341 sport 4cn tw Nóg harder moet het niet gaan 'De Bakker kwetsbaar in zijn hoofd' Botbreuken nekken Cole en Ciggs Dwars door Nederland gaat van kalender af Schweertman snel naar kwartfinale NK 'Raül van Real Madrid naar New York' Competitievoetbal in Zeeland afgelast AFDALING De blessuregolf in het olympische seizoen is een teken dat de skiërs te hard gaan. De grens van wat m de afdaling, het snelste onderdeel het menselijk lichaam aankan lijkt bereikt. bereikt van 1 so kibmeter pemw. vrijdag 12 februari 2010 LONDEN Chelsea moet international Ashley Cole mogelijk drie maanden mis sen. De Londense voetbalclub liet gisteren weten dat de 29-jarige ver dediger tijdens de competitiewed strijd tegen Everton de linkerenkel heeft gebroken. Er is zelfs een gere de kans dat hij dit seizoen hele maal niet meer in actie komt. Manchester United moet het onge veer vier weken stellen zonder Ryan Giggs. De geroutineerde middenvelder blijkt in de compe titiewedstrijd tegen Aston Villa (1-1) zijn rechterarm te hebben ge broken. RIJSWIJK De nieuwe etappe wedstrijd Dwars door Nederland gaat in 2010 niet door. Volgens voorzitter Wim van Drunen van het organisatiecomité is geldgebrek bij een groot aantal gemeenten de oorzaak. „Er konden onvoldoende start- en aankomst plaatsen worden gecontracteerd", liet Van Drunen gisteren weten. De wedstrijd zou van 1 tot en met 9 juni worden verreden en had de medewerking van de nationale bond KNWU en internationale wielerbond UCI. AMSTERDAM Squasher Piëdro Schweertman heeft gisteravond zijn eerste wed strijd op het Nederlands kampioen schap gewonnen. De 26-jarige Kou dekerkenaar was in Amsterdam veel te sterk voor Yoni Ellous: 11-0 11-611-2. Schweertman is op het NK als der de geplaatst. De nummer 105 van de wereld treft in de kwartfinales Bastiaan Meulenbelt. Vorig jaar eindigde de Walchenaar als tweede. Hij verloor de finale van Laurens-Jan Anjema. MADRID Na vijftien jaar in het 'maagdelijk' wit van Real Madrid vertrekt Raül Gonzalez Blanco waarschijnlijk naar de Verenigde Staten. De Spaan se krant Marca meldde gisteren dat de 32-jarige aanvaller na dit seizoen voor de New York Red Bulls gaat spelen. De Spaanse spits had eerder al door laten schemeren graag nog een jaar in de Verenigde Staten te willen voetballen. Raül maakte op zeven tienjarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal van Real Madrid. MIDDELBURG De voetbalbond KNVB heeft van wege de strenge vorst alle competi tiewedstrijden voor komend week einde afgelast. Slechts drie Zeeuwse clubs zouden in actie komen. Hoek zou in de za terdag-hoofdklasse B aantreden te gen LRC uit Leerdam en in de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal zou ZSC (Scharendijke) tegen Wolfaartsdijk spelen. Wanneer deze afgelaste wedstrij den nu gespeeld worden is nog niet bekend. van het alpineskiën, worden snelheden De Zwitser Didier Cuche traint als één van de snelsten voor de afdaling van morgen. Hij en de andere topskiërs halen op het snelste alpineonderdeel snelheden tot 150 kilometer per uur. foto Luca Bruno/AP door Edward Swier ROTTERDAM - Het wordt ze met de paplepel ingegoten. De Association of Tennis Professionals (ATP) leert zijn leden dat ze altijd een goed woordje voor het publiek, de orga nisatie én hun tegenstanders moe ten hebben. Voor de meeste profs is dat geen enkele moeite; ze strooi en met algemeenheden en 'liegen' er op los. Maar soms, heel soms is er weieens eentje eerlijk. En juist dan moet je de oren goed open zet ten. Gaël Monfils Het de ATP-etiquette gisteren in Rotterdam even varen na zijn partij tegen Thiemo de Bak ker. De 23-jarige Fransman had zo juist in de tweede ronde van het ABN Amro-toernooi afgerekend met zijn Nederlandse opponent (6-3 6-2) en zou waarschijnlijk wel iets aardigs over het aanstormend talent (21) zeggen. Maar nee, Mon fils was dat niet van plan. Hij klap te uit de school, gaf een hint over de kleedkamergesprekken met col lega-tennissers. „Sinds hij in de top honderd staat, letten we natuurlijk meer op hem. En we weten dat hij een beetje kwetsbaar in zijn hoofd is", aldus Monfils. In de orde der dieren heet je dan de prooi, wordt er op je gejaagd. De Bakker, 82e van de wereld, pro beerde er zich met een geintje van af te maken. „Ik hoop maar dat Monfils het niet doorvertelt." Maar feit is dus dat zijn tegenstanders be seffen dat De Bakker mentaal zwak is, dat hij snel brèekt als het even te genzit. Juist op het mentale vlak zal de Nederlander zich dan ook snel moeten verbeteren, wil hij de strijd met de échte top aan gaan. Monfils, de nummer dertien van de wereld, had bedacht dat hij De Bakker, die overigens met een lich te schouderblessure kampt, giste ren fysiek moest aanpakken. „Ik wilde hem veel laten lopen. Het viel me eigenlijk van mezelf nog te gen dat ik er 48 minuten voor no dig had om hem fysiek te vernieti gen." Maar daarna, had Monfils er varen, was het een eitje. „Eenmaal fysiek in problemen komt hij ook mentaal in de knoop." Waarom Monfils zo open, en wat negatief sprak over De Bakker is een raadsel. Mogelijk dat er nog wat oud zeer zat bij de Fransman. Die had immers vorig jaar in Maas tricht bij zijn Davis Cupdebuut van De Bakker verloren. Monfils: „Ik wist toen niet wat ik van hem moest verwachten, nu kennen we hem." Hij wilde het geen revanche noe men, zag het eerder als een logi sche optelsom. „Ik kende zijn sla genarsenaal nu beter, weet dat hij een goede backhand langs de lijn slaat en dat zijn forehand een beet je hoger over het net komt. Ik wist dat ik de bal in het spel moest hou den, geduld moest hebben." De Bakker kreeg direct in de ope- ningsgame drie breekpunten, maar benutte ze niet. „De backhandvol ley aan het net had ik niet mogen missen." Het eerste kwartier was van zeer hoog niveau, tot 3-3 was er geen verschil. Daarna scoorde Monfils zeven games op rij en was De Bakker mentaal geknakt. „Ik kon het tempo één set bijbenen, daarna drukte hij me weg." Staat Gaël Monfils nu in de kwartfi nales, de Serviër Novak Djokovic is al zeker van de halve eindstrijd. Hij was gisteren te sterk voor de Zwit ser Marco Chiudinelli: 6-4 6-2. Djokovic zou in de kwartfinales moeten uitkomen tegen Florian Mayer, maar de Duitser trok zich echter terug wegens een dijbeen blessure. Daardoor kreeg Djokovic een extra rustdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36