Cruisemarkt lacht 21 zeeland Plannen voor Officier wil achttien maanden cel voor kinderporno van ergste soort De pan was al aardig gaar PZC vrijdag De krant 5 weken voor 15 euro! vrijdag 12 februari 2010 door Ondine van der Vleuten Als ik langs een rek met kookaccessoires loop, blijf ik altijd even dra len bij de kookwek- kers. Kookwekkers maken het beest in de ontwerper los, heb ik gemerkt. Ze zijn er vermomd als groente, fruit, dieren, stalen de sign-object, kip of ei, lego-manne tje, boer of boerin, Chinese pop pen, marsmannetjes, taart of nep- porselein. (Dit was een kleine se lectie.) Mijn kook wekker is eenvoudig. Gewoon zo'n schijfje met een wij zer erop. Hij laat het regelmatig af weten. Een onbetrouwbaar ding dus, maar geïntegreerd in de keu kenklok, dus wegsmijten gaat moeilijk. Gelukkig heb ik een brandalarm dat feilloos werkt. Ui-terst gevoe lig. Gaat af bij het minste of ge ringste. „Mam, de tosti is klaar!", roept mijn dochter onverstoor baar als het alarm weer eens luid begint te piepen. Het zou helpen als ik 'm iets fijner afkon stem men, zodat het brandalarm niet pas aanslaat op het moment dat de tosti al zo goed als zwart is, maar verder hoor je mij niet kla gen. Behulpzaam zijn ook mijn pan nen, gekocht bij de visboer, die er gens een oerdegelijk Duits partij tje op de kop had weten te tikken. „Onverslijtbaar", prees ik bij thuis komst, zeulend met de enorme doos. „Met levenslange garantie! En we hebben er een notenkraker bij cadeau gekregen!" Diezelfde avond brak de notenkra ker in tweeën. De volgende mor gen bleek dat ook aan de pannen van de visboer een luchtje zat. Zo dra de eieren zachtgekookt wa ren, verspreidde zich door het huis de geur van plastic. Niet dat de handvatten écht smolten (dan had ik de pannen lekker weg kun nen gooien) maar ze stonken on verdraaglijk. „Prima eierwek kers", zei mijn man sarcastisch. Gisteren zette ik een van de pan nen snel nog even in de oven om de inhoud op te warmen. Nog geen minuut later rook ik het al. De inhoud was niet warm, maar de pan was al aardig gaar. Ik heb 'm lekker weggegooid. Kookwekkers genoeg. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC - - Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T:076-531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezörging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71.35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAi4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA 14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om r net pervwisoegevens in het colofon treft u nadere informatie door Ben Jansen Een markant gebouw op een prima plek. Alex Ne- lis, initiatiefnemer van de Zeeland Cruise Port, wil passagiers van cruise schepen op een passende manier ontvangen. De plannen voor zijn cruiseterminal aan de Vlissingse Buitenhaven zijn klaar. De bal ligt nu bij' de gemeente Vlissingen. Die moet voor de kade en de vergun ningen zorgen. Nelis en Arnold Joosten van Mond riaan vastgoedontwikkeling onder strepen dat de bouw van de cruise terminal Vlissingen niets hoeft te kosten. Joosten: „We willen alleen de verzekering van de gemeente dat we alle vijf fasen van ons plan in een redelijk kort tijdsbestek kun nen uitvoeren. Dat is nodig om uit de kosten voor de ontsluiting en de aanleg van parkeervoorzienin gen te komen, want die nemen wij ook voor onze rekening." Nelis legt uit dat het cruiseterminalplan na opmerkingen van de gemeente in fasen is verdeeld. „Wij hadden eerst alles in één keer willen uit voeren, maar dat ging de gemeen te een tikkeltje te snel." De cruisemarkt is in economisch opzicht interessant. Passagiers die zich zo'n luxe vaartocht kunnen permitteren geven bij uitstapjes aan land veel meer uit dan gewo ne toeristen. Nelis bezoekt regelmatig interna tionale beurzen waar rederijen en aanloophavens elkaar ontmoeten. Hij merkt dat de belangstelling voor Zeeland toeneemt. „Rede rijen die riviercruises organiseren, hebben Middelburg ontdekt, me de dankzij de initiatieven die de ge meente onderneemt. En de succes volle aanloop van de Amadea van de Duitse rederij Phoenix vorig jaar is in de markt als een lopend vuurtje verspreid." Nelis heeft in middels een vertegenwoordiger in de Verenigde Staten aangesteld en volgende maand tekent hij met de Holland Amerika Lijn (HAL) een intentieverklaring waarin de rede rij regelmatig belooft koers te zet ten naar Vlissingen. Eerder is met de HAL afgesproken dat de Prinsendam van deze maat schappij dinsdag 20 juli een be zoek aan Vlissingen brengt. Het schip meert af in de Buitenhaven. Nelis heeft daarover afspraken ge maakt met de aan de haven geves tigde houtproductenimporteur Finsa. Nelis begreep in de Verenigde Sta ten dat de HAL op korte termijn wel meer schepen naar Vlissingen wil dirigeren, maar de aanloopha vens op een cruisetraject liggen al Wethouder Piet Polder man van Vlissingen zou de vestiging van een cruiseterminal aan de Buiten haven toejuichen. „Past prima in onze visie om de stad wat meer naar het stationsgebied te laten groeien. We zijn ook van plan een deel van het geld dat we terugkrij gen van Zeeland Seaports te reser veren voor een kade voor cruise schepen." Maar: „Het is alleen de vraag of het dit plan moet wor den." Polderman is voorzichtig. Hij be stempelt de ideeën van Mond- door Emile Calon MIDDELBURG - Kinderporno van de ergste soort had een inwoner (30) uit Nieuwerkerk op zijn computer en op cd's. Baby's die op een vreselijke ma nier werden misbruikt, zei officier van justitie G. van der Hofstede gisteren tegen de leden van de Middelburgse rechtbank. Het ging in totaal om 66 films die de politie aantrof tijdens een doorzoeking van de woning van de man. De politie vond toen ook 14 gram cocaïne, 37 gram GHB, 380 gram hennep en twee verboden wa pens. Uit het vervolgonderzoek bleek dat de man handelde in de cocaïne en de GHB in bewaring had voor een vriend. De wapens waren volgens hem redelijk on schuldige luchtdrukpistolen. Van der Hofstede stond het langst stil bij het bezit en verspreiden van de kinderporno. Hij noemde het zeer schokkende beelden en verweet de man dat hij niet durfde toegeven dat hij die kinderporno verzamelde voor zijn eigen genot. Volgens de verdachte was die kin derporno een soort bijvangst van zijn zoektocht naar 'gewoile' por no op internet. De officier hield hem echter voor dat alleen al de beschrijvingen van de opgeslagen bestanden duidelijk maakten dat het om zeer ernstige kinderporno ging. Hij eiste tegen hem een cel straf van 28 maanden waarvan tien voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. In die drie jaar moet de man gedragscursussen vol gen. Raadsman H. Goedegebure vroeg om een forse werkstraf en een boe te omdat de man zijn huis en baan zal verliezen als hij een celstraf uit moet zitten. Van der Hofstede stel de dat het verlies van baan en werk in het niet valt bij de maat schappelijke schade die de man heeft aangericht. Uitspraak: 25 februari. - Fase 4 IjS Kosten 13 miljoen. PlJPI Gereed: 2014 - Winkels Fase 5 I Kosten 1,3 miljoen, j Gereed: 2014 - Winkels Fase 3 Kosten 8,5 miljoen. I Gereed: 2014 Kartbaan en lasergamen - Bowlingbaan Buitenhaven Cruiseterminal ^=3 =1 ^esterhavenvjeS- - - 5tatjon Eerste binnenhaven Vlissingen-Oost Oosterhavenweg Fase 2 I Kosten 12,7 miljoen. Gereed: 2013 ■C Flow- en bodyboarden en watersportwinkel Si Klimwand en outdoorwinkel Multifunctionele sportruimte VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2