2oI zeeland Indiase tijgers redden Wie was de vaandrig die omkwam na de Ramp? Wervingscampagne brandweer is succesvol gemeente Veere Bazaar in de Vroone voor voetbalkas Concert Srétenje met Russchische liederen Big Chief Suger speelt in Graaf van Buren Pentekeningen Toon Capello in 't Kerkje INDIA Goese Nouriya Kaur zoekt met Indiase vrouwen naar duurzame De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! donderdag 11 februari 2010 KAPELLE De voetbalvereniging Kapelle houdt zaterdag voor de 35ste keer de jaarlijkse bazaar in De Vroone. Met tal van spelletjes, loterijen en een rad van avontuur tracht de voetbalclub extra geld in de club kas te krijgen. De hoofdprijs van het rad van avontuur is een mi nuut gratis winkelen. De bazaar is open van 13.30 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. 'S HEER ABTSKERKE In de Hervormde kerk van 's Heer Abtskerke geeft het Zeeuws Byzan tijns koor Srétenje morgenavond een concert. Het optreden start om 20.00 uur. Voor de pauze zingt het koor orthodoxe kerkmuziek, na de pauze volksliederen uit onder meer Rusland en Oekraïne. Sréten je staat onder leiding van Emilia Ta- bachnik-Li. Het concert kost zes eu ro, inclusief koffie of thee. KORTGENE De Vlissingse bluesrockband Big Chief Suger speelt zaterdag 13 fe bruari in café De Graaf van Buren in Kortgene. Big Chief Sugar be staat al sinds 2000 en maakte al twee live-cd's: Live in the West en In from the storm. De band speelde in 2001 een jaar lang in het voorpro gramma van de Bevelandse band Surrender. Het concert in de Graaf van Buren begint om 20.30 uur. ELLEWOUTSDIJK Onder de naam Zwart-Wit expo seert Toon Capello deze week pen tekeningen in 't Kerkje van Elles- diek. Capello tekent vooral land schappen en meestal die in zijn ei gen omgeving: Driewegen, 't Kerkje is vandaag (donderdag) en zondag 14 februafi van 13.30 tot 16.00 uur geopend. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. door Mieke van der Jagt GOES - De zoektocht van de Vlaar- dinger Arie Kuijvenhoven naar in directe slachtoffers van de Waters noodramp, heeft een nieuw spoor opgeleverd. Dat is echter uiterst vaag. Kuijvenhoven hoopt dat er Bevelanders zijn die hem verder kunnen helpen. De gegevens komen van A. van Dijk uit Vlissingen, een arts die als dienstplichtige werkte bij het mili tair hospitaal in Vlissingen. Daar behandelde hij vooral militairen die infecties hadden opgelopen bij het reddingswerk en het werk aan de dijken. Van Dijk: „Ik weet maar van één dodelijk slachtoffer: een vaandrig, die het commando voer de over een colonne die terug kwam uit Kruiningen. Er staat mij bij dat hij in de Zak van Zuid-Beve land is verongelukt. Hij reed in door Mieke van der Jagt een jeep en wilde op een dijk zijn colonne inhalen door van een op ril naar beneden en naar boven te rijden. Hij kwam een meter tekort en werd overreden door de voor ste vrachtwagen van zijn eigen co lonne." Van Dijk herinnert zich nog dat de vaandrig uit het West- land kwam omdat het grote moei te heeft gekost eerst de ouders van de jongen naar Middelburg te krij gen en vervolgens het stoffelijk overschot via Gent en Antwerpen naar het Westland. Kuijvenhoven zou al geholpen zijn als iemand weet in welke voormali ge gemeente het ongeluk is ge beurd, zodat de archieven erop kunnen worden nageslagen. Als be kend wordt hoe de vaandrig heet te kan hij zijn plaats krijgen in de geschiedenis. Wie iets weet kan bellen: 010-4601908 of mailen: bureaukuijvenhoven@hetnet.nl Twee namen heeft ze. Nou riya is haar roepnaam, goed aura betekent het, zeg maar innemende uit straling. Even toepasselijk is haar doopnaam, Davinder. Dat bete kent kracht om alles te overwin nen. „Vrienden zijn mijn doop naam gaan gebruiken, eigenlijk al leen omdat ze mij dan Dafje kun nen noemen." Als het goed is, studeert Nouriya dit jaar af. Ze hoeft alleen haar scriptie nog te doen om de studie International Business and Languages aan de InHolland Hoge school in Rotterdam af te ronden. Het onderwerp wordt microfinan ciering. „Eigenlijk had ik vorig jaar al naar Nicaragua gewild, maar ik krijg geen Nederlands paspoort. Toen ik negen was, ben ik uit India naar Nederland gekomen, in een pleeggezin. Dat was geen succes, om het eufemistisch uit te druk ken. Mijn geboortebewijs is toen weggeraakt en nu, op mijn 26ste, heb ik alleen een Indiaas paspoort en een verblijfsvergunning voor Nederland. Het is raar, maar pas toen het echt niet lukte om aan een paspoort te komen, kwam ik op het idee mijn onderzoek in In dia te doen." En óf dat raar is. Ze heeft namelijk alles mee om in India goed werk te doen. Omdat ze er haar vroege jeugd doorbracht, spreekt en leest ze Punjabi, ze verstaat het verwante Urdu en heeft zichzelf Hindi geleerd. Het is dus niet ver wonderlijk dat de Society for Conservation of Forests in India meteen een taak voor haar had, toen ze zich aanbood als vrijwilli ger. Maar wat hebben bossen met mi crokrediet te maken? Dat kan Nouriya haarfijn uitleg gen. „Ik ga voor een paar maan den aan de rand van een tijgerre servaat wonen. De oppervlakte is meer dan zeshonderd vierkante ki lometer, gereserveerd om de tij- gers voor uitsterven te behoeden. Rondom het reservaat zijn 52 dor pen. De mensen leven voor een deel van producten die ze uit het reservaat halen, maar dat is niet al tijd duurzaam. Vooral de houtkap om houtskool te branden, tast het leefgebied van de tijgers aan. Wat ik ga doen heeft te maken met handenarbeid. Vooral vrouwen kunnen vanalles maken en ik ga daar markten voor zoeken en ook de middelen om onderneminkjes te starten en uit te bouwen. Daar kun je microkredieten heel goed gebruiken." Zelfheeft ze in de tien jaar dat ze helemaal op zichzelf is aangewe zen, een feilloos economisch in zicht ontwikkeld. Ze werkte jaren Nouriya Kaur, heeft hard gewerkt bij natuurvoedingswinkelBio Drome in Goes door Luc Oggel GOES - De wervingscampagne die de Goese brandweer in de maand januari heeft gevoerd onder de in woners van 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en een aantal Goe se wijken, is met zestien aanmel dingen succesvol gebleken. De gemeente had vierduizend adressen geselecteerd van mensen tussen de 18 en 40 jaar. Twee per sonen meldden zich aan in Wolp haartsdijk, vier in 's-Heer Arends kerke en tien in Goes. Ook werden twee aanmeldingen voor de jeugd brandweer genoteerd. Vooral het aantal aanmeldingen in 's-Heer Arendskerke is een opste ker na de spannende tijden die de ze post heeft meegemaakt. Na aan vankelijke plannen voor verplaat sing van de post, werd vorig jaar besloten om die post, onder voor waarden van een adequate perso neelsbezetting, toch in stand te houden in 's-Heer Arendskerke. Bovendien wordt de post ook ver sterkt met een brandweervrijwilli- ger uit een andere gemeente die tij dens kantooruren in 's-Heer Arendskerke werkt. Daarmee komt het aantal 'kantoorurenvrij- willigers' op deze post op drie. Met alle kandidaten worden ge sprekken gevoerd. Op de aanstaan de oefenavonden komen de gese lecteerde geïnteresseerden kennis maken met de brandweerorganisa tie. Hebben zij daarna nog steeds belangstelling, dan volgen een solli citatiegesprek en een medische keuring. Na gebleken geschiktheid kan met de opleiding worden be gonnen. De wervingsactie is ge houden om in te springen op mo gelijke tekorten ais een aantal oudere vrijwilligers straks stopt. DOMBURG - Er is een film in de maak die zich volledig afspeelt rond het ringsteken in de gemeen te Veere. De rolprent wordt ver vaardigd door Jacomien Kodde, die afkomstig is uit Biggekerke. Het moet een documentaire wor den over tradities en familiever banden, de schoonheid daarvan, maar ook de beklemming die daar voor sommigen van uit gaat. Alle hoofdpersonen komen uit de ge meente Veere. Producent is Art Film Support. Het provinciebestuur lijkt bereid er 46.000 euro in de film te steken. Ook burgemeester en wethouders van Veere zien er brood in. Die hebben er 5.000 euro voor over. Middelburg en Vlissingen hebben elk 2.500 euro toegekend aan de productie. Als het provincie -ook over de brug komt, vinden de op names plaats tussen half april en half augustus. I Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22