Oosterland heeft niet 2oI zeeland PZC RATATOUILLE Monumenten in alle dorpen van Hulst Overname vrijwilligers Tafeltje Dek Je door Allévo nog onzeker vanaf nü verkrijgbaar 'De gemeente moet voorkomen dat er binnen de organisatie een angstcultuur ontstaat', luidt een reactie vanuit de zaal op de discussie over minder ambtenaren bij de gemeente. De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! donderdag 11 februari 2010 knip de bon uit de zaterdagkrant! door Harold de Puysseleijr hulst - In de gemeente Hulst mag élke wijk- en dotpsraad drie objec ten voordragen voor plaatsing op de gemeentelijke monumenten lijst. Ook de oudheidkundige kring De Vier Ambachten en de Stichting Bescherming Stadsge zicht mogen dat doen. Zo moet er volgens wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) uiteindelijk een lijst ont staan met 130 waardevolle objec ten die bescherming genieten. Zo mogen ze niet worden gesloopt en zijn er strenge regels voor eventue le verbouwingen aan de panden. Aanpassingen zullen steeds ge toetst worden door de Monumen tencommissie. Niet alle objecten die de wijk- en dorpsraden en beide stichtingen aanbrengen, komen automatisch op de monumentenlijst terecht, legt Van Damme uit. „We hebben de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land als onafhankelijke en deskun dige partij gevraagd de objecten te toetsen op hun historische waar de. In eerste instantie willen we per kern één gemeentelijk monu ment aanwijzen." Bij de samenstelling van de lijst wordt ook getracht diversiteitin objecten aan te brengen. „Zodat niet in elk dorp de kerk op de lijst komt. Het moet gaan om objecten die beeldeigen zijn voor de streek." Er bestaat al een lijst waar, in het kader van het Monumenten Inven tarisatie Project van de provincie, voor de gemeente Hulst 650 monu menten op zijn gezet. Het gaat dan niet alleen om kerken, openba re gebouwen en boerderijen. Ook grenspalen en bijvoorbeeld bijzon dere elektriciteitshuisjes staan op die lijst. AMBTENARENAPPARAAT door Ali Pankow Een fietspad langs de Oud Heiligenweg, een multi functionele ijsbaan en extra ruimte voor begraaf plaatsen op een perceel 'van de ba ron', dat nu nog als landbouw grond wordt gebruikt. Dat zijn de belangrijkste wensen die naar voren kwamen in een bij eenkomst van de dorpsraad Oos terland tijdens een debat met de lijsttrekkers voor de gemeente raadsverkiezingen op woensdag 3 maart. De bewoners van Oosterland lij ken niet zoveel te klagen te heb ben. De levendige discussie met de politieke vertegenwoordigers con centreerde zich vooral op onder werpen die voor de gehele ge meente van belang zijn: wel of geen belastingverhoging, wel of geen gedwongen ontslagen bin nen de ambtelijke organisatie, het gebruik van leegstaande ruimten in het voormalig ziekenhuis in Zie- rikzee, bijstelling van het strooibe- leid en het mogelijke behoud van voorzieningen ondanks terugloop van het inwonertal. „We moeten wel realistisch blij ven. Als we bijvoorbeeld een heel goed ziekenhuis willen met moder ne voorzieningen, dan zijn we toch op Goes of Rotterdam aange wezen", was één van de reacties uit de zaal. Een kleine meerderheid van PvdA, CDA, SGP en Alert! in de huidige raad voelt wel voor een fi nanciële bijdrage van de gemeente als smeerolie om meer functies te kunnen huisvesten in het groten deels leegstaande ziekenhuis in Zierikzee. „Het moet wel gaan om functies die belangrijk zijn voor het eiland. Een geriater en een polikliniek voor ouderen bijvoorbeeld. Het gaat ons er niet om allerlei zaken aan te trekken om dat gebouw ge vuld te krijgen", gaf Ad Schouw (CDA) te kennen. Suggesties vanuit de zaal gaven aan dat andere, kleinere proble men en ergernissen wellicht soms simpel kunnen worden opgelost. „Had als gemeente maar een bak strooizout neergezet, dan hadden we zelf wel gestrooid", liet bewo ner Adrie van der Wouden van se niorenwooncomplex De Saele we ten. Volgens hem was het paadje naar de supermarkt dan niet zo ge vaarlijk geweest. Overigens erkenden alle fracties dat de bezuiniging op het strooien in de praktijk anders is uitgelegd dan ooit de bedoeling was van de gemeenteraad en dat daar verbete ring op zal komen. Een voorstel ook een inzamelbox voor klein chemisch afval op het dorp te plaatsen ter com pensatie van de stille dood die de chemokar is gestorven, kreeg geen echte bijval vanuit de politiek. Alex Hijgenaar (D66) steekt een groene kaart op als hem gevraagd wordt of gedwongen ontslagen bin nen het ambtenarenapparaat onbe spreekbaar zijn. Hij wil dat wel graag nuanceren. „Een groene kaart, omdat voor ons niks onbespreek baar is. Maar wij willen geen grimmi ge afrekening. D66 pleit voor presta tie-afspraken in de organisatie." Erica Capelle (CU): „Veel mensen moeten veel kindertjes krijgen", zegt ze lachend op de vraag hoe de bevolkingsafname in deze gemeente kan worden opgelost. Zij pleit waar mogelijk voor behoud en het creë ren van banen voor hoger opgeleide jongvolwassenen, zodat die na hun opleiding, vaak buiten Zeeland, ge stimuleerd worden terug te komen. Ad Verseput (VVD): „Ik herken me absoluut niet in de bewering dat er te veel ambtenaren zijn die alleen ordners lopen te verplaatsen. Het is een feit dat wij veel expertise van buiten inhuren. Als de raad vindt dat daar op bezuinigd moet worden, moeten we ook accepteren dat on dernemers met plannen langer moe ten wachten op antwoord." door David Duijnmayer zierikzee - Het is nog helemaal niet zeker dat de vrijwilligers van maaltijdservice Tafeltje Dek Ie in de toekomst maaltijden blijven be zorgen voor zorgverlener Allévo. Dat stelt voorzitter Johan Schiette- katte van Tafeltje Dek Je. Hij rea geert daarmee op uitspraken van wethouder Gilles Houtekamer die maandag in deze krant zei dat de onderhandelingen daarover in een ver gevorderd stadium zijn. „Er zijn nog helemaal geen onder handelingen geweest", stelt Schiet- tekatte. Houtekamer baseert zijn uitspraken op een officiële reactie van Allévo op de nota eenzaam- heidsbestrijding. „In een brief heeft Allévo aan de gemeente la ten weten dat zij de vrijwilligers graag wil overnemen en dat de on derhandelingen daarover in een vergevorderd stadium zijn", aldus Houtekamer. „Ik heb alleen maar uit die brief geciteerd." Tafeltje Dek le heeft ongeveer vijf tig vrijwilligers, die maaltijden van Allévo of De Wieken thuisbezor gen. De subsidie die de stichting daarvoor krijgt, stopt op r juli 2010. Allévo zou vanaf die datum dus zelf de bezorging moeten rege len en daarvoor wil de zorgverle ner de vrijwilligers behouden. Vol gens Schiettekatte is het echter nog lang niet zeker dat de vrijwilli gers inderdaad overstappen. „Het hangt er van af onder welke voor waarden Allévo dat wil doen." Het misverstand lijkt er uit te be staan met wie en waarover nu pre cies is onderhandeld. Bert van 'tWestende, facilitair manager bij Allévo, bevestigt dat er nog niet is onderhandeld met de vrijwilligers. „We zijn wel aan het onderhande len, maar met de leverancier over de maaltijdprijs. We zijn nu het fi nanciële plaatje rond aan het krij gen. Daarna praten we met de vrij willigers over wat zij willen en wat wij kunnen bieden." Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32