Zeeuws-Vlaams Platform blijft in actie PZC t Wie vervangt politie op Koninginnedag? deDRVKKERY Nieuwe dagbehandeling oncologie in ziekenhuis Terneuzen: 'Als ik hier ben, gaat het goed' VERNIEUWING N61 'Wegversmalling bij Braakman kan niet op draagvlak in de regio rekenen' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 Fluitiste Bianca Jonkers Valentijnsdag jazztrio terneuzen - Met de onthulling van een beeld je is gisteren de nieuwe dagbehandeling onco logie van ZorgSaam officieel geopend in het ziekenhuis in Terneuzen. Om onder meer che- mokuren te ondergaan is een grote, lichte en kleurige ruimte met acht comfortabele stoe len beschikbaar. Elke plaats is voorzien van een digitaal scherm waarop televisieprogram ma's en webpagina's naar keuze kunnen wor den bekeken. Met de nieuwbouw van het zie kenhuis kwam de kans om de behandelruimte beter af te stemmen op de behoefte van pa tiënten en verpleegkundigen. Carolus Roe- landt uit Sas van Cent is al 3,5 jaar patiënt bij de afdeling. Hij prees gisteren de nieuwe dag behandeling. „Als ik hier ben, gaat het goed. Die positieve houding krijg ik dankzij de inzet van alle medewerkers van de afdeling oncolo gie." Jaarlijks vinden vijfduizend dagbehande lingen plaats. Behalve chemotherapie gaat het ook om patiënten met reuma en bloedarmoe de. In 2005 vonden 1450 chemotherapie-be- handelingen plaats, vorig jaar 2240. Op de foto in de relaxstoel patiënt Carlos Roe- landt, verder (v.l.n.r.) verpleegkundige Cinda v.d. Abeele, oncoloog Lou van Reisen, direc teur patiëntenzorg Jaap Paulides en verpleeg kundige Monique de Buck, foto Peter Nicolai. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen moet er alles aan doen om op Koninginnedag problemen met vandalisme en andere vormen van geweld- zoals in het verleden in Zaamslag en Axel - te voorkomen. Dat betoogt Pim Broekhuysen (Top Gemeentebelangen) in schrif telijke vragen aan B en W. Volgens Broekhuysen zijn dorps-, wijk- en stadsraden verontrust door de be kendmaking van de politie dat er geen mensen worden ingezet bij begeleiding van optochten of rom melmarkten. Veel agenten moeten naar Middelburg en Wemeldinge waar de koningin op bezoek komt. De gemeente moet hier op inspe len vindt Broekhuysen. „Wie begeleiden optochten en an dere festiviteiten in de kernen?" wil hij van B en W weten. door Harmen van der Werf hoek - Tegenstanders van de ver smalling van de vernieuwde N61 (Hoek-Schoondijke) bij de Braak man geven de moed nog lang niet op. Tot er een definitieve beslis sing over het ontwerp van de nieu we N61 is genomen, blijven actie groep Zeeuws-Vlaams Platform en nu ook de partij Helder Zeeuws in Sluis zich verzetten. Onlangs werd bekend dat voor de versmalling is gekozen op advies van het regionaal N6i-overleg met de gemeenten Sluis en Terneuzen, het waterschap, Rijkswaterstaat en de provincie. Niet verkeersminis ter Eurlings heeft dus die keuze ge maakt, waarop het eind 2009 leek, maar 'de regio'. Juridische proble men worden anders verwacht, om dat de Braakman een beschermd natuurgebied is. En vóór alles wil 'de regio' voorkomen dat het werk opnieuw wordt uitgesteld. „Maar wie vertegenwoordigt de re gio?", vraagt Guus Langeraert van het Zeeuws-Vlaams Platform zich af „Dat zijn niet alleen overheden, maar zeker ook bewoners. Uit een peiling die wij op de website heb ben gehouden, is gebleken dat die massaal tegen de versmalling zijn. Van de 913 stemmers was 95,5 pro cent tegen. Nog eens 597 mensen hebben de petitie tegen de trech ter ondertekend." Langeraert heeft de resultaten van de peiling in een brief nog eens on der de aandacht gebracht van mi nister Eurlings. Met de oproep af te zien van de versmalling, omdat er 'een groot gebrek aan draagvlak is voor het gekozen tracé'. De Sluise partij Helder Zeeuws is ook in actie gekomen tegen de ver smalling, omdat die 'slecht is voor de doorstroming'. Kandidaat-raads lid Henk Murijn heeft gisteren een reactie aan Rijkswaterstaat in Mid delburg verzonden. Hij pleit voor een vierbaans N61 bij de Braak man, zoals eerder was gepland, en voor een rondweg bij Schoondijke alleen richting Oostburg en niet in de richting van Breskens. Er blijft dan verkeer in Schoondijke en het scheelt geld' dat kan worden inge zet voor een vierbaans N61 bij de Braakman. Murijn hoopt op bijstel ling van het plan. Hij voelt niets voor juridische stappen die tot ver traging kunnen leiden. Langeraert is daar nog niet uit. Donderdag 11 februari 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Omroep Hulst-TV brengt amusement, nieuws en educatie Stichting Zwerfkat vindt opvang dieren taak van de overheid zaterdag 13 febr. 15.00-16.30 uur j a.s. zondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39