Politie krijgt mogelijk 11 miljoen 'Veel pogingen zelfdoding ouderen' PZC Sneeuwpret Aantal armen in Zeeland neemt af en verder WALCHEREN KORPS ZEELAND Burgemeester Schouwenaar rekent zich nog niet rijk met advies aan minister Ter Horst door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Vanwege een nieuwe verdeelsleutel krijgt de Zeeuwse po litie de komende drie jaar mogelijk 11 miljoen euro extra. Korpsbeheer der en burgemeester Koos Schou wenaar van Middelburg juicht nog niet: „Het is een ambtelijk voorstel met mitsen en maren." Een adviesgroep van minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken stelt voor dat de grote po litiekorpsen in de Randstad geld in leveren ten gunste van korpsen in de rest van het land. Schouwenaar: „Het is een reken- exercitie met mitsen en maren. We moeten nog niet te vroeg juichen. Het Zeeuwse korps krijgt zeven miljoen euro compensatie, omdat het een krimpkorps is. Het is de vraag of dat bedrag wordt verre kend of niet. Ook hangt alle korp sen een bezuiniging van 190 mil joen euro boven het hoofd. En er is afgesproken dat het budget nooit meer stijgt dan 2 procent. Het Zeeuwse korps krijgt 66 miljoen euro, dus zou het niet; meer dan 1,2 miljoen extra mogen krijgen." Schouwenaar is al blij als het korps extra geld krijgt. „Een miljoen euro is twintig agenten. Die kunnen we goed gebruiken. Komt er extra geld, dan overleggen gemeenten, korpschef en hoofdofficier van jus titie hoe het te besteden. Meer blauw op straat ligt voor de hand, maar het kan evengoed gaan om OOSTERLAND - Het zou alleen in het noorden van het land sneeuwen, zei de weerman. De praktijk bleek heel anders. Bij het opentrekken van de gordijnen 's ochtends vroeg bleek meteen dat weerman Gerrit Hiemstra er deerlijk naast zat. Met alle gevolgen van dien voor het ochtendlijk woonwerkverkeer. Het was glibberen, glijden en geduld hebben. De dikke witte deken bood echter ook plezierige mogelijkheden. HILVERSUM - Ruim een vijfde van de verzorgingshuizen (22 procent) heeft de afgelopen drie jaar meege maakt dat bewoners pogingen tot zelfdoding hebben gedaan of daad werkelijk een eind aan hun leven hebben gemaakt. Dat blijkt uit on derzoek dat de Nederlandse Vere niging voor een Vrijwillig Levens einde (NWE) gisteravond heeft gepresenteerd in het televisiepro gramma Netwerk. Bij het onder zoek waren 221 verzorgingshuizen betrokken. Meer dan de helft van de onder zochte tehuizen (55 procent) gaf aan dat een of meer ouderen in de afgelopen jaren hebben aangege ven hun leven als voltooid te be schouwen. Van die groep ouderen deed 12 procent daadwerkelijk een verzoek tot hulp bij zelfdoding. Ruim een derde van de onderzoch te verzorgingshuizen (35 procent) gaf aan niet te weten of hun bewo ners hun leven als voltooid be schouwden. Deze week is de Week van het Vol tooide Leven. Een aantal organisa ties vraagt aandacht voor het gege meer rechercheurs." Amsterdam, Den Haag en Rotterdam zijn woe dend. Het korps Amsterdam-Am- stelland moet 24,2 miljoen euro in leveren, Rotterdam Rijnmond moet het mogelijk met 22,1 mil joen euro minder doen. De minis ter overlegt nog met de korpsen, waarna het kabinet een besluit MIDDELBURG - Het aantal arme Zeeuwen daalt. Van de bijna 170.000 huishoudens in Zeeland zit 5,3 procent - ruim negendui zend huishoudens - onder het so ciale minimum. Dat blijkt uit de Tweede Zeeuwse Armoedemoni- tor, die gisteren werd gepresen teerd. Bij de vorige meting, in 2006, werd 5,9 procent van de huis houdens als arm aangemerkt. Van de Zeeuwse gemeenten telt Vlissingen de meeste armen, ge volgd door Middelburg en Terneu- zen. Veere heeft het laagste aantal arme huishoudens. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: minder armen Ik weet nog niet op wie ik moet stemmen ;v>V reacties: 603 Contant betalen is ouderwets eens 27% In Oosterland werden de sleetjes van stal ge haald en trokken de kinderen naar de lokale mo len die op een bescheiden heuveltje staat. Op één punt heeft Hiemstra gelijk: we zijn nog niet van de winter af. foto Dirk-Jan Gjeltema oneens i 73% Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 26 t/m 29; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Uit- Cids. ven dat veel ouderen hun leven als 'klaar' beschouwen. Vaak gaat het om zeer oude mensen die zich eenzaam voelen en/of last hebben van kwalen waardoor zij niet meer uit de voeten kunnen. Zij zouden graag hulp krijgen bij het waardig beëindigen van hun le ven. Volgens de huidige wetten is hulp bij zelfdoding verboden. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1