden benoemd. Door de Wet Dualise- ring Gemeentebestuur, is die kop peling doorbroken. Kandidaten die niet op de lijst willen staan of in een andere gemeente wonen, ko men sindsdien ook in aanmerking. Vooral linkse partijen zoeken wet- ROTTERDAM - Alle ogen waren giste ren weer even gericht op het open baar vervoer in Rotterdam en omge ving. Die regio deed als eerste in Ne derland de strippenkaart definitief in de ban. Ondanks kritiek op de kaart, lijkt het er op dat de over gang in Rotterdam soepel verliep. Boek nü de meest complete reis voor een eerlijke prijs en ontvang gratis een tijdschrift-abonnement naar keuze 22 dagen Highlights van Oost en West Amerika we de meer culturele bezienswaardigheden, veelal te vinden in uitermate interessante steden als Washington, New York en Boston. Het westen staat garant voor de allermooiste natuurpracht en waai de steden zoals San Francisco, Los Angels en niet in het laatst het knotsgekke las Vegas een totaal andere sfeer hebben dan de eerdergenoemde steden In het oosten van dit immense land. Wij hebben voor de liefhebbers een 22 daagse reis samengesteld die het mooiste van oost en west combineert. Voor een wel heel verrassende prijs. Gaat u met ons mee? Excursies Stadsbezoek Washington met Capiol HUI en het Witte Huis Bezoek aan Philadelphia Stadsrondrit in New York Manhattan Bezoek aan Boston en haar highlights Bezoek aan de Niagara Falls Stadsrondrit door wijken van los Angeles Bezoek aan pier Santa Barbara Bezoek aan San Franscisco Bezoek aan Yosemlte National Park Bezoek aan Sequoia National Park Bezoek aan Death Valley - Zabrlskle Point Bezoek aan Las Vegas Bezoek aan Galico Ghost Town De meest complete reis voor een eerlijke prijs Complete prijs vanaf: o.b.v. logies Diverse vertrekdoto von april Hm oktober De Verenigde Staten van Amerika blijft op reisgebled het land van de onbegrensde mogelijkheden. Zowel het oosten dfs het westen van Amerika zijn van buitengewone natuurlijke en culturele schoonheid. En ook totaal verschillend van elkaar. In het oosten vinden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4