Eerst de nagels rU 241 zeeland Wie was de vaandrig die omkwam na de Watersnoodramp? Wijkagent houdt ooi GERARD «4 Acties voor Haïti gaan door TRIMSALON Middelburgse gespecialiseerd in vrijdag 12 februari 2010 HBWNMMBBEIBB verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl door Mieke van der Jagt aactekerke - Het geld voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti blijft binnenstromen. De he le week al melden Walcherse scho len hun opbrengst. De scholen hebben samen inmiddels tiendui zenden euro's ingezameld. Kinderen van diaconieschool De Springplank haalden tweeduizend euro op met een sponsorloop en andere activiteiten. Het geld gaat naar de stichting 'Weeshuis in Haï ti'. Het weeshuis, waar dertien kin deren wonen, ging bij de aardbe ving verloren. Een kleedjesmiddag van de Valeriusschool in Veere le verde 1800 euro op. Alle kinderen hadden een actie bedacht om geld in te zamelen. De school maakt het geld over naar Artsen Zonder Grenzen om medische zorg in het rampgebied te verlenen. Leerlingen van De Tweemaster-Ka meleon in Oost-Souburg zamel den lege PET-flessen in. Ze lever den ze in bij Super de Boer. De op brengst was 399 euro. De super markt deed daar 200 euro boven op. Het geld gaat naar giro 555. De actie Ouderen voor Ouderen van Stichting Werkt voor Ouderen bracht 3300 euro op voor een ouderenproject op Haïti. goes - De zoektocht van de Vlaar- dinger Arie Kuijvenhoven naar in directe slachtoffers van de Waters noodramp, heeft een nieuw spoor opgeleverd. Dat is echter uiterst vaag. Kuijvenhoven hoopt dat er Bevelanders zijn die hem verder kunnen helpen. De gegevens komen van A. van Dijk uit Vlissingen, een arts die als dienstplichtige werkte bij het mili tair hospitaal in Vlissingen. Daar behandelde hij vooral militairen die infecties hadden opgelopen bij het reddingswerk en het werk aan de dijken. Van Dijk: „Ik weet maar van één dodelijk slachtoffer: een vaandrig, die het commando voer de over een colonne die terug kwam uit Kruiningen. Er staat mij bij dat hij in de Zak van Zuid-Beve land is verongelukt. Hij reed in BsasRagH^saaBa een jeep en wilde op een dijk zijn colonne inhalen door van een op ril naar beneden en naar boven te rijden. Hij kwam een meter tekort en werd overreden door de voor ste vrachtwagen van zijn eigen co lonne." Van Dijk herinnert zich nog dat de vaandrig uit het West- land kwam, omdat het grote moei te heeft gekost eerst de ouders van de jongen naar Middelburg te krij gen en vervolgens het stoffelijk overschot via Gent en Antwerpen naar het Westland. Kuijvenhoven zou al geholpen zijn als iemand weet in welke voormali ge gemeente het ongeluk is ge beurd, zodat de archieven erop kunnen worden nageslagen. Als be kend wordt hoe de vaandrig heet te, kan hij zijn plaats krijgen in de geschiedenis. Wie iets weet kan bellen: 010-4601908 of mailen: bureaukuijvenhoven@hetnet.nl Een bezoek aan de salon begint ook voor kater Ozzy met nagels knippen. door Selma Osman ~Y e hoeft geen langharige pers I te zijn om op de trimtafel van I Marijke Dingemanse uit Mid- delburg te belanden. Ook kort- harige huiskatten kunnen soms extra vachtverzorging gebrui ken. Want, wat te doen als je kat onder de olie thuiskomt? Met kat- tentrimsalon 'This Is It' hoopt de Middelburgse een gat in de markt aan te boren. „Je hebt in Zeeland geen trimsalon die gespecialiseerd is in katten", voert ze aan. Kattenliefhebbers vin den het volgens haar niet prettig om naar een hondentrimsalon te gaan die katten erbij 'doet'. „Dat heb ik op shows van mensen ge hoord." Met die wetenschap in haar achter hoofd heeft Dingemanse een maand geleden haar kattentrimsa- lon geopend. Voorlopig nog aan huis, maar in de toekomst hoopt ze het zo druk te krijgen dat er een bedrijfspand in zit. Hoe groot haar potentiële klanten kring is, weet ze niet. „Honden staan bij de gemeente geregis treerd, katten niet." Van collega's buiten Zeeland heeft ze vernomen dat er - zodra de tamtam rondgaat - wel een markt is voor het sche ren, uitwollen en wassen en dro gen. Wie dat wil kan zijn kat door haar zelfs helemaal 'showklaar' la ten maken. „Er zijn veel langharige kattensoor- ten. Die hebben écht een goede vachtverzorging nodig. Elke kat (ook een kortharige) wisselt om de drie maanden van vacht. Een kat met lang haar kan zelf zijn on dervacht niet verwijderen door wassen of langs boompjes te schu ren. De meeste komen niet bui ten." Soms worden knuffelige huisgeno ten in een opwelling aangeschaft: „Pluizig ziet er lief uit, dus vallen mensen snel op een kat met tang of halflang haar. Niet iedereen be seft dat de vacht van zo'n dier da gelijks verzorgd moet worden." Een klit kan binnen een dag al ver- vilt zijn, waarschuwt Dingemanse. „En dan zit er niets anders meer op dan de kat te scheren. Op dat moment zie je mensen schrikken. Ze realiseren zich niet dat die klit ten er de oorzaak van zijn dat hun lieve poes opeens zo agressief rea geert. Of dat een kat niet meer op de bak kan, omdat hij zijn poten niet meer kan optillen. Een onver zorgde vacht kan veel stress en pijn veroorzaken." Dingemanse is haar hele leven al gek op dieren. Daarom geeft het haar 'een kick' als ze hoort dat zo'n kat na het scheren opeens Mauw door Maurits Sep Het is aangenaam praten met Henk Wiegman. En op zijn beurt houdt de wijkagent in het Vlis- singse Middengebied ook best van een babbeltje. Toch heeft hij ge merkt dat mensen niet snel op een politieagent afstappen en dat ze nog minder graag naar het bu reau gaan. Dat is zo officieel en een uniform schrikt nogal af Ze zitten er vaak ook niet op te wach ten dat de politie aan huis komt voor een gesprek, want wat zullen de buren dan wel denken. „Daarom hebben we besloten een wekelijks spreekuur te houden in het In- en Uitloophuis in de Vin cent van Goghlaan. Dat is gemak kelijker, omdat het minder offici eel is en minder zichtbaar voor an deren", vertelt Wiegman. Elke woensdag tussen 13.00 en 15.00 uur zit hijzelf of zijn collega Joanne Kodde daar. Mensen kun nen er voor vanalles terecht. „Ze kunnen hun zorgen uiten, opmer kelijke dingen signaleren, tips door geven, gewoon een vraag stellen, wat ze maar willen. En mij leren kennen natuurlijk. In de hoop dat ze me daarna makkelijker op straat aanspreken." Want een wijkagent moet natuur lijk weten wat er in de buurt speelt en dit spreekuur kan een be langrijk hulpmiddel zijn, verwacht Wiegman. Toen hij nog wijkagent was in West-Zeeuws-Vlaanderen hield hij ook regelmatig spreekuur en dat werkte daar goed. „|e komt dichterbij de mensen. De gesprek ken gaan ook soepeler." Dorpsplein 14, Aagtekerke 0118 - 581306 www.leojoossetweewielers.nl Altijd fietsweer, ook voor regenkleding naar: jocvwe weGGNGR NieuwsMedia De PZC is op zoek naar een depothouder. Als depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid 's ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wan neer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen, zelfde nabezorgingte doen en in uitzonderingsgevallen zelfde dagbladen te bezorgen. VERDIENSTEN De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis de PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26