sport 137 Roy Gijsel slaat een nieuwe weg in Hoogerland baalt in Ronde Middellandse Zee MOTORCROSS Zeeuws-Vlaming maakt overstap van MX3 naar MXi Plannen om financiële problemen in betaald voetbal te voorkomen Kerkhove naar laatste acht in Portugal Roadhouse Blues steviger aan kop Van Vossen blijft toch bij AGOVV vrijdag 12 februari 2010 MKNMWisnMSi door René van Stee HEIKANT - Vorig jaar rond deze tijd hoopte Roy Gijsel op een startbe wijs voor het WK in de klasse MX3. De negentienjarige motor crosser uit Heikant bemachtigde het felbegeerde ticket en presteer de daarna boven verwachting. Hij behaalde de veertiende plaats in de eindstand. En er waren mooie klasseringen in onder meer de Gro te Prijzen van Frankrijk (zevende), Slovenië (negende) en Spanje (tiende). „Niet gek voor zo'n jong ventje", zegt een lachende Gijsel. Hoewel hij de wind in de rug had, heeft de Zeeuws-Vlaming toch voor een nieuw avontuur gekozen. Hij rijdt komend seizoen voor Ovaa Suzuki Racing uit Oost-Sou burg. Met dit team zal hij zijn op wachting maken op de Ópen Ne derlandse en de Open Belgische kampioenschappen in de konings klasse MXt (250CC tweetakt of 450cc viertakt). De van een enkel blessure herstelde Casper Ovaa wordt zijn ploeggenoot, terwijl diens broer Steven in de MX2 zal rijden. Bovendien zal de Heikan tenaar meedoen aan het kam pioenschap MXt van de Belgische bond BMB. Gijsel, in het bezit van een B-sta tus van sportkoepel NOCNSF, was jarenlang verbonden aan J&.J Mo torsport uit Hulst. Hij erkent dat het. een opmerkelijke stap was om dit team te verlaten. „Het was niet eenvoudig. Maar als je verder wilt, moet je wel eens harde besluiten nemen. De rek was er uit. En het aanbod van Ovaa was zeer aantrek kelijk. Het is echt een naam in de motorsportwereld. Ik kende Cas- UIT f BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. The Dis -The Roadhouse Blues 2-7: straight. Richard van Merrienboer - Jeroen Damman 44-50; Joey van Cils - Jeroen Damman 35-50. 10 ball. Joey van Gils- Dennis van Belzen 5-6. 9-ball. Roel van den Broek - Dennis van Belzen 7-4. 8 ball. JP Rens - Martien Neumann 6-3; Richard van Merrienboer - Jan Roskam 3-6. Tweede klasse. Roadhouse United - Roadhou se Rookies 7-2: Straight. Krijn Wielemaker - Dennis Dierckx 20-40. 9-ball. Stefan van Ros- sum - Stefan Hofman 6-2; Ragne Pieterse - Marcel Cevaal 1-6; Stefan van Rossum - Jasper Vantricht 6-3. 8-ball. Johan Braspenning - Raoul Wijs 5-1; Johan Braspenning - Johan Hou- teman 5-2. P TENNIS Rotterdam. Mannen. Tweede ronde: Monfils (Fra/4) - De Bakker (Ned) 6-3 6-2,'joezjni (Rus/6) - llhan (Tur) 6-4 6-4, Djokovic (Ser/1) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 6-2, Benneteau (Fra) - Berrer (Fra) 6-4 6-4, Da- videnko (Rus/2) - Baghdatis (Cyp) 6-3 6-2. Kwartfinale: Djokovic - Mayer (Dui) walkover wegens dijbeenblessure. P WIELRENNEN Madinat Al Shamal. Ronde van Qatar. Vijfde etappe, Lusaii-Madinat Ai Shamal: 1. Boonen (Bel) 142 km in 3.13.00, 2. Napolitano (Ita), 3. Boasson Hagen (Noo), 4. Bos (Ned), 5. Juan José Haedo (Arg), 6. Wrolich (Oos), 20. Maas kant, 22. Mol, 38. Van Groen, 45. Knaven, 48. Elijzen, 55. Westra 0.32, 56. Mouris, 68. Ruijgh 2.10, 83. Traksel, 106. Pronk, 118. Terpstra. Al gemeen klassement: 1. Mol 13.12.28, 2. Steurs (Bel) op 0.09, 3. Boonen 1.45. Ronde van de Middellandse Zee, Tweede etappe Peynier-Trets: 1. Veikkanen (Fin) 170 km in 4.23.57, 2. Bacquet (Fra), 3. Mombaerts (Fra), 4. Tronet (Fra), 5. Bonnet (Fra), 6. Mari no (Fra), 7. Michel Kreder, 11. Flens, 18. Van Winden, 38. Weening. 40. Poels, 42. Gesink, 76. De Kort, 77. Hoogerland. 84. Clement 1.27. Algemeen klassement: 1. Veikkanen 6.08.52, 2. Bonnet 0.04, 3. Iglinskij (Kaz) 0.06, 4. Marino 0.10, 5. Talabardon (Fra), 6. Coyot (Fra), 7. Vinokoerov (Kaz), 8. Valverde (Spa); 13. Hoogerland. per, Steven en hun vader en team baas Leo ook best al goed. Dan moet je niet te lang twijfelen." Gijsel is gemotiveerder dan ooit. Dankzij schema's van zijn persoon lijke trainer Toine van den Heuvel is hij fitter dan fit. Een fulltime monteur in de persoon van Jaap van Cadsand zorgt ervoor dat hij doordeweeks met zijn trainingsmo tor altijd op pad kan. De wedstrijd motor wordt geprepareerd bij Ovaa in Oost-Souburg. „Dit is een luxe die ik nooit heb gekend. Ik ben er dolblij mee. Ook iemand als m'n broer Bas speelt hierin een niet te onderschatten rol. Hij doet voor mij de PR en hij gaat de boer op voor sponsoring. Want als je die niet hebt, kom je nergens." Gijsel wil er maar mee aangeven dat het niet alleen op grote vaardig heden aankomt om ver te komen in het motorcrossen. Toegegeven, de grootste talenten doen mee op het hoogste niveau, maar zónder voldoende financiële steun valt er ook regelmatig iemand tussen wal en schip. Ook de kosten voor deelname aan het WK MX3, dat de Zeeuws- Vlaamse motorcrosser via een om weg moest leiden naar het aller hoogste niveau in de MXi, waren enorm hoog. Als hij erop terug kijkt, had hij die ervaring voor geen goud willen missen. Het rei zen, de lange weken van huis en het gemis van vrienden vielen wel eens zwaar. En ook onderweg stu deren voor zijn opleiding bouw techniek op niveau vier aan het ROC Westerschelde in Terneuzen - een school die prima meewerkt - was niet altijd eenvoudig. „Maar je wordt er wel veel volwassener door, omdat je in belangrijke mate op jezelf bent aangewezen. Ik be schouw het als een mooie levens les. Crossen in het buitenland is so wieso een mooie ervaring. Anders dan in Nederland rijd je veel vaker op harde ondergronden, soms wel tot betonhard. M'n techniek is er sterk door verbeterd. Soms waren de steile bochten en de schansen echt duizelingwekkend. Dat was in het begin even slikken." Het nieuwe avontuur in de aan trekkelijke Nederlandse en Bel gische MXi-wedstrijden, twaalf in TRETS - Johnny Hoogerland is giste ren een mooie kans op een goede klassering in de tweede etappe van de etappe van de Ronde van de Middellandse Zee misgelopen. De wielrenner uit Yerseke schoof in de laatste vijfhonderd meter in de fmishplaats Trets op naar de derde plaats, maar werd toen de verkeerde kant op gestuurd. Met nog vijftien andere renners miste hij de eindstreep. De Fin Jussi Veikkanen profiteerde van de chaos. De renner van Fran- MEEST GELEZEN 1. Kerkhove stuurt favoriet naar huis 2. Drie Zeeuwse clubs zullen zeker tien weken niet spelen STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto totaal waar het niveau minstens zo hoog ligt als in het WK MX3, lonkt. Zondag staat, los van die kampioenschappen, de seizoens opening met een internationale wedstrijd in Lommei op het pro gramma. Gijsel verheugt zich er op. In de MXi komt hij trouwens niet in een voor hem onbekende wereld terecht. Zo reed hij het afge lopen seizoen al eens mee in een cross van het Open NK in Oss. Daarin haalde de Zeeuws-Vlaming de vierde plaats. En hoewel presta ties uit het verleden niet tellen, geeft die klassering toch wel een indicatie over wat hij in zijn mars heeft. „Ik wil er alles uithalen. En ik wil nog altijd naar het allerhoog ste niveau. De concurrentie is in elk geval moordend. Belgische we reldtoppers zoals Ken de Dijcker en Steve Ramon (wereldkampioen 125CC in 2003 en wereldkampioen MXi in 2007) komen straks ook aan de start. En vlak Nederlandse jongens zoals Mare de Reuver en Bas Verhoeven ook niet uit." ^aise des Jeux won de etappe. Hij nam ook de leiderstrui van zijn ploeggenoot Yauheni Hutarovich over. Hoogerland, die op de der tiende plaats staat, raakte de bergt- rui kwijt die hij in de eerste etap pe veroverd had. In de Ronde van Qatar boekte Tom Boonen zijn tweede ritzege. De Belg was in de vijfde etappe de snelste in de massaspurt. De Nederlander Wouter Mol be hield de leiderstrui. Vandaag is de laatste etappe. VALE DO LOBO Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisterochtend in het Portugese Va le do Lobo verrassend de nummer één van de plaatsingslijst naar huis gestuurd. In de eerste ronde van het 10.000 dollartoernooi versloeg de achttienjarige Zierikzeese, die het hoofdschema via de qualifïca- ties bereikte, de Israëlische Julia Glushko overtuigend met 6-16-4. De nummer 812 van de wereld be reikte later op de dag de laatste acht door een zege op de Britse Stephanie Cornish: 7-5 6-2. DEN HAAG - De voetbalclubs, de voetbalbond KNVB en de belan- genclubs voor spelers en coaches in het betaalde voetbal hebben be sloten een plan te maken om de fi nanciële crisis te bestrijden. De plannen moeten de problemen (geldgebrek) op de korte en de middellange termijn verminderen. Vooral de spelerssalarissen kun nen gekort worden. Om op de lan ge termijn nieuwe problemen te voorkomen, hebben de clubs een commissie ingesteld die het licen tiesysteem tegen het licht gaat hou den. Eventuele nieuwe regels voor de toelating van clubs en het ver- ROOSENDAAL De poolspelers van Roadhouse Blues wonnen in Roosendaal in de regionale eerste klasse van naaste concurrent The Dis: 2-7. De zege van de koploper op de nummer twee van de ranglijst was er een met gevolgen. De marge met de The Dis wordt van twee opgevoerd naar zeven punten. Martien Neu mann en Dennis van Belzen ver loor een partij maar dat werd meer dan ruim gecompenseerd door ze gesvan Jeroen Damman (2), Dennis van Belzen en Jan Roskam. lengen van betaald-voetballicen ties, moeten al met ingang van het komende seizoen geleden. Volgens Frank Rutten, directeur Eredivisie CV (ECV), het bedrijf dat de belangen van de clubs in de eredivisie vertegenwoordigt, getui gen de plannen van een collectief bewustzijn. Danny Hesp, voorzitter Vereni ging Van Contractspelers (WCS) sluit zich daarbij aan: „Een gezon de financiële basis onder het natio nale betaald voetbal is goed voor iedereen. Alle betrokken partijen nemen nu hun verantwoordelijk heid en wij uiteraard ook. APELDOORN Peter van Vossen blijft toch bij AGOW. Het bestuur van de eerste- divisieclub uit Apeldoorn meldde dinsdag dat voor hulptrainer Van Vossen komend seizoen geen plaats meer was. Trainer John van den Brom verlengt zijn contract bij AGOW, onder voorwaarde dat zijn vriend Van Vossen hulptrainer mag blijven. Het bestuur van de club heeft dit 'verzoek' ingewilligd. Van Vossen is aan zijn tweede seizoen bij AGOW bezig. Roy Gijsel begint aan een nieuw avontuur in de MX1-klasse. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39