'De avond kan niet meer stuk' De Loor wint weer met zijn SportBillies 29 Kwartfinale beker Calatasaray uit bekertoernooi donderdag 11 februari 2010 door Roeland van Vliet vussingen - BC Vlissingen beleef de gisteravond één van de hoogte punten uit de clubgeschiedenis. Voor ïioo toeschouwers speelde het eerste basketbalteam gisteren tegen landskampioen Amsterdam. Sporthal De Baskensburg zat tjok vol (niet iedereen kon zitten) voor de kwartfinale van het nationale bekertoernooi. Dat de thuisploeg dik verloor (31-116), vond niemand erg. „Wat de stand ook was, onze avond kan niet meer stuk", zei Dorde Karadzic na afloop. „Ik heb ook in het veld enorm genoten." BC Vlissingen kon natuurlijk niet tippen aan de hoofdstedelijke profs, maar de eerstedivisionist van coach Victor Vermue beet zo nu en dan flink van zich af In de eerste vijf minuten bijvoorbeeld, toen Michel Bosters de score open de en kort daarna een driepunter binnen gooide. Niet veel later was aanvoerder Benjamin Steenbeek zelfs tweemaal succesvol van ach ter de driepunterlijn. Hij herhaal de die stunt aan het einde van de wedstrijd. Het dak ging er elke keer afin de Baskensburg! Maar er waren ook zenuwen. BC Vlissingen leed tamelijk veel bal verlies, met name in de openings fase, en vergat mooie kansen om te zetten in scores. Sjoerd van Pelt stond halverwege het tweede kwart helemaal alleen onder de basket, maar speelde de bal nog af naar een medespeler. Hij had een voudigweg niet gezien dat de Am sterdammers hem hadden laten lo pen. „We hadden vooraf gezegd dat dit een wedstrijd was van David te- gen Goliath", zei Victor Vermue. I „Nou, dat is het ook geworden. In het begin deden we heel even een (beetje mee, maar daarna was het \gedaan." 'tNatuurlijk hoop je op een stunt", vienKaradzich hem bij. „Maar het was snel duidelijk dat die er niet in zat. E)an probeer je maar zo goed mogejijk mee te doen en ple zier te hebben." Amsterdam basketbalde tamelijk zakelijk. In het team van coach Fer ry Steenmetz waren de Amerika nen Qjarraan Calhoun en Patrick Sanders de smaakmakers. Zij wa ren de enigen die voor wat smeuï ge dunks zorgden. De anderen zet ten wel mooie aanvallen op en speelden de Vlissingers ook wel zoek, maar rondden dan vaak af met een simpele lay-up. Het was voor de gasten zaak om zo snel mogelijk afstand te nemen en de Final Four van de beker te halen. Amsterdam rond een aanval af in de bekerwedstrijd tegen BC Vlissingen. Voor 1100 toeschouwers werd de thuisploeg teruggedrongen in de verdediging. foto's Ruben Oreel Duidelijk was dat Amsterdam de wedstrijd heel serieus aanpakte. De club had een wedstrijd van BC Vlissingen laten bekijken en Steen metz had zelf dinsdag een video bestudeerd. „Dat heb ik aangepakt zoals ik an ders ook zou doen. En in de trai ning van vanmorgen heb ik wat dingen naar voren gebracht die ik bij BC Vlissingen had gezien. Wij wilden ons gewoon niet laten ver rassen." Amsterdam kwam eerder dit sei zoen in grote geldnood en zag dra gende spelers vertrekken. Daarna moest het team van de grond af weer opgebouwd worden. „We hebben een jong team, dat nog veel moet leren", zei Steenmetz. „We zijn van heel ver gekomen en maken nog elke week stappen vooruit." De landskampioen staat momenteel achtste in de eredivi sie. Volgens de coach heeft zijn ploeg veel goede duels nipt verlo ren. „Nu zit het ons eindelijk eens mee", zei hij over de zeer dikke be kerzege. BC Vlissingen-coach Victor Ver mue waardeerde het dat de Am sterdammers de wedstrijd profes sioneel uit hebben gespeeld. „Ze Cheerleaders vermaken het publiek in de bomvolle sporthal Baskensburg in Vlissingen. konden na rust ook gas terug gaan nemen, maar dat hebben ze niet gedaan. Ik hoorde ook dat ze de ambiance heel mooi vonden. Dat ze dit niet echt verwacht hadden." Dorde Karadzic en zijn teamgeno ten maakten er na de wedstrijd een feestje van. „Wie had nu ver wacht dat we zover zouden ko men in de beker? Dit smaakt echt naar meer. Volgend jaar weer." BC Vlissingen-Amsterdam Na eerste kwart: 11-24 Na tweede kwart: 19-50 Na derde kwart: 26-83 Na vierde kwart: 31-116 Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 11Michel Bosters, Emi- lio Jangbadoer en Dorde Karadzic 5, Erwin Hilbert 4, Dennis de Paauw 1 Scores Amsterdam: Q'arraan Cal houn 23, Patrick Sanders 20, Ra mon Siljade 16, Sergio de Randa- mie en Jessey Voorn 11, Moham med Kherazzi 10, Hicham Kherazzi 9, Alton Mason 7, Dimeo van de Horst 5, Ra If de Pagter 4. BC Vlissingen maakte vijf driepun ters, Amsterdam vier. rotterdam - Het kan niet op voor loey de Loor en zijn stichting SportBillies. De zeventienjarige Terneuzenaar won vorig jaar al eens tienduizend euro voor zijn stichting en gisteren was het op nieuw raak. Tijdens het ABN Amro-tennistoer- nooi in Rotterdam werd zijn stich ting winnaar van de wedstrijd van de Krajicek Foundation en kon De Loor opnieuw tienduizend euro bijschrijven. loey de Loor richtte de stichting SportBillies vorig jaar op. Hij heeft een lichamelijk gehandicapt broer tje dat graag wil sporten, maar daartoe geen mogelijkheden had. De Loor ging op zoek, kwam bij tennisclub Drive in Sas van Gent terecht en zag hoe zijn broertje en diens vriendje van rolstoeltennis- sen genoten. Om meer lichamelijk gehandicap te kinderen aan het sporten te krij gen, wilde De Loor daarna een sportdag organiseren. Hij richtte de stichting SportBillies op en kreeg van het project Create Your World tienduizend euro om het idee te realiseren. Het idee werd in oktober vorig jaar werkelijkheid. Op sportcentrum Papendal kwa men enkele honderden gehandi capte kinderen met hun ouders bij elkaar om te sporten en mee te doen aan clinics van bekende Ne derlandse sporters. Het was een enorm succes. De Loor wil het evenement nu jaarlijks organiseren. Gisteren ver tegenwoordigde hij Zeeland in de verkiezing van de Krajicek Founda tion, de stichting die kinderen aan het bewegen wil krijgen. SportBil lies werd gekozen als beste project. Volgens de jury verdient SportBil lies deze prijs omdat De Loor van uit een persoonlijke drive erin ge slaagd is een brug te slaan tussen jeugd zonder en jeugd met een li chamelijke beperking. De award werd uitgereikt door staatssecreta ris Iet Bussemaker en Richard Krajicek. De Loor kon bovendien tiendui zend euro incasseren voor zijn stichting. En hij kreeg een bos bloemen. „Voor mijn moeder", zei hij. istanbul - Galatasaray is er niet in geslaagd de halve finale te berei ken van het toernooi om de Turk se voetbalbeker. Trainer Frank Rijkaard zag zijn ploeg gisteravond in Istanbul welis waar door een late treffer van Ca- ner Erkin met 3-2 winnen van An- talyaspor, maar dat was niet ge noeg. Het uitduel had Galatasaray met 2-1 verloren. Trabzonspor haalde door een 1-0-zege op Istanbul Buyuksehir de halve eindstrijd wel. De uitwed strijd was in 1-1 geëindigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37