Zeeland PZC Toezicht afvoer asbest schiet tekort KS ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 TIKJE OP DE VINGERS Minister Cramer maant Terneuzen en Vlissingen tot actie Gesneuvelde 'historische' muur in binnenstad Hulst moet hersteld worden «*rêft»iiill\llÉll| Roep om scherper toezicht hondenpoep opknapbeurt lelijkste Krant organiseert verkiezingsdebatten personeelskamer Bestrijd uw kater van het carnaval met een lekker glas water Vrijdag 12 februari 2010 mmmmtsmxx&ssmm 21 Kijk voor je kiest naar standpunten over Waterdun en Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Marcel Modde TERNEUZEN - Het toezicht op de af voer van asbest in Terneuzen en Vlissingen schiet tekort. Minister Jacqueline Cramer (Vrom) heeft beide gemeenten twee jaar gele den ook al op de vingers getikt, maar stelt vast dat de aanpak nog steeds ondermaats.is. Cramer maant de gemeenten nu tot actie. Rotterdam en Lansinger- land hebben hetzelfde te horen ge kregen, maakte het ministerie gis teren bekend. De Terneuzense mi lieuwethouder Co van Schaik trekt zich de kritiek aan. „Geef ons een maand de tijd, dan is het in orde", zegt Van Schaik. Hij benadrukt dat het om een simpele administratie ve handeling gaat die tot op heden nog niet is doorgevoerd. „Je moet bijvoorbeeld aanvinken of een bedrijf dat asbest aanlevert in de milieustraat, wel gecertifi ceerd is. Dat vinkje staat er bij ons nu niet bij", verklaart Van Schaik, omdat we in Zeeuws-Vlaanderen die bedrijven goed kennen. Ook wordt niet geregistreerd waar de partij asbest vandaan komt. Dat soort dingen moet beter gebeuren, binnen een maand." In Vlissingen ligt de kwestie gevoe lig. GroenLinks-raadslid Ton de Booij vindt het 'pijnlijk' dat uitge rekend Vlissingen z'n zaakjes niet op orde heeft. Hij verwijst naar scheepsbouwers bij De Schelde die jaren onbeschermd met asbest hebben gewerkt. „Ik ben 23 jaar predikant geweest en heb heel wat mensen begeleid die zijn overle den aan asbestkanker. Dat er dan op deze manier weer onrust ont staat, is ontzettend vervelend. As best is hier vanaf 1961 een beladen term." De Nooij was niet op de hoogte van de reprimande die het ministe rie in 2008 al gaf na een bezoek van de milieuinspectie aan Vlissin gen. Hij eist uitleg van het college van B en W. In een officiële reac tie op de actie van minister Cra mer doen B en W van Vlissingen de kwestie af als een storm in een glas water, want 'Vlissingen heeft de asbesttaken al wel naar een ho ger kwaliteitsniveau getild en daar over onlangs gerapporteerd'. Die brief heeft de actie van Cramer jammer genoeg gekruist, laat de ge meente weten. HULST - De beschadigde historische muur in de steeg achter de Van Waesberghestraat in Hulst moet worden hersteld. De gemeente moet daar actie voor ondernemen op kosten van de eigenaar. Dat vinden de Stichting Be scherming Stadsgezicht Hulst (SBSH) en de Zeeuwse afdeling van Heemschut, de bond tot bescherming van cultuurmonumenten. Tij dens de volgens SBSH en Heemschut 'ondes kundige kap van een beschermde boom' is de muur deels gesneuveld. Bestuurslid Jerry van Eeden van SBSH toont dat op de foto. Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat de boom inderdaad op de lijst met waar devolle bomen stond. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt omdat geen kapver- gunning was afgegeven. Volgens informatie van de Rijksdienst voor het cultureel erfgoed is de muur geen monument, maar 'gewoon een oude muur'. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Het toezicht op de verplichting om hondenpoep op te ruimen moet worden verscherpt. Het Terneuzen se raadslid Jack d'Hooghe (PvdA) zegt dat tegen B en W, naar aanlei ding van klachten van bewoners in de Azaleastraat in Terneuzen. Vol gens d'Hooghe is er ook elders in de gemeente overlast van honden poep op trapveldjes en trottoirs, on danks de aanwezigheid van hon- denuitlaatterreinen. De overlast neemt volgens hem zelfs toe. WATERLANDKERKJE Basisschool Inspecteur I.eenhouts in Waterlandkerkje heeft de lelijk ste personeelskamer van het land. Dat blijkt uit een internetstem- ming van onderwijs vakblad Prima. De school gaf zichzelf op voor de actie. Prima zette de lerarenkamer bij de 'lelijkste tien', waarna inter netstemmers de rest deden. Leer krachten van de school kunnen nu een complete 'restyling' van hun le rarenkamer tegemoet zien ter waar de van 5000 euro. SLUIS - De regioredacties van de PZC en BN/De Stem organiseren de komende tijd verkiezingsdebat ten in de gemeenten Sluis, Terneu zen en Hulst. De lijsttrekkers van de deelnemende partijen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart treden daar met elkaar in het strijdperk. De aftrap is komende woensdag, 17 februari, in Oostburg. Vanaf 19.30 uur gaan de acht lijsttrekkers uit de gemeente Sluis met elkaar in debat in de Rabozaal van het Le- deltheater. Gespreksleider is ver slaggever Frank van Cooten. In Terneuzen staan de lijsttrekkers van de elf deelnemende partijen op maandag 22 februari tegenover elkaar. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in de kleine zaal van het Schelde- theater. De gemeente Hulst is woensdag 24 februari aan de beurt. Zeven lijsttrekkers komen vanaf 19.30 uur samen in Den Dul- laert. Gespreksleider is hier journa list Jean-Lou de Gucht. Rode draad bij alle debatten is een lijst met stellingen over uiteenlopende onderwerpen, bedacht door de re gioverslaggevers van beide kran ten. De toegang tot alle bijeenkom sten is gratis. De krant roept lezers op vragen voor de lijsttrekkers te mailen naar redtern@pzc.nl. O zie ook www.gemeenteraadsver- kiezingenzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49