agenda donderdag 11 februari 2010 door Maurits Sep Een meisje moet een brief schrijven naar een jongen;een jongen moet een roos geven aan een meisje. Zo schrijft internetencyclopedie Wiki- pedia het voor. Maar Valentijnsdag is uitgegroeid tot een commercieel feest. En allang niet meer de dag waarop je anoniem uiting kunt ge ven aan je heimelijke verliefdheid. Het mag met naam en toenaam en het mag ook aan de man of vrouw met wie je al jaren gelukkig ge huwd bent. Kaartjes worden best nog ver stuurd, weet Sico Poortvliet van 'de hipste cadeauwinkel van Mid delburg' ZiZo in de Geerepassage. Hij verkoopt ze tenminste prima. Maar veel beter doen de cadeau tjes het. In zijn etalage prijkt bij voorbeeld de speciale Valentijns- collectie van het merk Lief. „Die heb ik in oktober al besteld en half januari binnen gekregen. Mensen komen al wel kijken, maar kopen doen ze nog niet. Dat doen ze vlak voor het zover is." Klopt, beaamt Nanette Bezemer van parfumerie Douglas in de Lan ge Delft. „Er wordt pas op het laat ste moment gekocht. Ook door Terneuzen Voor de Alliance Franqaise spreekt Jac ques Tanquy over: 'Rouen de stad met een rijk patrimonium'. Tanguy is reeds 35 jaar gids en causeur te Rouen, en auteur van verschillende wer ken en over deze stad. Porgy en Bess, 20.00 uur ZATERDAG 13 FEBRUARI Kamperland Dagelijks wisselende voorstellingen Voor informatie, zie www.zeeuwsplaneta- rium.nl of bel 0113 - 376302 Zeeuws Planetarium Burgh-Haamstede Straofeest. Verzamelen aan de Achterweg om 12 uur. Wassen van de paardenbenen bij de duinovergang Rotonde om onge veer 13.15 uur. Goes 'Beats op je Fiets': alternatieve dansmu ziek met Hidden, Eye-D en Sandstorm. Podium 't Beest, 21.00 uur vrouwen voor mannen. Soms ko men echtparen samen binnen, wij zen elkaar aan wat ze lekker vin den en dan gaat de een naar bui ten zodat de ander kan kopen en daarna omgekeerd." Bij Douglas wordt rond Valentijns dag extra personeel ingezet. Er wordt ook een grotere voorraad in gekocht én er is speciaal inpakpa- pier - rood en roze. „Ach ja, dat is mijn misser van dit jaar", bekent Poortvliet van ZiZo, „ik heb geen speciaal pakpapier. Het is dus niet altijd rozenggeur en manenschijn. Een leermomentje." Zo leert hij elk jaar bij. Vorig jaar had Poortvliet een flinke voorraad pannen in de vorm van harten in geslagen. Mooi spul, maar het liep niet zo hard als hij had gedacht. „Ik heb er later toch nog veel van verkocht, maar goed, je moet dus voorzichtig inkopen." Want Valentijnsdag mag dan nog steed toenemen in populariteit, zo groot als Kerstmis is het nog lang niet en zal het ook wel niet wor den, vermoeden Middelburgse winkeliers. „Ach welnee", wuiven de verkoopsters bij Lincherie in de Nieuwe Burg de vraag weg. „Met kerst werd er wel veel lingerie ver kocht ja, maar nu niet." Bij choco laterie Burger in de Korte Delft Middelburg *De Algemene Danssport Vereniging Zee land (ADVZ) houdt haar maandelijkse dansavond, met diverse demonstraties. De muziek wordt verzorgd door Frankies Combo. Zaal Palet, J Reigersbergstraat 2, 20.00 uur *Christelijke jeugdsoos 2Connect in Valen- tijnsfeer. Kleverskerkseweg 17, 20.00 uur. Oost-Souburg Vlijt Volharding houdt haar jaarlijkse boekenmarkt. Wie nog boeken kwijt wil, kan bellen naar 0118 - 46 46 14 of 61 50 77. Tijdschriften, Ip's, cd's, dvd's en videobanden kunnen ook worden aan geboden. Verenigingsgebouw De Blazer, Ritthem- sestraat 45, 10.00-15.00 uur Vlissingen De jaren negentig herleven tijdens de tweede editie van de 90's Night. Met de dj's Silvan Stoet en Arlo van Sluis en sur- ZiZo Deze zelfbenoemde 'hipste ca deauwinkel van Middelburg' ver koopt de speciale Valentijnscol- lectie van Lief, maar ook tal van artikelen die toepasselijk zijn bij Valentijnsdag, zoals spiegeltjes, memoblokjes en sleutelhangers in de vorm van een hartje en een klok met een opdruk van ro de rozen. Lincherie Lingeriezaak Lincherie besteedt geen speciale aandacht aan Va lentijnsdag. In de collectie zijn volgens de verkoopsters toch ge noeg setjes te vinden die ge schikt zijn als cadeau. Obstakel kan zijn de prijs van de lingerie, beseffen zij, want die is hoog. Maar, benadrukken de dames, dan héb je ook wat, want Frans en met kant. Rituals Rituals - winkel in lichaamsver zorging - heeft speciaal voor Va lentijnsdag de bodycreams in de aanbieding gedaan, vertelt ver koopster Annemieke Geluk. Ook de zogenoemde Ham mam-lijn is nu goedkoper. De voorraad is met het oog op Va lentijnsdag bovendien extra aan gevuld. VRIJDAG 12 FEBRUARI Zeeuws Planetarium Kamperland - dage lijks wisselende voorstellingen Voor info zie www.zeeuwsplanetarium.nl of bel 0113-376302 Middelburg Rewind: dansen op de grootste hits uit de jaren tachtig. Café 't Schuttershof, deuren open om 23.00 uur *Dr. Mark Bokhorst houdt een college over de gevolgen van klimaatverandering voor Nederland. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur Zierikzee Film- en documentaire vertoning van Open Doors op initiatief van eilandelijke contactgroep Jubilee Campaign in het MFC. Vanaf 20 uur. merken ze ook duidelijk een ver schil met Kerstmis. „Valentijnsdag is echt geen hype", stelt verkoop ster Moira Wolff Toch hebben ze er veel Valentijns-cadeaus in de aanbieding. Althans, het is alle maal chocola, maar dan in wisse lende verpakkingen. „Je kunt niet achterblijven als de anderen het ook allemaal doen", vindt Wolff „Bovendien hebben wij veel vaste klanten. Die komen hier en willen toch ook iets leuks voor Valentijns dag. Kleine grappige dingen en hier en daar een verdwaald groot hart." Vaientijnscadeaus hebben twee dingen gemeen, benadrukken de winkeliers: het moet rood (of ro ze) zijn en in de vorm van een hart. „Dan loopt het goed", knikt Wolff Poortvliet: „De vorm en de kleur maken het Valentijn." En die rode roos dan die een jon- Strao op Schouwen-Duiveland. prise acts. De grote zaal van het Arsenaal theater is voor de gelegenheid omge bouwd tot jaren negentig-discotheek. Arsenaaltheater, zaal open om 21.00 uur, het feest duurt tot 02.30 uur Moira Wolff van Chocolaterie Burger in Middelburg: „Valentijnsdag is foto Dirk-Jan Gjeltema ZONDAG 14 FEBRUARI Vlissingen Argentijns Tango Café met dj Guillermo Cine Café, 16.00 uur Parfum is voor zowel vrouwen als mannen een geliefd geschenk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78