81 buitenland Crisis dreigt opnieuw in Oekraïne BHSBS! gratis WELLNESS-ARRANGEMENTEN! Prins Filip lapt smogalarm aan laars Duitsers officieel in oorlog in Afghanistan Pleidooi voor stop handel blauwvistonijn Europarlement uit kritiek op Turkije Belofte om vervuiling Oostzee aan te pa ken Dodental aardbeving Haïti staat op 230.000 Zebra's voor de leeuwen Filip Dewinter veroorzaakt hoofddoekjesrel in parlement KRA5.NL DRENTHE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm donderdag 11 februari 2010 BRUSSEL De Belgische kroonprins Filip heeft dinsdag het smogalarm aan zijn laars gelapt, zo berichtten Bel gische media gisteren. Zijn chauf feur reed met een snelheid van 140 kilometer per uur over de linkerrij baan van Antwerpen naar Brussel, begeleid door twee motoragenten. Als gevolg van het smogalarm gold op autosnelwegen een limiet van 90 kilometer per uur. BERLIJN De Duitse troepenmacht in Afgha nistan is nu ook officieel betrok ken bij een 'gewapend conflict', de in het internationaal recht gebrui kelijke term voor oorlog. Minister Van Westerwelle van Buitenlandse Zaken gebruikte de terminologie gisteren voor het eerst in de Bonds dag. Hij wilde overigens geen speci fieke datum noemen voor de terug trekking van de Duitse militairen. STRAATSBURG Europa moet een handelsverbod af kondigen voor producten van blauwvintonijn, ijsberen en andere bedreigde dieren. Het Europees Par lement heeft dat gisteren bepleit bij de Europese Commissie. De blauwvintonijn wordt nu nog vol op gevangen in Zuid-Europa, voor de export naar Japan. Enkele Zuid-Europese landen voelen daar om niets voor een handelsverbod. STRAATSBURG Turkije heeft gisteren behoorlijk wat kritiek gekregen van het Euro pees Parlement. Het land onder handelt met de EU over toetreding, maar moet daarvoor nog veel her vormen. Turkije moet vooral einde lijk eens vliegtuigen en schepen uit EU-land Cyprus toelaten, aldus veel partijen in het Europarlement. Ook werd een recent verbod op een Koerdische partij gehekeld. HELSINKI De landen rond de Oostzee hebben gisteren beloofd meer te doen om de verontreiniging van de volgens experts bijna dode zee aan te pak ken. Dit meldden Finse en Zweed se media. De Litouwse president Dalia Grybauskaite zei bezorgd te zijn over de vele chemische strijd middelen die sinds de Tweede We reldoorlog in de Oostzee zijn ge dumpt PORT-AU-PRINCE De autoriteiten in Haïti hebben het dodental na de aardbeving van 12 januari opnieuw naar boven bijge steld. Op dit moment gaat de rege ring uit van zeker 230.000 overlij- densgevallen, zo meldden Ameri kaanse media. Het aantal doden loopt waarschijnlijk nog verder op. In de nieuwste schatting ontbreekt een groot aantal overledenen die door familieleden zijn begraven. VERKIEZINGEN Timosjenko geeft niet op 1 Nieuwe president Janoekovitsj wil dat Timosjenko opstapt als premier. Timosjenko heeft officieel be zwaar aangetekend tegen ver kiezingsuitslag. Haar partij lijkt verdeeld over stembusresultaten. KIEV - De winnaar van de presi dentsverkiezingen in Oekraïne, Viktor Janoekovitsj, heeft zijn uit daagster Julia Timosjenko opgeroe pen als premier te vertrekken om een politieke crisis in het land te voorkomen. De regeringsleidster lijkt zich niet te willen neerleggen bij haar nederlaag. Volgens Janoekovitsj moet de pre mier in de oppositie gaan. „Ik wil mevrouw Timosjenko eraan herin neren dat de basis van democratie de wil van het volk is. Democrati sche leiders accepteren altijd de uit slag van verkiezingen. Het land kan geen nieuwe crisis gebruiken", aldus de toekomstig president. Janoekovitsj stelde dat hij de hulp 'uit het Oosten en het Westen' no dig heeft om de economie van zijn land te stabiliseren en de schulden te herstructureren. Daarvoor is vol gens hem een nieuwe regering met een nieuwe premier nodig. De kiescommissie maakte eerder op de dag bekend dat Janoekovitsj de stembusgang zondag met bijna 3,5 procentpunten verschil heeft gewonnen. Hij kreeg 48,95 pro- cent van de stemmen, tegen 45,47 procent voor Timosjenko. Het ver schil van net geen 900.000 stem men in de einduitslag is groter dan een dag na de verkiezingen was ge meld. Volgens media in het Oost-Europe- se land heeft de verslagen premier haar advocaten opdracht gegeven officieel bezwaar te maken tegen de verkiezingsuitslag omdat er fraude zou zijn gepleegd. Internationale waarnemers, onder meer van de Organisatie voor Vei ligheid en Samenwerking in Euro pa (OVSE), en de Europese Unie kwalificeerden de stembusgang echter als eerlijk en transparant. De rechterhand van Timosjenko, vicepremier Oleksandr Toertsj- inov, sprak over onregelmatighe den, waardoor de uitslag van de stembusgang zeer twijfelachtig zou zijn. Hij omschreef de fraude als 'systematisch en wijdverspreid'. De partij van Timosjenko vroeg om hertelling van de stemmen in meer dan negenhonderd stembu reaus. Op aandringen van Timosj- enko-aanhangers zouden in som mige kiesdistricten al stemmen zijn herteld. Toch lijkt de partij niet eensgezind. Volgens bronnen is er verdeeldheid over wat Timosj enko moet doen: haar verlies toe geven of zich blijven verzetten te gen de uitslag. Een functionaris zei dat ze 'de komende dagen' haar ne derlaag zou accepteren. De hoofd rolspeelster zelf hult zich in stil zwijgen. NAIROBI - Keniaanse natuurbeheerders zijn gisteren begonnen met het bij- eendrijven van duizenden zebra's en gnoe's. De dieren worden naar het zui delijke park Amboselie gebracht, waar hongerige leeuwen vee aanvallen. De landelijke operatie, een van de grootste dierenverpiaatsingen van Afrika ooit, duurt tot het einde van de maand. Kort na zonsopgang dreven natuur- BRUSSEL - Vlaams Belang-kopstuk Filip Dewinter heeft gisteren in het Vlaamse parlement uitgehaald naar een vrouw met hoofddoek die op de publiekstribune de ple naire zitting van het parlement volgde. Dewinter eiste dat de vrouw uit respect voor het parle ment haar hoofddoek zou afdoen of de publiekstribune zou verla ten. Parlementsvoorzitter Jan Peu- mans ging niet in op de eis van de rechtse politicus. „Het stoort me niet dat die vrouw met hoofddoek daar zit. Bovendien richt u zich tot een vrouw die zich niet kan verde digen", aldus Peumans. De parle mentsvoorzitter kreeg uitgebreid applaus voor zijn tussenkomst. En kel de Vlaams Belang-fractie rea geerde furieus. De partij wordt door het zogeheten cordon sani tair door de overige partijen uitge sloten van regeringsdeelname. waarom zou je meer betalen Incl. onbeperkt entree wellnesscenter! Autovakantie Kortrijk 3/4 dagen met ontbijtbuffet Aankomstdata: van 22/2 t/m 29/9 verblijf in het 4-sterren Sandton d-hotel inclusief alle dagen entree tot wellness center van het hotel faciliteiten wellness: o.a. swim spa met Whirlpool en jets, sauna's en hammam Zie www.kras.nl/50703 Autovakantie Olsberg 3/4 dagen met ontbijtbuffet en diner Aankomstdata: div. data van 19/3 t/m 17/12 verblijf in het 4-sterren Parkhotel Olsberg inclusief o.a. 1 x entree Aqua Olsberg, 1 x rodelen en Sauerlandkaart faciliteiten wellness: o.a. sauna, stoom bad en zoutwaterzwembad Zie www.kras.nl/50614 Autovakantie Lippstadt 3 dagen met ontbijtbuffet en diner Aankomstdata: van 22/2 t/m 30/10 verblijf in het 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz inclusief o.a. dagkaart 4-sterren sauna Energeticum faciliteiten wellness: o.a. biosauna, op- gietsauna; stoomcabine en dompelbad Zie www.kras.nl/50643 Autovakantie Odoorn 3 dagen met ontbijtbuffet Aankomstdata: van 22/2 t/m 30/10 verblijf in het 4-sterren Hotel Lubbelink- hof incl. entree tot Thermen Beauty- i centrum Anholts (op de 2e dag) faciliteiten wellness: o.a. div. sauna's, stoombad, massages en zonnestudio 2 BMifTWIffifMMi Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8