sport 127 slijtageslag Gebroeders Mesu kunnen geen potten breken op Zuidlaardermeer Sijsling laat kansen liggen tegen Söderling Poortvliet te gast bij Dauwendaele Maria Sterk zet kroon op bewogen seizoen donderdag 11 februari 2010 door René van Stee zuidlaren - De teleurstelling was groot. Want net als vorig jaar moest Erwin Mesu opgeven tij dens het NK marathonschaatsen op natuurijs. De 20-jarige Middel burger hield het gisteren na 44 van de honderd te rijden kilome ters voor gezien. „Het leek wel zo'n Zeeuwse wielerkoers met waaiers en veel wind. Ik ben hele maal kapot. En dit komt niet eens door de vermoeidheid, maar meer omdat het meteen al keihard ging", zei hij na zijn opgave. Sneeuw, kou en een stevige wind uit het noordoosten stelden de schaatsers op het Zuidlaarder- meer, op de grens van de provin cies Drenthe en Groningen, danig op de proef Ook voor de toeschou wers was het afzien geblazen. En hoewel dik ingepakt, namen zij massaal de door een groot soep en worstmerk beschikbaar gestel de fel oranje ijsmutsen gretig in ontvangst. „Die doe ik over m'n andere muts", zei een koukleu mende Groningse schaatsfan. Nadat Erwin Mesu weer enigszins bij zijn positieven was gekomen, toonde hij zich iets optimistischer. Een schrale troost was dat zijn col legarijders het ook in groten getale voortijdig voor gezien hielden. „Ten opzichte van vorig jaar op de Oostvaardersplassen is deze presta tie alweer een stuk beter. Het was vandaag tien keer zwaarder. Toch had ik op iets meer gerekend. Maar dan blijkt dat je nog een be hoorlijke weg heb te gaan." Ploegleider Harry de Wolf stak zijn pupil nog een hart onder de riem. „)e hebt een superseizoen ge- De schaatsers vechten op het Zuidlaardermeer tegen de harde wind. foto Vincent Jannink/ANP draaid. De koek is nu een beetje op. Daar is niks vreemds aan, ze ker niet voor iemand die nog maar twintig is." Die woorden ontlokten een glim lach bij Mesu. En terecht, want met onder meer een derde plaats in het eindklassement van de eer ste divisie in de Marathon Cup, een derde plaats op het NK op na tuurijs bij de B-rijders en de zes tiende plaats tussen de grote jon gens tijdens het open NK op na tuurijs op de Weissensee mogen er zijn. Ook Niels Mesu haalde het einde niet. De 17-jarige broer van Erwin stopte er na 36 kilometer mee. „Zelfs bij meewind ging het op den duur te hard voor me. Dan weet je het wel", zei de jongste Me su met een veelbetekenende blik. Hij tilde er niet al te zwaar aan. Want Niels Mesu beseft terdege dat hij in zijn debuutjaar in het marathonschaatsen met zijn neus in de boter is gevallen. „Het is in derdaad mooi dat je meteen aan het NK op natuurijs kan meedoen. Ook over de rest van het seizoen ben ik tevreden. Aan de andere kant is het jammer dat ik niet een jaar of zeven ouder ben. Dan had ik vandaag veel meer kunnen la ten zien." Flip Salomé uit Breskens zou heb ben meegedaan bij de masters. De 56-jarige Zeeuwse marathonkam pioen op kunstijs was tot zijn gro te spijt afwezig, omdat hij gisteren niet in Zuidlaren geraakte. „Het werd onderweg steeds slechter. Toen heb ik rechtsomkeer ge maakt. Het werd te gevaarlijk." zuidlaren - Maria Sterk deed haar naam gisterochtend alle eer aan. De rijdster uit het Friese Hallum won de nationale marathontitel op natuurijs op een manier die ook bij haar medevluchtster Mireil le Reitsma respect afdwong. „Hoe zwaarder het is, hoe beter ik me voel", lachte de 30-jarige winnares die de grootste zege uit haar schaatscarrière behaalde. „Maria heeft terecht gewonnen", hijgde de nummer twee. Sterk zette in Midlaren de kroon op een bewogen seizoen waarin het eerder allerminst wilde vlot ten. „Maar dit is toch het aller mooiste", zo wees ze na haar zege naar de neerdwarrelende sneeuw op de grens van de provincies Drenthe en Groningen. „Omstan digheden naar mijn hart. Het ijs was redelijk, geen scheuren." Sterk en Reitsma reden de laatste vier ronden samen aan kop. De rijdster uit Emmeloord was in de eindsprint kansloos. „Dit is de mooiste van het seizoen, maar dat zei ik na de Alternatieve ook. Er is er nog eentje over die mooier is." Jorrit Bergsma zware wedstrijd over 100 kilometer troefde de schaatser in de sprint zijn foto Vincent Jannink/ANP rotterdam - Igor Sijsling had zijn mooie debuut bij het ABN Am- ro-toemooi nog meer glans kun nen geven. De Amsterdamse ten nisser liet gisteren in de tweede ronde tegen de Zweedse topper Robin Söderling echter kansen op een stunt liggen. Hij verloor de partij tegen de nummer drie van de plaatsingslijst met 7-6 (6) 6-2. Het toernooi in Rotterdam was voor Sijsling eigenlijk al geslaagd. Hij probeert al lange tijd interna tionaal hogerop te komen en gaf zijn loopbaan een flinke impuls met het bereiken van het hoofd toernooi en een zwaarbevochten zege in de eerste ronde op de Duit ser Mischa Zverev. Tegen de Zweedse topper Söderling had hij een nog grotere stap kunnen zet ten, maar hij miste in de eerste be drijf twee setpunten. Op 6-4 en ei gen service ging het opeens hele maal mis. Söderling won de set met 8-6. Ondanks zijn goede optre den in Ahoy stapte hij daarom met een onbevredigend gevoel van de baan. „Ik had die eerste set moeten pakken, dan had een stunt er misschien ingezeten", be sefte de aangeslagen Sijsling. Met de uitschakeling van Sijsling is Thiemo de Bakker nog de enige Nederlander in het enkelspel. Hij speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Gael Monfils. De niet helemaal fitte Fransman had gisteren drie sets nodig om zich in de eerste ronde van de Belg Olivier Rochus te ontdoen (4-6 6-1 6-2). „Ik ben nog steeds ziek, maar hoop dat het iedere dag beter gaat", aldus Monfils. De Bakker won vorig jaar in de Daviscup ver rassend van zijn Franse opponent. middelburg - FC Dauwendaele hield gisteravond in de Voetbal Ex perience in Middelburg een spon soravond. De voetbalclub had FC Eindhoven-trainer Jan Poortvliet uitgenodigd om de avond aan el kaar te praten. De oud-international vertelde dat hij elke dag met veel plezier op het veld staat bij Eindhoven. Zeker nu ze bovenaan staan in de derde pe riode. „We waren op sterven na dood, maar nu wordt er zelfs over de bouw van een nieuw stadion gesproken." Poortvliet adviseerde de zater dag-tweedeklasser vooral ambitie uit te stralen, want volgens hem komen daar sponsors op af Aan het begin van de avond werd er ook nog stilgestaan bij het over lijden van Jan Jongepier, een van de hoofdsponsors van de Middel burgse voetbalclub. Het was de eer ste keer dat FC Dauwendaele een sponsoravond organiseerde. Martien Schijvenaars, Peter Brakman, Jan Poortvliet en Gerrie van Wijngaar den (vlnr) voor de muur met internationals. Poortvliet was gisteravond te gast bij FC Dauwendaele tijdens de sponsoravond. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25