zeeland 123 4 twee middeleeuwse steden Zenz Wegverkoop Arts is het oneens met waarschuwing zenz 'De Piraat' Gevangenis voor poging beroven Vlissingse 'kennis' Vrijspraak voor ex-bewoner AZC OELSCHER vrijdag 12 februari 2010 De wandeling over het jaagpad tussen Middelburg en Veere is ruim vier kilo meter lang. De route wordt onderdeel van het wandelnetwerk Zeeland, dat, als het klaar is, verschillende wandelroutes met elkaar verbindt. „Deze wandeling is uniek. Je komt geen verkeer tegen en je hoeft niet door een nieuwbouwwijk." Aagje Feldbrugge, Stichting Voetpaden Walcheren - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle houder Frank Streng van Middel burg beloofde gisteren tijdens de opening dat er op termijn 'een mooie verbinding' komt met de stad. Hij denkt daarbij aan een 'boulevardachtig, goed toeganke lijk' begin van het jaagpad bij Mid delburg. De voormalige stortplaats wordt al eerder afgedekt en inge richt als uitkijkpost. Wie straks tijdens een wandeling tussen Middelburg en Veere even wil afwijken van het rechte pad, kan ergens halverwege een zijweg getje inslaan. Dit weggetje voert langs een door het waterschap ge restaureerde heule (de oude over gang over de kwelsloot, die aan de landskant van de dijk is gegraven), via een informatiebord van Het Zeeuwse Landschap naar thee- schenkerij De Blauwe Reiger. Het 'ontjaagpad', zoals gedeputeer de Frans Hamelink de nieuwe wandelroute tijdens de opening noemde, is weer toegankelijk voor iedereen. Nu nog wachten op mooi weer. Maar ook dat komt goed, sprak wethouder Wim van Tatenhove van de gemeente Veere geruststellend. „De lente komt er aan! Dat weet ik zeker!" MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van drie jaar waarvan negen maan den voorwaardelijk. Die straf heeft de rechtbank in Middelburg giste ren opgelegd aan een 32-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats. Op 24 mei besloten hij en zijn vriend een Vlissingse ken nis te beroven. Hij wachtte de Vlis- singer op, deed alsof hij een vuur wapen had en eiste geld. De ken nis gooide echter zijn portemon nee weg. Een dag later belde de verdachte zijn slachtoffer op en eis te hij duizend euro. Ook toen was het resultaat nul. De man is al eer der voor een overval veroordeeld. Er was drie jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk geëist MIDDELBURG - Een 22-jarige voor malige bewoner van het AZC in Middelburg die ervan werd ver dacht 21 juni een khat-dealer met een mes te hebben verwond is gis teren in Middelburg daarvan vrij gesproken. Tegen de man was een gevangenisstraf van vijftien maan den waarvan vijf voorwaardelijk geëist. De rechtbank acht wel be wezen dat er een schermutseling heeft plaatsgevonden, maar dat er te veel uiteenlopende verklaringen zijn om tot een wettig en overtui gend bewijs te komen. Gesloten t/m Dinsdag 16 februari WOENSDAG 17 februari Geopend met de nieuwe collectie 2010! Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl DEN HAAG - Via hoger beroep bij het Centraal Tuchtcollege (CT) voor de gezondheidszorg in Den Haag trachtte een internistonco loog van het Admiraal De Ruyter ziekenhuis Vlissingen gisteren een officiële waarschuwing van tafel te krijgen. De arts kreeg de bestraf fing enkele maanden terug van het Regionaal Tuchtcollege (RT) voor de gezondheidszorg. Een inwoonster van Oost-Souburg verwijt de internistoncoloog dat hij slechte zorg heeft verleend aan haar inmiddels overleden echtge noot. Ook zegt ze onbeschoft be handeld te zijn door de arts. De echtgenoot had vaatproblemen en meldde zich eind 2007 meerde re keren bij de polikliniek van het Vlissingse ziekenhuis. Zijn beide benen en voeten deden pijn en zijn ontlasting vertoonde bloed sporen. De internistoncoloog dia gnosticeerde: darmbloedingen. Hij hield de familie voor dat daarvoor geen 1000 euro kostende ambulan ce ingezet had hoeven worden. Pijnlijk bleek al direct, mede om dat de familie de man met de ei gen auto had gebracht. Dagen daar na is gebleken dat de man naast darmbloedingen ook een open ver binding had tussen aorta en dikke darm, waardoor zijn benen onvol doende bloed kregen. Toen dat dui delijk was, is in een Antwerps zie kenhuis een been van de man ge amputeerd. Een jaar daarna over leed de patiënt aan de gevolgen van hartfalen. Omdat haar man al langer werd be handeld wegens vaatproblemen, had hij direct grondig onderzocht moeten worden toen hij zich op de polikliniek van het ziekenhuis in Vlissingen meldde, hield de echtgenote gisteren het CT voor. Dan had de amputatie mogelijk voorkomen kunnen worden. Daar is de vrouw van overtuigd. De advocaat van de specialist, mr O. Nunes, betoogde voor het CT dat zijn cliënt geen gekke diagnose zou hebben gesteld op basis van de symptomen die hij constateer de. De opmerking over de ambu lance noemde Nunes 'wellicht wat ongelukkig'. Over een maand of twee blijkt of het CT aanleiding ziet om de medi cus van zijn officiële waarschu wing te verlossen. Tijdelijk begin van het jaagpad bij voormalige stortplaats aan Oude Veerseweg (vanwege werken aan N57). 0) Theeschenkerij De Blauwe Reiger. 0) Heule. 0) Informatiebord Het Zeeuwse Landschap. Rolant Quist Het Zeeuwse trekpaard Serena trekt, met Adri Verhage van stal Serooskerke aan de teugels, het oude beurt schip Anna Catharina een stukje door het Kanaal door Walcheren en opent dgarmee het jaagpad als officiële wandelroute. foto Huibert Simons/stichting Het Zeeuwse Landschap Jaagpad langs Kanaal door Walcheren Gapinge - Jaagpad Arnemuiden Het percentage in de stip is uw korting. We gaan ruimte maken voor een nog betere collectie: Novastyl. Daarom moet de Zenz collectie eruit. Profiteer nu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25