het werkt, dat geeft een kick' zeeland 119 ALLES OM OP TE ZITTEN! \j ivvD m Hartje Wemeldinge bij bezoek koningin Beatrix 24 uur autovrij Flinke boete na belediging agent Laudando zingt met orkest II Fiordaliso Open darttoernooi bij voetbalclub WFB Informatieavond over extra aanbod Pontes Nieuw fietspad door duinen Coedereede donderdag 11 februari 2010 In totaal 101 teams van 35 scholen doen mee aan de Junior Vakkanjer- wedstrijden. Dit jaar moesten de deelnemers in teamverband een fiets met vliegwielaandrijving bouwen. De eindstrijd van de Junior Vakkanjerwedstrijden wordt gestreden op 4, 5 en 6 maart tijdens de Skills Masters in Ahoy Rotterdam. Het gaat om het grootste beroepenevenement van Nederland. Jochem Groenendijk demonstreert de gyrobike van zijn team. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende WEMELDINGE - Het bezoek van ko ningin Beatrix op 30 april aan We meldinge gaat gepaard met flinke beperkingen voor inwoners. De looproute en omgeving wordt een autovrije zone. Bijna het volledige dorp wordt autoluw gemaakt. De veiligheidsmaatregelen gaan donderdag 29 april om 12.00 uur in en duren tot 30 april 12.00 uur. In die periode mogen Wemeldin- genaren niet op straat parkeren in de binnenring: het gebied waar de koninklijke familie een uur lang verblijft. Dat staat in de koningin nedagverordening waaraan Kapel- Ie momenteel de laatste hand legt. Ook de bewegingsvrijheid van We- meldingenaren die buiten de zoge heten binnenring wonen, wordt wat beperkt. Langs de looproute moeten ze in een vak verblijven zolang de koningin en haar gevolg in Wemeldinge is. Als inwoners op 30 april het dorp per auto verla ten, komen ze er die dag tot het middaguur niet meer in. Publiek van elders - de gemeente verwacht twaalf- tot vijftiendui zend bezoekers - wordt opgevan gen buiten het dorp. Vanaf transfe ria worden ze naar een hen toege wezen vak in het centrum ge bracht. Er wordt nog bekeken hoe bezoekers die per trein komen naar Wemeldinge worden ver voerd. Ook in de jachthaven die zo'n honderd meter van het eind punt van de looproute ligt, mag een dag lang niet worden gevaren. www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELHARNIS Een 48-jarige inwoner van Middel- harnis is dinsdag op de bon geslin gerd wegens het beledigen van een ambtenaar in functie. De man had zijn auto verkeerd ge parkeerd op het Beneden Zandpad en dat leverde hem een boete op. De man was het daar absoluut niet mee eens en ging de agenten die hem hadden bekeurd verbaal te lijf. Wegens ernstige belediging werd de man ter plaatse aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Ook werd hem een boete van 400 euro opgelegd. DIRKSLAND De christelijke oratoriumvereni ging Laudando geeft zaterdag een concert in samenwerking met het landelijk bekende barokorkest II Fi ordaliso. Koor en orkest vertolken samen Duitse en Italiaanse muziek uit de barokperiode. Het concert is in de hervormde kerk van Dirksland en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 15 euro, voor jeugd t/m 15 jaar 4 euro. Kaarten zijn te koop via www.covlaudando.nl of vooraf gaand aan het concert in de kerk. OUDDORP De jubileumcommissie van de Oud- dorpse voetbalvereniging WFB houdt vrijdag 19 februari vanaf 19.15 uur een open darttoernooi. Het is een van de activiteiten die de club organiseert in de loop naar 2011, het jaar waarin WFB zestig jaar bestaat. Het toernooi is in de kantine van WFB aan de Hofdijksweg 46 in Ouddorp. Inschrijven kan via 06-17965565 of 06-10683102 of tot 19.00 uur op de avond zelf. Deelna me kost 5 euro per persoon. Er is een hoofdprijs van 50 euro. ZIERIKZEE Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee houdt maandag om 19.30 uur een voorlichtingsavond over het extra aanbod, dat de school biedt naast het reguliere lesprogramma. Op Pieter Zeeman kunnen leerlin gen bijvoorbeeld kiezen voor Kunst en Cultuur, het Technasium of speciale sportklassen. Bij Kunst en Cultuur is er extra aandacht voor muziek, toneel, dans en ande re artistieke activiteiten. In het technasium staan de bètavakken en projectonderwijs centraal. OUDDORP De gemeente Goedereede gaat een nieuw fietspad van 2,5 kilometer lengte aanleggen door de Goereese duinen. Het fietspad komt ten noordwes ten van Ouddorp en loopt van het Flaauwe Werk tot strandopgang Vuurtoren. Het pad zal parallel lo pen aan de bestaande Groenedijk en de Noordweg in Ouddorp. Voor de realisatie van het nieuwe fietspad krijgt Goedereede al in 2010 geld van de provincie Zuid-Holland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31