2 luit selectie podium donderdag 11 februari 2010 Kommil Foo Een eigenzinnige mix van caba ret, muziek en theater. Over de liefde uiteraad en over andere uitdagingen. De wolf als meta foor voor alles wat mis kan gaan, altijd op de loer. Mich en Raf Walschaerts, ofwel het suc cesvolle duo Kommil Foo. Vrijdag 12 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. Ronald Smink In 2007 won Ronald Smink zo wel de publieks- als de juryprijs op het Groninger Studenten Ca baret Festival. De jury prees zijn enorme gevoel voor taal en ti ming en beschouwde zijn eigen heid als zijn grootste gave. Het is dan ook een Fries. Hij komt uit Joure. Vrijdag 12 februari, Podium 't Beest, Coes, 20.30 uur. Southpark De after/preparty van het South park Festival Middelburg wordt gevuld met de Amsterdamse band Mdungu (onlangs nog op Noorderslag). De band zorgt sa men met een deejay voor een aanstekelijke mix van West-Afri kaanse popmuziek. Vrijdag 12 februari, De Spot, Middelburg, 20.30 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Scène uit het werk Monologue/Dialogue van Hans van Manen en onderdeel van Holland Dance on Tour. foto Antoinette Mooy Zij constateert dat elke student er op eigen wijze mee omgaat. „Som migen zijn heel onbevangen, ande ren zijn wat autoriteitsgevoeliger, maar allen beseffen het voorrecht dat zij hiermee hebben gekregen." Hoe voelde voor haarzelf de tus sentijdse inbreng van de twee mae stro's? Als hete adem in de nek? „Nee, het was juist geweldig span nend en voor mijzelf ook heel leer zaam om te zien hoe zij het aan pakken." Het programma bestaat uit de wer- door Ali Pankow Vijftig jaar Nederlands Dans Theater (NDT) is aanleiding voor de bij zondere productie Hol land Dance on Tour. Deze dans voorstelling met werk van de grootmeesters Jiri Kylian en Hans van Manen doet ruim twintig theaters aan en is van avond te zien in Goes. Talent alleen is niet genoeg. Wie tot de top van de danswereld wil doordringen moet keihard wer ken. Daarover liet de NPS-film Een schitterend offer, over het vijftigjari ge NDT gisteravond op Nederland 2 geen enkele twijfel bestaan. Shirley Esseboom (36) weet er al les van af Zij is zestien jaar lang danseres geweest bij dit gezelschap en werd kort geleden geëerd met de belangwekkende dansprijs de Gouden Zwaan. Haar toewijding aan de dans, haar dienstbaarheid aan de choreografie, haar plezier in het dansen en vooral haar artis tieke gevoeligheid golden voor de jury als motivatie haar deze onder scheiding toe te kennen. Esseboom vindt het na zestien jaar tijd worden de bakens te ver zetten. „Ik blijf nog wel dansen, maar daarnaast ga ik me veel meer toeleggen op coachen en begelei den. Daarom ben ik nu ook nauw betrokken bij Holland Dance on tour", zegt de danseres, die zelf ge zichtsbepalend is geweest in talrij ke rollen in het werk van Kylian en Van Manen. Deze twee choreo grafiegrootmeesters stelden op uit nodiging van het Holland Dance Festival belangeloos repertoire be schikbaar voor het maken van de ze productie als geschenk aan het gouden NDT. De acht werken die Kylian en Van Manen selecteerden, bieden een rijk erfgoed uit hun omvangrijk oeuvre. Door ze te laten uitvoeren door twintig Nederlandse topdan sers in opleiding worden bruggen geslagen tussen toen, nu en toe komst. De dansers zijn geselec teerd uit studenten aan de Rotter damse Dansacademie, de Dansvak opleiding van het Koninklijk Con servatorium Den Haag en de Na tionale Ballet Academie in Amster dam. „Het werken met jonge mensen vanuit drie verschillende opleidin gen is op zich al een geweldige uit daging", zegt Esseboom. Zij is als repetitor én als begeleidster tijdens de tournee betrokken bij deze jubi leumvoorstelling. „Elke opleiding streeft naar topni veau en elke opleiding heeft ook zijn eigenheid. Het is mooi om te zien dat vanuit die verschillende instroom een vrij homogene groep is gecreëerd. In één stuk, Bei- la Figura van Kylian, dansen allen gezamenlijk." Anders dan bijvoorbeeld toneel, waarbij de regisseur soms veel ruimte neemt voor eigen interpre tatie van het oorspronkelijk werk van de schrijver, is de lijn tussen choreograaf en de uitvoerende dansers veel korter en strakker. „Toch verschilt dat ook per choreo graaf', weet Esseboom uit haar ei gen rijke ervaring. „Zeker bij het maken van een oerversie is er vaak wel ruimte voor eigen inbreng van de danser. Voor mij was het heel spannend als repetitor nu eens aan de andere kant te staan. Maar het is daarbij goed zelf te weten wat het is om op de dansvloer te staan en te beseffen wat je van de dansers kunt vergen." Jiri Kylian en Hans van Manen zijn ook persoonlijk betrokken ge weest bij de repetities voor deze productie. „Dat is echt geweldig hoor als je als dansstudent zo'n kans krijgt. Te kunnen werken met deze twee mensen - dat am biëren uiteraard ook professionals wel", zegt Esseboom. Scène uit Bella Figura van Jiri Kylian, uitgevoerd door topdansers van de DONDERDAG 11 FEBRUARI Middelburg Australisch gitaarwonder Joe Robinson treedt op met Lars de Rijck. (Vervangend concert Andy McKee). Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen De Olifant en de duif: toneel met Hel- mert Woudenberg en Sarah Eweg. Theater Vestzak 99, 20.15 uur VRIJDAG 12 FEBRUARI Middelburg Vlaams cabaretier Wim Helsen brengt Het uur van de prutser. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Toneelvereniging de Plattelanders brengt het Vlaamse verhaal 'De teleurgang van de Waterhoek', naar het boek van Stijn Streuvels. Ledeltheater, 20.00 uur (ook zaterdag) Terneuzen Kommil Fo brengt Wolf, een mix van ca baret, muziek en theater. Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 13 FEBRUARI Brouwershaven Brassband Apollo geeft jaaruitvoering in het teken van de radio mét nieuws, weer berichten en Dag Top Drie. Het Tonnenmagazijn, 19.30 uur. Goes Mannenkoor De Lofzang onder leiding van Ron van Ommen houdt zijn jaarlijkse zangavond. Te gast is het Veenendaals Christelijk Mannenkoor onder leiding van Arie Kortleven. Ook worden enkele orgel- soli ten gehore gebracht. Sionkerk, 19.00 uur, toegang gratis Kortgene Optreden Vlissingse bluesrockband Big Chief Sugar. Café Graaf van Buren, 21.30 uur. *Christelijke jeugdsoos 2Connect viert Va- lentijn. De soos zal deze avond in een sfeervolle valentijnsaankleding gehuld zijn. Tevens is er een speciale Valen- tijn-smsservice! Ook is er gelegenheid je favoriete lovesong aan te vragen. 2ConnectKleverskerkseweg 17, 20.00- 00.30 uur. meer info op www.soos2connect.nl. Oost-Souburg Concert van tango-kwintet Quilombo, dat bestaat uit vijf musici uit Antwerpen. Razzmatazz, 21.00 uur Renesse Het Schouws Kamerkoor geeft in het ka der van het 10-jarig bestaan een lustrum concert met Royal Music voor het Engel se koningshuis door de eeuwen heen, Jacobuskerk, 19.30 uur. Terneuzen *Woezel en Pip in de Tovertuin Theatershow voor kinderen v.a. twee jaar Scheldetheater, 14.00 uur Vlissingen The Bach Choir Orchestra of the Netherlands brengt een Mozart-program- ma, met het Requiem en de Krönungsmesse. Sint Jacobskerk, 15.00 uur *Oberg, de band rond bluesgitarist en Li-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74