buitenland j 9 effeweg.nl liïÏÏIl Griekse ambtenaren zien vetpot slinken EU: 'Harde sancties tegen Iran' Of wat dacht u van: Pakistan heeft informatie dat Talibanleider Mehsud dood is 'Maak van de zondag Europawijde familiedag' supervoordelige busreizen Rondreis Griekenland - NIEUW! Kijk op vivivi.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 4 dagen Wenen en het Wienerwald donderdag 11 februari 2010 beheerders in helikopters de zebra's en gnoes in een v-vormige omheining. Vandaar werden de dieren in vrachtwagens gedreven. Kenia hoopt dat de hongerige leeuwen en hyena's voortaan weer jacht maken op zebra's en gnoes in plaats van op vee van boerderijen rondom het park. foto Karei Prinsloo/AP ISLAMABAD - De Pakistaanse minis ter Malik van Binnenlandse Zaken heeft gisteren gezegd 'geloofwaar dige informatie' te hebben dat Tali- ban-leider Hakimullah Mehsud daadwerkelijk niet meer leeft. Vol gens Malik is Mehsud overleden aan verwondingen die hij opliep door een aanval van een Ameri kaans onbemand vliegtuigje, afge lopen zomer. „Ik heb geloofwaardi ge informatie dat hij dood is, maar ik heb geen bevestiging", verklaar de de bewindsman. Twee Taliban- leden, onder wie een hoge com mandant, zeiden gisteren echter dat Mehsud nog steeds in leven is. Een zelfmoordaanslag op een poli tiepatrouille in het noordwesten van Pakistan heeft gisteren overi gens aan zeker tien politiemensen het leven gekost. Vijftien agenten raakten gewond. De autoriteiten gaan uit van een Taliban-aanslag. KBaMBMBBMNHmaMMMM door Eelco van der Linden ROME - De Grieken zijn gisteren de straat op gegaan om te protesteren tegen de bezuinigingen die de rege ring door wil voeren. Griekenland moet de broekriem aanhalen om het enorme begrotingstekort van 12 procent terug te dringen. De Grieksé problemen dreigen de Eu ropese muntunie te ondermijnen. De stromende regen weerhield le raren, treinmachinisten en lucht- verkeerleiders, maar ook artsen en verplegend personeel er niet van de straat op te gaan. Demonstra ties waren vrijwel overal vreed zaam, maar veel minder massaal dan verwacht: in Athene waren ze venduizend mensen op de been, in Thessaloniki drieduizend. De or ganiserende ambtenarenbond Ade- dy vertegenwoordigt een half mil joen personen. De Griekse malaise is een Euro pees probleem geworden. Het land heeft de keus tussen drasti sche maatregelen, een vorm van curatele accepteren of failliet gaan. Het optimisme nam gisteren toe nadat bekend werd dat Duitsland bezig is een hulppakket op te stel len. Vandaag zijn de Europese leiders bijeen om te praten over de 'kwes tie Griekenland'. De ministers van Financiën van de eurolanden heb ben gistermiddag telefonisch al vooroverleg gevoerd. De man die het wonder moet vol brengen, is de socialistische pre mier George Papandreou. Hij moet vergaande hervormingen en een bezuinigingsoperatie van bijna vijf miljard euro voor dit jaar aan de Grieken proberen te verkopen. Vanuit Parijs riep hij gisteren de ambtenaren op 'het goede voor beeld te geven'. Niemand weet precies hoeveel Griekse ambtenaren er zijn, maar iedereen weet dat het er veel te veel zijn, als gevolg van de gewoon te politieke trouw te belonen met een baantje bij de overheid. Vol gens het regeringsplan zullen elke vijf vertrekkende ambtenaren wor den vervangen door slechts één nieuwe, bonussen worden afge schaft en de salarissen, die 40 pro cent hoger liggen dan in het be drijfsleven, worden bevroren. STRAATSBURG - Een grote meerder heid in het Europees Parlement (EP) heeft gisteren gepleit voor sancties tegen Iran. Het land wei gert met andere landen samen te werken wat zijn nucleaire program ma betreft. Bovendien schendt het regime de mensenrechten door zo hard op te treden tegen de eigen bevolking, aldus het parlement. Het Europees Parlement adviseert om geld te blokkeren van leden van de Revolutionaire Garde, het elitekorps dat de verworvenheden van de Islamitische Revolutie van 1979 beschermt. Iraniërs die men senrechten schenden, mogen ook niet meer zomaar de EU in. Het parlement vraagt Europese bedrij ven, zoals Nokia en Siemens, geen technieken meer te verkopen waar mee censuur kan worden toege past. D66-Europarlementslid Marietje Schaake, die over het standpunt van het Europarlement heeft on derhandeld: „We hebben geen se conde te verliezen ten aanzien van Teheran. We kunnen niet wachten op een uitkomst in de VN-Veilig- heidsraad. De explosieve situatie in het land is een enorm risico voor de stabiliteit in het Mid den-Oosten en vraagt meer dan ooit om Europees leiderschap." Intussen heeft Iran aan de voora vond van de 31e verjaardag van de revolutie verscheidene mensen op gepakt die de viering wilden ver storen, aldus de politie gisteren. De arrestaties worden gezien als een waarschuwing aan de opposi tie, die het evenement wil aangrij pen om te demonstreren. Oppositieleiders hebben hun aanhang opgeroepen om vandaag de straat op te gaan. De autoritei ten dreigen hard te zullen optre den. STRAATSBURG - 'Zondags horen pappie en mammie bij ons'. Met die slogan uit de mond van enkele kinderen heeft een Duits Europar lementslid gisteren een burgerini tiatief gelanceerd om van de zon dag een vrije dag te maken in de hele Europese Unie. De zondag moet zo een Europawij de familiedag worden, waardoor de EU kan uitgroeien tot de meest kindvriendelijke regio in de we reld. De wekelijkse vrije dag is bo vendien goed voor de gezondheid, vinden initiatiefnemer Martin Kast- ler (CSU) en enkele kerken. Het burgerinitiatief is een nieuwig- heidje in het EU-verdrag, dat sinds december van kracht is. Het ver plicht de Europese Commissie een probleem onder de loep te nemen als minstens één miljoen burgers uit een aanzienlijk aantal EU-lan- den een verzoek aan haar richten. Hoewel de commissie nog bezig is met de praktische uitwerking van dit nieuwe instrument, heeft Kast- ler een initiatief gelanceerd. Op www.free-sunday.eu kunnen voor standers zich aansluiten. Hoogtepunten: Een stadstour voert u langs de Reichstag, de Brandenburger Tor, Alexander- platz, de Gedachtniskirche en Unter den Linden. Uiteraard mag een bezoek aan Potsdam met park Sanssouci niet ontbreken. Maak een lichttour door Berlijn en een boottocht over de Spree! 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Breng een bezoek aan Baden met zijn warmwaterbronnen. Maak kennis met Wenen en Slot Schönbrunn. Naast deze prachtige stad staat ook de Donau centraal tijdens deze reis. Een ander hoogtepunt is de natuurtocht door het Wienerwald. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schönbrunn o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek o.a.: 22 maart, 12 april, 3 mei, 7 juni, 27 september Hoogtepunten: Wij nemen u o.a. mee naar Olympia, Athene en Delphi! Vaar met een luxe cruiseferry naar het eiland Peloponnesos en geniet van het uitzicht op Corfu. Bezichtig het Olympisch Stadion in Olympia en ontdek de Akroplis in Athene. Ook de wereldberoemde Meteora kloosters behoren zeker tot één van de hoogtepunten van deze fantastische rondreis! 12 hotelovernachtingen, 2 boottochten incl. binnenhut, 14 maal ontbijt en diner, rondleiding Olympia, Epidaurus, Mycene, Marathon, Kaap Sounion en Delphi o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar 4 dagen Kopenhagen en Malmö v.a. €239,- 5 dagen Romantische Strasse v.a. €259,- 10 dagen Rondreis Ierland v.a. €659,- Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. pr Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Vertrek o.a.: 5, 12, maart vanaf Vertrek o.a.: 12 mrt, 2, 30 april, 14 mei, 18 juli, 15 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9