PZC Toezicht afvoer asbest schiet tekort Samenwerking gemeenten bezegeld WALCHEREf 22 en 23 24 en 25 MILIEU Minister Cramer maant Vlissingen en Terneuzen tot actie Leerlingen Nehalennia maken kennis met rolstoelhockey almanak Dolle kinders WM Mf Vrijdag 12 februari 2010 Onthaasten op jaagpad tussen twee middeleeuwse steden Eerst de nagels, dan is de kat ontwapend 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Marcel Modde VLISSINGEN - Het toezicht op de af voer van asbest in Vlissingen en Terneuzen schiet tekort. Minister Jacqueline Cramer (Vrom) heeft beide gemeenten twee jaar gele den al op de vingers getikt, maar stelt vast dat de aanpak nog steeds ondermaats is. Cramer maant de gemeenten nu tot actie. Rotterdam en Lansinger- land hebben het zelfde te horen ge kregen. Dat uitgerekend Vlissingen z'n zaakjes niet op orde heeft is extra pijnlijk, vindt gemeenteraads lid Ton de Nooij van GroenLinks. Hij verwijst naar scheepsbouwers bij De Schelde die jaren onbe schermd met asbest hebben ge werkt. „Ik ben 23 jaar predikant ge weest en heb heel wat mensen be geleid die zijn overleden aan as- bestkanker. Dat er dan op deze ma nier weer onrust ontstaat, is bij zonder .vervelend. Asbest is hier vanaf 1961 een beladen term." De Nooij was niet op de hoogte van de reprimande die het ministe rie twee jaar geleden al uitdeelde na een bezoek van de milieuin specteur. Net als de Christenunie vraagt hij het college van B en W om opheldering. In een officiële reactie op de nota van Cramer aan de Tweede Kamer doet het college de kwestie af als een storm in een glas water. Vlis singen heeft haar 'asbesttaken' wel degelijk naar een hoger kwaliteits niveau gebracht en had daarover zojuist gerapporteerd aan het mi nisterie. Die brief heeft de nota van Cramer jammer genoeg ge kruist, laat de gemeente weten. De Terneuzense milieuwethouder Co van Schaik reageert daarente gen schuldbewust. Maar, bena drukt hij, het gaat om een simpele administratieve handeling die nog niet was doorgevoerd. „Je moet bij voorbeeld aanvinken of een be drijf dat asbest aanlevert gecertifi ceerd is. Dat vinkje staat er bij ons nu niet bij, omdat we die bedrij ven goed kennen. Ook wordt niet geregistreerd waar die partij asbest vandaan komt. Geef ons een maand, dan is het in orde." MIDDELBURG - Twintig leden van Sportclub Gehandicapten Beveland en Rolstoelbasketbal- vereniging uit Middelburg-RBVM speelden gis teren een toernooitje rolstoelhockey met veertig leerlingen van scholengemeenschap Nehalennia. Voor de scholieren was het toer nooi de afsluiting van een lesprogramma over aangepast sporten.„Het is een leerzame dag", zegt Michiel Ruiter, oud-docent van het Neha lennia en rolstoelhockeytrainer. Het was ook promotie van rolstoelhockey, want de sport is niet alleen voor mensen met een lichamelijke beperking. De lesmodule aangepast sporten rouleert langs de scholen in Zeeland. Het Ostrea in Goes is de volgende school die aan de beurt is. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl door Theo Giele vlissingen - De gemeenten Vlis singen, Middelburg en Veere zul len de woningbouwprogramma's meer op elkaar afstemmen. Het op zetten van deze Walcherse 'wo- ningbouwprogrammering' is een concrete afspraak die is opgeno men in de 'samenwerkingsvisie' die gisteren werd gepresenteerd. Na een paar jaar met de ruggen naar elkaar te hebben gestaan, be sloten de colleges van burgemees ter en wethouders eind 2008 werk te maken van samenwerking. Het begon met woningbouw, maar al snel kwamen daar de be drijventerreinen bij. Vervolgens be sloot men om zowat alle gemeen telijke taken erbij te betrekken. De Vlissingse wethouder Piet Polder man en Jacques Suurmond en hun Middelburgse collega's Han- nie Kool en Albert de Vries hiel den de visie gisteren ten doop. De wethouders spraken van een 'histo risch moment' en 'een mijlpaal'. In de visie is opgesomd op welke terreinen al samenwerking bestaat en wat de ambitie is voor de toe komst. Rode draad is dat beide ste den elkaar niet langer beconcurre ren, maar juist profiteren van eik aars sterke punten en elkaar zullen aanvullen. Het idee is om ook de gemeente Veere bij het proces te betrekken. Volgens de wethouders heeft Veere daar wel oren naar. Het is een ondernemend baasje, dat jongetje uit Dreischor. Dus toen hij vernam dat kinderen via een website een eigen digitale krant kunnen ma ken, aarzelde hij geen moment en kroop achter de computer. In de De Dolle Kinderse Courant (DDKC) be schreef hij vervolgens het dagelijks wel en wee in zijn woonplaats. Com pleet met verslag van de jongste voet balwedstrijd van def-jes, een korte uiteenzetting over het ontstaan van de nieuwe courant en een gevoelvol relaas over het afscheid van onder- wijsstagiaire 'juf Daphne' ('Ze weet nog niet zeker of ze juf wil worden, maar vast wel'). Nuttige raadgevin gen staan er ook in. Bedoeld voor DDKC-medewerkers, maar univer seel. Bijvoorbeeld de raad om naar de baas te luisteren (anders komt er niks van). Een gouden tip tot slot: 'Alstublieftgeen zelfontslag nemen. Behalve als we raar doen natuurlijk'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23