221 zeeland Onthaasten op jaagpad tussen Cel geëist voor overval supermarkt WANDELING Het jaagpad Middelburg-Veere langs het Kanaal door Walche ren is nu officieel een wandelpad. Na jarenlang onderhande len is het pad gisteren geopend. Sloebrug dicht voor verkeer Krabbendijkse school beschoten met luchtbuks Archief De Schelde naar gemeente Inval in Middelburgse woning vrijdag 12 februari 2010 door Emile Calon MIDDELBURG - De Vlissinger (45) was niet van plan de Golff Super markt in zijn woonplaats te over vallen, zo zei hij gisteren tegen de leden van de Middelburgse recht bank. Hij ging 27 oktober naar die supermarkt om twee pakjes siga retten te kopen. Toen de caissière hem hielp zag hij de inhoud van de kassa, liep een hakbijltje zien en eiste geld. Hij kreeg een briefje van vijftig. Vervol gens eiste hij meer. Op het mo ment dat de medewerksters hem dat ook wilden geven, bedacht hij zich, pakte de sigaretten en ver dween. De man werd opgespoord dankzij de beelden van de bewakingsvi deo van de supermarkt. Gisteren vertelde hij de rechtbank dat het hem niet meezat. Hij was enkele maanden voor die overval werk loos geworden en vluchtte vervol gens in het gebruik van cocaïne. De overval was volgens hem ge beurd in een impuls. Een impuls waar hij nu vreselijk spijt van heeft. De officier hield hem voor dat de man met zijn daad de caissière heel erg veel schrik heeft aange jaagd. Vermoedelijk, zo zei hij, zal ze zich die overval de rest van haar leven herinneren. De overval zorg de ook voor een gevoel van onvei ligheid in Vlissingen. „Zorgde voor veel onrust." Hij zei ook dat poli tie en Openbaar Ministerie zien dat er de laatste tijd steeds meer overvallen plaats vinden op win kels en woonhuizen. Vermoedelijk omdat banken en benzinestations steeds beter zijn beveiligd. De offi cier eiste een celstraf van 24 maan den tegen de man waarvan 6 voor waardelijk. Ook vindt hij dat de man 1599 euro schadevergoeding aan de vrouw moet betalen als compensatie voor het leed dat hij haar heeft aangedaan. Uitspraak 25 februari. VLISSINGEN - Op maandagavond 15 februari is de Sloebrug in Vlissin gen van 22.00 uur tot 24.00 uur af gesloten voor het wegverkeer. Aan de brug worden onder houdswerkzaamheden uitgevoerd. Het autoverkeer zal omgeleid wor den via de Keersluisbrug in Vlissin gen. MEEST CELEZEN 1. Asbestaanpak schiet tekort 2. Felle brand verwoest woning 3. Kaaien autovrij op 29 en 30 april STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Carla van de Merbel Het pad ligt er al bijna anderhalve eeuw. Lang geleden trokken paarden hier de sche pen voort. In een re center verleden graasden er scha pen, koeien en stieren. En nu is het van de wandelaars. Sinds gisteren is het jaagpad Middelburg-Veere, op de dijk langs het Kanaal door Wal cheren, officieel een wandelpad. Het vergt wat voorstellingsvermo gen. De snijdende kou tijdens de opening van het pad maakt het las tig in te zien dat je hier lekker kunt wandelen. Alleen Serena, het Zeeuwse trekpaard dat ter illustratie van de opening het voormalig beurtschip Anna Catharina een eindje moet trekken, lijkt geen last te hebben van de lage gevoelstempe ratuur. Voor Serena was het de eer ste keer; de Anna Catharina is wel vaker door een paard het kanaal door getrokken. Het schip, dat nu ei gendom is van Feiko Koudenburg en Middelburg als thuishaven heeft, was ooit van de bekende Middel burgse beurtschipper Vermeulen. Heel lang geleden maakte die nog voor zijn tochten over het kanaal ge bruik van trekpaarden. Volgens Aad de Klerk van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland zijn paar den inderdaad nog lang ingezet voor de scheepvaart. In 1873, het jaar dat het Kanaal door Walcheren is geopend, werd er weliswaar al vol op 'op stoom' gevaren, maar ook zeilen werden nog gebruikt. En voor de doortocht van het kanaal bleef er dus behoefte aan trekpaar den. Na de herverkaveling van Walcheren (na de inunda tie van 1944) was het pad niet langer openbaar toegankelijk. De dijk langs het kanaal tussen Mid delburg en Veere werd gepacht door boeren. Deze boeren waren er de oorzaak van dat het zo lang ge duurd heeft voor het pad kon wor den opengesteld voor publiek. De boeren konden of wilden hun vee niet van de dijk naar elders verhuizen. Maar nu zijn de hek ken weg en heeft stichting Het Zeeuwse Landschap de dijk in erfpacht van de provincie. Aagje Feldbrugge en haar colle ga's van Stichting Voetpaden Walcheren hebben erg geijverd voor het pad en vooral ook tégen asfalteren ervan. Ze is blij dat het nu eindelijk gelukt is. „Dankzij de provincie. Deze wandeling is uniek. Ie loopt van een middel eeuwse stad naar een middeleeuw se stad, zonder dat je verkeer te genkomt of door een buitenwijk hoeft." Door de werkzaamheden aan de nieuwe N57 bij Middelburg is de wandeling overigens nog niet hele maal te lopen. Pas ter hoogte van de voormalige vuilstort is de dijk langs het kanaal bereikbaar. Wet- KRABBENDIJKE - De politie is op zoek naar getuigen van een inci dent dat afgelopen dinsdag plaats vond in de Appelstraat Krabbendij- ke. Tijdens een klasse-avond op het Calvijn College hoorden leer lingen rond 20.15 uur een harde tik tegen één van de ruiten. Uit on derzoek is gebleken dat er moge lijk met een luchtdrukwapen een kogeltje tegen de ruit is geschoten. Hierdoor is een gaatje gekomen in één van de ruiten. Door aanwezige leerlingen is een personenauto ge zien rond genoemd tijdstip. Deze auto reed weg in de richting van de Bramestraat in Krabbendijke. De school heeft aangifte gedaan van vernieling. VLISSINGEN - 'Als de Schelde niest, is heel Vlissingen verkouden.' Ge meentearchivaris Adri Meerman gebruikt de bekende uitspraak om aan te geven hoe belangrijk het voor het Gemeentearchief is dat de gemeente de archieven van De Schelde in bruikleen krijgt. Giste ren droeg de werf de eigen archie ven over aan de speciaal opgerich te Stichting Behoud Scheldecollec- ties: directiestukken, een immense beeldcollectie met foto's, negatie ven, dia's, films, boeken, tijdschrif ten en krantenknipsels. Over de (kwetsbare) tekeningen worden la ter afspraken gemaakt. Meerman: „We kunnen nu nog beter laten zien hoe De Schelde heeft bijgedra gen aan de bloei van Vlissingen." MIDDELBURG - De politie heeft gisteren aan het einde van de middag een inval gedaan in een woning in Middelburg-Zuid. Rond 17.50 uur viel een team van zes man van de Regionale Ondersteuningsgroep (ROG) van de Po litie Zeeland het pand aan de Traptoren binnen. De politie bracht binnen vijf minuten een geboeide verdachte naar buiten. Die werd in een gereed staande personenauto afgevoerd. De politie kon gisteravond nog niet zeg gen waarom de inval precies is gepleegd en waar de aangehouden man van wordt verdacht. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24