281 sport en passie geven het beste resultaat i Hoogerland mee met marathonvlucht PWG uitgeschakeld Van Steenis grijpt Zege poolbiljarters Nieuwe samenstelling Mountainbiker in Zeeuwse dambeker nationale titel bowlen Roadhouse Roadies Triatlon Team Zeeland Coenen overleden In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Walcheren' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 4: Youssif Hamzaoui, voorzitter van Zeelandia Middelburg. Midde donderdag 11 februari 2010 VLISSINGEN AMSTERDAM MIDDELBURG MIDDELBURG NEERPELT door Maurice Steketee MIDDELBURC - Bij voetbalclub Zee landia Middelburg is de afgelopen maanden veel gebeurd. Het eerste elftal kende een moeizame eerste seizoenshelft en ook op bestuur lijk niveau waren er de nodige pro blemen. Na de winterstop is er veel veranderd. De ploeg van Roy Hendriksen is de weg omhoog in middels ingeslagen en op 29 janua ri werd er ook een compleet nieuw bestuur aangesteld, nadat het vorige was opgestapt. Youssif Hamzaoui is benoemd tot voorzit ter. Hij hoopt van Zeelandia Mid delburg 'dé gezinsvereniging van Walcheren' te maken. Youssif Hamzaoui is met een scho ne lei aan zijn klus bij Zeelandia Middelburg begonnen. De 36-jari- ge Middelburger is pas drie weken lid van de club en sinds twee we ken heeft hij de dagelijkse leiding. Ervaring als voetbalvoorzitter heeft Hamzaoui niet, maar hij kent de voetballerij wel goed. Hij werkte enkele jaren als bankier in het profvoetbal in Nederland, Bel gië en Spanje. „Ik weet dus hoe een clubstructuur in elkaar steekt. Bovendien heeft het vorige be stuur goed werk geleverd, waar we op kunnen voortborduren." Hamzaoui werd voor de functie benaderd door de commissie van wijzen van de club, met daarin 'echte' Middelburgers als Wim Ver- meule, Dick Anbeek, Piet Beijer en Leo van Halen. Die commissie werd aangesteld, nadat het volledi ge bestuur eind vorig jaar was afge treden en had als opdracht een nieuw bestuur samen te stellen. Voor de functie van voorzitter krijgen. We willen dé gezinsvereni ging van Walcheren worden. Van kinderen tot opa's en oma's, ieder een moet bij de club betrokken zijn. Verder willen we het vrou wenvoetbal stimuleren en meer se niorenelftallen opzetten. En het zou mooi zijn als alle leden en aan hang op zondag weer naar het eer ste elftal komen kijken. Voetbal moet voor heel de familie aantrek kelijk zijn. Want plezier en passie geven het beste resultaat." Hamzaoui wil met de zondag-vier deklasser ook hogerop. „Maar wel geleidelijk. Je moet doelen stellen die haalbaar zijn. Het heeft weinig I zin om te roepen dat we over een paar jaar in de hoofdklasse willen spelen. Als we binnen drie jaar in de tweede klasse voetballen, zou dat al een heel mooi resultaat zijn. De aanvoer naar het eerste elftal moet uit de eigen jeugd komen", vindt Hamzaoui, die in het dage lijks leven een projectmanage mentbureau runt. Hamzaoui, geboren in Casablanca en opgegroeid in Amsterdam, kwam door zijn schoonouders in Zeeland terecht. Hij voetbalt zelf ook nog. Niet bij Zeelandia Middel burg zoals je zou verwachten, maar bij buurman MZVC. „Ik speel daar in een vriendenteam en trap af en toe een balletje mee." Naast voetbal heeft hij ook een passie voor atletiek. „Ik heb vroe ger altijd hardgelopen. Vooral de 1500 en 10.000 meter lagen me wel. Ik heb een keer een halve ma rathon gelopen, maar toen was ik daarna drie weken ziek. Toch hoop ik ooit nog eens de mara thon te lopen, die van Berlijn, Pa rijs of Londen. Maar dan moeten er wel eerst een paar kilootjes af" kwamen ze bij Hamzaoui uit. „We kenden elkaar via zakelijke contac ten. Op een gegeven moment werd ik gebeld of ik interesse had. De club staat er heel goed voor en dat speelde een belangrijke rol om 'ja' te zeggen. De commissie is ver volgens op zoek gegaan naar be stuursleden die ervaring hebben op allerlei terreinen. Daarin zijn ze geslaagd. We hebben een sterk team." Hoewel de kersverse voorzitter nog maar enkele weken bij het be leid van de club betrokken is, is hij erg te spreken over de organisatie. „Verder hebben we een fantas tisch sportcomplex en ook het vrij- willigersbeleid staat goed. Maar als we door willen groeien, moeten er ook dingen veranderen. Er zullen kleedkamers bij moeten komen en we zitten ook te springen om een kunstgrasveld. We groeien nu uit ons jasje." Hamzaoui juicht de komst van voetbalschool JVOZ naar sportpark Veerse Poort toe. „Zij zullen ons complex nog 'ster ker' maken." Zeelandia Middelburg is op dit mo ment een van de grootste sportver enigingen van Zeeland en telt zo'n 1100 leden. Als het aan Hamzaoui ligt, blijft de club nog even door groeien. „Ons doel is zoveel moge lijk mensen aan het voetballen te Voorzitter Youssif Hamzaoui van Zeelandia Middelburg: „Het heeft weinig zin om te roepen dat we over een paar jaar in de hoofdklasse willen spelen." foto Ruben Oreel In Vlissingen kwamen dinsdag acht viertallen in actie voor de kwartfinale van de Zeeuwse dam beker. Grootste verrassing was de uitschakeling van PWG 's-Graven- polder door GZC. Cor Boot was aan bord vier matchwinnaar. Beker houder Middelburg won met 6-2 van DSVF. Souburg versloeg Aagte- kerke met 5-3. De vierde halve fina list is Lammerenburg. Henry van Steenis uit Zierikzee heeft in Amsterdam bij de mannen 50-plus de titel gegrepen op de Ne derlandse kampioenschappen bow len. De Schouwenaar werd kampioen met een gemiddelde van 218 pins. Hij zal Nederland later dit jaar ver tegenwoordigen op de Europese kampioenschappen, die in Israël worden gehouden. De poolbiljarters van Roadhouse Roadies deden met de 2-7-overwin- ning in Breda tegen Sharkey's goe de zaken in de eerste klasse. De Walcherse biljarters vergroot ten daarmee hun kansen om een plaats te verwerven in de play-offs. Chris van Renswoude en Rinus Witte bleven ongeslagen. Robbin Jibse en Marco Verrips verloren van hun tegenstanders. Het in 2008 opgerichte Triatlon Team Zeeland gaat verder in een andere samenstelling. Cesar Beilo en Lous Wondergem hebben plaats gemaakt voor Huub van Noorden uit Yerseke. Het team bestaat nu uit Mare Riemens, Hannuel Kra mer, Leon Jacobse en Huub van Noorden. De ploeg werd vorig jaar Nederlands kampioen teamtriatlon in de hele triatlon van Almere. De Belgische mountainbiker Davy Coenen is in zijn ouderlijk huis in Neerpelt op 29-jarige overleden aan de gevolgen van een hersentu mor. De renner was in het verle den ploegmaat van de Nederlander Thijs Al. Coenen werd vier keer nationaal kampioen bij de beloften en won in 2008 de Benelux Cup en de Flan ders Cup. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Parel - Doggen Timmerbedrijf 4-4: Christiaan de Mil - Jan Doggen 35-16, 19 (1.842-0.842); Theo Platjouw - Jac Doggen 18-35, 33; Cor de Jonge - Jan van Loon 30-26, 60; Cees Baumgarte - Mark van de Boom 23-30, 58. Driebanden. Vierde divisie. Nico Peeters - Bert de Ruiter 25-30, 61; Piet van Essen - Rob Jacobs 25-23, 66; Kees Verbeek - Wim Zandee 25-15, 55; Peter Raas-Nico Pankow 20-15, 55. Pool. Regionale eerste klasse. Sharkey's - Roadhouse Roadies 2-7: straight. Dominique Hovens - Chris van Renswoude 14-50; Richard Vernimmen - Chris van Renswoude 25-50. 10-ball. Richard Vernimmen - Rinus Witte 2-6. 9-ball. Peter Brand - Robbin Jobse 7-6. 8-ball. Ferry Ruijssenaars - Rinus Witte 2-6; Peter Brand - Marco Verrips 6-2. Cue's PerfecAction - Roadhouse Rockets 8-1: straight> Pim Stil - Solleya Witte 40-15. 9-ball. Jochem Bruijnooge - Maarten Crashoff 6-3; Yorick Verhage - Roy Nijhoff 6-2; Thijs Koopman - Sean Eerenbeemt 2-6. 8-ball. Sean Dennis - Craig Yeaman 5-1; Mark Schelling - Maarten Grashoff 5-3. p. SCHAATSEN Midlaren. NK natuurijs. Mannen (100 km): 1. Bergsma, 2. Douwe de Vries, 3. Berga, 4. Van der Wal, 5. Hut. Vrouwen (60 km): 1. Sterk, 2. Reitsma, 3. Bekkering. TENNIS Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Monfils (Fra/4) - Olivier Rochus (Bel) 4-6 6-1 6-2, Ber- rer (Dui) - Clement (Fra) 7-6 (16) 4-6 6-4, Da- videnko (Rus/2) - Lopez (Spa) 6-4 6-2, Melzer (Oos) - Troicki (Ser/8) 6-3 3-0 opgave. Tweede ronde: Söderling (Zwe/3) - Sijsling (Ned) 7-6 (6) 6-2. AGENDA VOETBAL Oefenwedstrijd. FC Dauwendaele 1 - Zeelan- dia-Middelburg 1, aanvang: 21.00 uur. door Frits Bakker SOUVAIN - Johnny Hoogerland heeft in de eerste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee de basis gelegd voor een goed klas sement. In een zware etappe, met de harde wind in de rug, reed de kopman van Vacansoleil mee in een marathonvlucht van een kop groep van twintig. Hij werd negen de in de eindsprint. De dagzege ging naar de Rus Hutarovich. De ontsnapping van de dag ont stond al na een paar kilometer. Hoogerland: „Ik was gewaar schuwd door mijn ploegleider, die zei dat er met die wind wel eens een heel vroege kopgroep zou ko men. Toen we net weg waren en een dorpje passeerden, gooiden renners van Valverde de zaak op de kant. Ik sprong mee en in dat eerste uur reden we zestig kilome ter." Met belangrijke renners voor het klassement, zoals Valverde, Vi- nokourov en Nocentini, bereikten achttien renners de eindstreep in Souvain met een voorsprong van 1.58 op het peloton. Hoogerland dicht zichzelf kansen toe op het podium van de vijfdaagse koers, die zondag eindigt met een etappe waarin de Mont Faron moet wor den beklommen. In de kopgroep reed ook Floris Goessinnen van Skil Shimano. De enige Raborenner, Rick Flens, werd gelost in de finale. Hooger land verslikte zich'enigszins in de sprint. „Ik kwam vroeg voorin en in de laatste kilometer stond er een flinke tegenwind." O zie ook: www.pzc.nl/tourdezelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62