'Leuk dat ze Hartje Wemeldinge bij nu eens naar óns luisteren!' m Woonzorgcomplex Kapelle i8l zeeland Transportbedrijf krijgt dwangsom van Borsele JONGERENDEBAT KAPELLE KONINGINNEDAG Veiligheidsmaatregelen leiden 20 en 30 april tot Politie zoekt getuigen autobrand WEGENS SUCCES VERLENGD 15% KORTING OP KOZIJNEN, ZONWERINGEN EN ROLLUIKEN" HGZ Veiligheidsringen rond de koningin donderdag 11 februari 2010 door Cornelleke Blok kapelle - De Kapelse gemeente raadsleden hebben nog flink wat werk te doen om de jongeren in hun gemeente te bereiken. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens een jongerendebat in Trinnety in Kapelle. Slechts twintig jongeren hadden de moeite genomen om naar het jongerencentrum te ko men, maar het was niet voor niks, vonden de aanwezigen. „Leuk dat ze eens naar óns luisteren!" 'Natüüüürlijk nemen we jongeren serieus', beweerden de politici één voor één. „Waarom moesten we dan twee of drie jaar op een uit breiding van een skatebaan wach ten?", vroeg een Wemeldingse jon gen zich af Hij heeft meer vertrou wen in de jongerenwerker in de politiek. „Het gaat nu beter." Alleen Annebeth Evertz van de PvdA durfde toe te geven dat de partij zich meer mag inspannen voor jongeren. „Ik schaam me een beetje" zei ze. „We moeten jonge ren meer betrekken om te horen wat ze willen." De jongeren kun nen op hun beurt ook wat meer door Frank Balkenende moeite doen. „Als je iets voorstelt, dan hoor je niks meer", riep één van de jongeren. Maar na even doorvragen, bleek dat hij zelf wei nig initiatief genomen had. Meer activiteiten en evenementen, een muziekoptreden in de zomer of een tweede Kapelse dag: dat wil len de Kapelse jongeren. „Waarom kunnen er hier geen evenementen komen? Nu moeten we naar Ren- esse of België om uit te gaan", zei Math van de Kreeke uit Wemeldin ge. Zijn dorpsgenoot Jan Witte vindt dat er meer starterswonin- gen moeten komen als Kapelle jon geren in de gemeente wil houden. „Ik ben afgestudeerd, ik heb een baan bij een multinational, maar er zijn geen huizen!" De lokale partij Gemeentebelang was de populairste partij onder de aanwezige jongeren, bleek uit een stemronde na afloop van het de bat. „Ze brachten hun ideeën van avond overtuigend", vond Dinant Sijp (19) uit Kapelle. „Ze willen evenementen organiseren en star- terswoningen bouwen voor jonge ren. Of ze dat ook echt waar gaan maken? Dat moet ik nog zien." wemeldinge - Het bezoek van ko ningin Beatrix op 30 april aan We meldinge gaat gepaard met flinke beperkingen voor inwoners. De looproute en omgeving wordt een autovrije zone. Bijna het volledige dorp wordt autoluw gemaakt. De veiligheidsmaatregelen gaan al donderdag 29 april om 12.00 uur in en duren tot 30 april 12.00 uur. In die periode mogen Wemeldin- genaren niet op straat parkeren in de binnenring: het gebied waar de koninklijke familie een uur lang verblijft. Dat staat in de koningin nedagverordening waaraan Kapel le momenteel de laatste hand legt. Ook de bewegingsvrijheid van We- meldingenaren die buiten de zoge heten binnenring wonen, wordt wat beperkt, als ze het oranje be zoek willen volgen. Langs de loop route moeten ze in een vak verblij ven zolang de koningin en haar ge volg in Wemeldinge is. Als inwo ners op 30 april het dorp per auto verlaten, komen ze er die dag tot het middaguur niet meer in. Al thans, niet met de auto. Publiek van elders - de gemeente verwacht twaalf- tot vijftiendui zend bezoekers - wordt al opgevan gen buiten het dorp. Vanaf transfe- door Luc Oggel heinkenszand - De gemeente Bor sele heeft transportbedrijf Van 't.Veer in Heinkenszand een dwangsom opgelegd wegens het overschrijden van de geluidsnorm. Het bedrijf, dat is gevestigd op be drijventerrein Noordland, zet in het weekeinde trailers met koelin stallaties neer. Die worden aange dreven door generatoren die vol gens de gemeente te veel lawaai maken. De gemeente heeft aan het bedrijf laten weten voornemens te zijn om een dwangsom op te leg gen, waarop Van 't Veer een ziens wijze heeft ingediend. Die heeft de gemeente ongegrond verklaard. Het bedrijf heeft nu twee maan den de tijd om aan de voorwaar den te voldoen. Daarna zal de ge meente 800 euro per overtreding vorderen. Directeur Maarten van 't Veer zegt dat het soms niet anders kan om 's nachts en in het weekeinde gene ratoren aan te zetten. „We zitten nu eenmaal in het koel- en vries- vervoer." Hij zegt de apparaten zo veel mogelijk uit te zetten of op de elektriciteit te zetten. „Maar dat is erg duur." Volgens Van 't Veer is er maar één persoon die klaagt over het geluid. „Het ging eigenlijk ja ren goed, tot afgelopen zomer." De directeur wacht een officieel bericht van de gemeente af. heinkenszand - De politie zoekt mensen die in de nacht van zon dag op maandag getuige zijn ge weest van een autobrand aan Cla ra's Pad in Heinkenszand. De auto brandde rond 3.15 uur vol ledig uit. De eigenaar heeft aangif- geveltechniek van citt6rsweg 2a arn6muid6n t 0118 75 02 07 www.hgzgeveltechniek.nl te gedaan van brandstichting. Men sen die iets hebben gezien of ge hoord, kunnen bellen met tel. 0900-8844. In de afgelopen maanden ging in Heinkenszand al drie keer eerder een auto in vlammen op. door Luc Oggel Het toekomstige woonzorgcomplex, dat op de locatie van de Toevlucht aan de Biezelingsestraat in Kapelle komt. artist's impression Marsaki kapelle - Ontwikkelaar Marsaki hoopt komend najaar te kunnen beginnen met de bouw van een woonzorgcomplex aan de Bieze lingsestraat 59 in Kapelle. Een meerderheid van de gemeenteraad gaat akkoord met het plan. Op de locatie van het voormalige verzorgingshuis De Toevlucht, dat zal worden gesloopt, wil Marsaki samen met woningcorporatie RWS en Stichting voor Regionale Zorgverlening SVRZ een gebouw met acht koop- en veertien huur- appartementen neerzetten. Over het plan is al veel te doen geweest. Het is naar aanleiding van opmer kingen vanuit de raad en van be-. Looproute koninklijke familie in Wemeldinge Koningin en gevolg starten de wandeling op het Dorpsplein. Het gezelschap stapt op de Boulevard weer in de bus. De route kan op details afwijken, omdat het exacte traject in sommige straten onbekend is. Voor een veilig verloop van het bezoek van koningin Beatrix aan Wemel dinge wordt een groot deel van het dorp afgesloten voor verkeer. De maatregelen zijn van kracht van donderdag 29 april 12.00 uur tot vrijdag 30 april 12.00 uur. De veiligheidsvoorschriften in de binnenring, het gebied waar de koninklijke familie op 30 april doorheen loopt, zijn strenger dan in de buitenring. Binnenring autovrij: - straten autovrij, er kan niet op openbare weg worden geparkeerd - auto's van bewoners mogen wel op het erf of in de garage blijven staan - van 29 april 12.00 uur tot 30 april 12.00 uur mag er niet mee worden gereden. - wie wel wil rijden, moet al donderdag de auto op een aangewezen parkeerterrein zetten - politie screent het gebied - er is cameratoezicht - publiek kan niet meelopen met de koninklijke stoet, het verblijft in aangewezen vakken - vuilcontainers, bloembakken, steigermateriaal en andere losse objecten moeten worden verwijderd - mensen moeten herkenbaar zijn, dus mogen bijvoorbeeld geen bivakmuts dragen - publiek mag geen stoffen bij zich hebben die de openbare orde kunnen verstoren of veiligheid in gevaar brengen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20