'De avond kan niet meer stuk' De Loor z spoi 29 wint weer met zijn SportBillies Advocaat mag schema EK samenstellen O 7t Organisatie Bodylineloop verwacht veel deelnemers donderdag 11 februari 2010 fMnnuwwiii—iiiiii 'luimminui urimn i'Ttttt i m ui mi 111111111 i) 1 imwn iMiiiit'i i 1 miruirT~~iMriTrnwTTTry"'rnnfinTOrMimnni'iTT T'rtrrririi[iTiirriiTr''ïnr7r~''triiiniiiiwiiiiiiiTrTr r i 111 iiiiiiirrrirTmrrTi'rniriTrrrniTi BesAiwuiiwiiiiiwvMUBiMiijiMiiiiw—i Amsterdam rond een aanval af in de bekerwedstrijd tegen BC Vlissingen. Voor 1100 toeschouwers werd de thuisploeg teruggedrongen in de verdediging. foto's Ruben Oreel door Roeland van Vliet VLISSINGEN - BC Vlissingen beleef de gisteravond één van de hoogte punten uit de clubgeschiedenis. Voor tioo toeschouwers speelde het eerste basketbalteam gisteren te gen landskampioen Amsterdam. Sporthal Baskensburg zat tjokvol (niet iedereen kon zitten) voor de kwartfinale van het nationale be kertoernooi. Dat de thuisploeg dik verloor (31-116), vond niemand erg. „Wat de stand ook was, onze avond kan niet meer stuk", zei Dor de Karadzic na afloop. „Ik heb ook in het veld enorm genoten." BC Vlissingen kon natuurlijk niet tippen aan de hoofdstedelijke profs, maar de eerstedivisionist van coach Victor Vermue beet zo nu en dan flink van zich af In de eerste vijf minuten bijvoorbeeld, toen Mi chel Bosters de score opende en kort daarna een driepunter binnen gooide. Niet veel later was aanvoer der Benjamin Steenbeek zelfs twee maal succesvol van achter de drie- punterlijn. Hij herhaalde die stunt aan het einde van de wedstrijd. Het dak ging er elke keer af in de Baskensburg! Maar er waren ook zenuwen. BC Vlissingen leed tamelijk veel balver lies, met name in de openingsfase, en vergat mooie kansen om te zet ten in scores. Sjoerd van Pelt stond halverwege het tweede kwart al leen onder de basket, maar speelde de bal nog af naar een medespeler. Hij had-eenvoudigweg niet gezien dat de Amsterdammers hem had den laten lopen. „We hadden vooraf gezegd dat dit een wedstrijd was van David tegen Goliath", zei Victor Vermue. „Nou, dat is het ook geworden. In het be gin deden we heel even een beetje mee, maar daarna was het gedaan." „Natuurlijk hoop je op een stunt", Kwartfinale beker viel Karadzich hem bij. „Maar het was al snel duidelijk dat die er niet in zat. Dan probeer je maar zo goed mogelijk mee te doen en ple zier te hebben." Amsterdam basketbalde tamelijk zakelijk. In het team van coach Fer ry Steenmetz waren de Amerika nen Q^arraan Calhoun en Patrick Sanders de smaakmakers. Zij wa ren de enigen die voor wat smeuï ge dunks zorgden. De anderen zet ten wel mooie aanvallen op en speelden de Vlissingers ook wel zoek, maar rondden dan vaak af met een simpele lay-up. Het was voor de gasten zaak om zo snel mogelijk afstand te nemen en de Fi- BC Vlissingen-Amsterdam Na eerste kwart: 11-24 Na tweede kwart: 19-50 Na derde kwart: 26-83 Na vierde kwart: 31-116 Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 11, Michel Bosters, Emi- lio Jangbadoer en Dorde Karadzic 5, Erwin Hilbert 4, Dennis de Paauw 1 Scores Amsterdam: Q'arraan Calhoun 23, Patrick Sanders 20, Ramon Siljade 16, Sergio de Randa- mie en Jessey Voorn 11Moham med Kherazzi 10, Hicham Kherazzi 9, Alton Mason 7, Dimeo van de Horst 5, Ralf de Pagter 4. BC Vlissingen maakte vijf drie punters, Amsterdam benutte er nal Four van de beker te halen. Duidelijk was dat Amsterdam de wedstrijd serieus aanpakte. De club had een wedstrijd van BC Vlissin gen laten bekijken en Steenmetz had zelf dinsdag een video bestu deerd. „In de training van vanmor gen heb ik wat dingen naar voren gebracht die ik bij BC Vlissingen had gezien. Wij wilden ons ge woon niet laten verrassen." Amsterdam kwam eerder dit sei zoen in grote geldnood en zag dra gende spelers vertrekken. Daarna moest het team van de grond af weer opgebouwd worden. „We hebben een jong team, dat nog veel moet leren", zei Steenmetz. De landskampioen staat momen teel achtste in de eredivisie. Vol gens de coach heeft zijn ploeg veel goede duels nipt verloren. „Nu zit het ons eindelijk eens mee", zei hij over de zeer dikke bekerzege. BC Vlissingen-coach Victor Ver mue waardeerde het dat de Amster dammers de wedstrijd professio neel uit hebben gespeeld. „Ze kon den na rust ook gas terug gaan ne men, maar dat hebben ze niet ge daan. Ik hoorde ook dat ze de ambi ance heel mooi vonden. Dat ze dit niet echt verwacht hadden." terneuzen - Organisator Marlon Roels heeft er alle vertrouwen in dat de viering van carnaval geen nadelige gevolgen zal hebben wat betreft het aantal deelnemers aan de Bodylineloop die zaterdag in Terneuzen wordt gehouden. „Nee hoor, de wedstrijd is op zater dagmiddag. In Zeeuws-Vlaanderen ligt de nadruk van carnaval toch meer op de zondag", meent Roels, die bij de vorige editie van de Bo dylineloop zo'n tweehonderd deel nemers mocht verwelkomen. Bij die laatste Bodylineloop, in 2008, ging de overwinning naar Edwin de la Ruelle. Het is nog niet zeker of de Koewachtenaar dit maal weer aan de start zal staan. De la Ruelle heeft de Bodyline loop vooralsnog niet op de agenda staan. In en om sportpark Oude Vaart in Terneuzen heeft Roels een om loop van vier kilometer uitgezet. Deze kan één, twee of vier maal worden gelopen. De start is zaterdag om 15.00 uur; de jeugdloop over 500 meter be gint om 14.45 uur. BRUSSEL - Trainer Dick Advocaat heeft van AZ toestemming gekre gen aanwezig te zijn bij het bepa len van het speelschema van Bel gië in de EK-kwalificatiereeks. De Hagenaar zal maandag 22 februari in Frankfurt met zijn colle- ga-bondscoaches het programma in groep A samenstellen. Dat maakte de Belgische voetbalbond KBVB gisteren op de website be kend. Advocaat moest afgelopen zondag tegen zijn zin de loting van de EK-kwalificatiereeks in Warschau 'live' aanschouwen. Hij miste daar door de competitiewedstrijd van AZ tegen Feyenoord. Advocaat liet na de loting doorschemeren dat hij veel liever bij het samenstellen van het speelschema aanwezig wil de zijn, maar dat hij daarvoor af hankelijk was van de medewer king van AZ. ROTTERDAM - Het kan niet op voor loey de Loor en zijn stichting SportBillies. De zeventienjarige Terneuzenaar won vorig jaar al eens tienduizend euro voor zijn stichting en gisteren was het op nieuw raak. Tijdens het ABN Amro-tennistoer- nooi in Rotterdam werd zijn stich ting winnaar van de wedstrijd van de Krajicek Foundation en kon De Loor opnieuw tienduizend euro bijschrijven. Joey de Loor richtte de stichting SportBillies vorig jaar op. Hij heeft een lichamelijk gehandicapt broer tje dat graag wil sporten, maar daartoe geen mogelijkheden had. De Loor ging op zoek, kwam bij tennisclub Drive in Sas van Gent terecht en zag hoe zijn broertje en diens vriendje van rolstoeltennis- sen genoten. Om meer lichamelijk gehandicap te kinderen aan het sporten te krij gen, wilde De Loor daarna een sportdag organiseren. Hij richtte de stichting SportBillies op en kreeg van het project Create Your World tienduizend euro om het idee te realiseren. Het idee werd in oktober vorig jaar werkelijkheid. Op sportcentrum Papendal kwa men enkele honderden gehandi capte kinderen met hun ouders bij elkaar om te sporten en mee te doen aan clinics van bekende Ne derlandse sporters. Het was een enorm succes. De Loor wil het eve nement nu jaarlijks organiseren. Gisteren vertegenwoordigde hij Zeeland in de verkiezing van de Krajicek Foundation, de stichting die kinderen aan het bewegen wil krijgen. SportBillies werd gekozen als beste project. Volgens de jury verdient SportBil lies deze prijs omdat De Loor van uit een persoonlijke drive erin ge slaagd is een brug te slaan tussen jeugd zonder en jeugd met een li chamelijke beperking. De award werd uitgereikt door staatssecreta ris Iet Bussemaker en Richard Krajicek. De Loor kon bovendien tienduizend euro incasseren voor zijn stichting. En hij kreeg een bos bloemen. „Voor mijn moeder", zei hij. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Broers Mesu rijden NK marathon 2. VC Vlissingen laatste der Mohikanen 3. De Bakker wint het van de stress EN VERDER Hardlopers zijn al weer volop aan het trainen voor de Kustmarathon: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47