Zeeland PZCI7 Sneeuw zorgt voor veel overlast BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 Politie zoekt unieke zitmaaier almanak Tip? redactie@pzc.nl Dekofficier Donderdag 11 februari 2010 Microkredieten moeten tijgers in India redden Hart Wemeldinge bij bezoek Beatrix 24 uur autovrij Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Op de Oude Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen stroomde het verkeer gisterochtend moeizaam door. foto Willem Mieras WINTERWEER Scholen en bedrijven op de Bevelanden en Tholen zien veel mensen te laat komen door Rob Paardekam GOES - Het winterse.weer heeft gis terochtend voor veel overlast ge zorgd op de Bevelanden en Tho len. Op grote delen van de A58 stond het verkeer vast en ook op de wegen rondom Goes kwamen de auto's nauwelijks vooruit. De bussen van Connexxion reden helemaal niet of niet volgens de dienstregeling. Daardoor konden veel kinderen niet op tijd op school komen. „Maar ook veel leer lingen die op de fiets komen, wa ren niet op tijd", vertelt een woordvoerster van het Ostrea Ly ceum. „Met name voor de leerlin gen uit de dorpen was het een bar re tocht." Uiteraard werd het te laat komen gisteren door de vin gers gezien. „Dit is overmacht." Het verzuim lag overigens niet ho ger dan normaal. Iedereen probeer de wel op school te komen. „Al leen wat leerlingen die maar drie uurtjes les hadden zijn niet geko men. Dat is te begrijpen." Directeur Wim Dominicus van het Westerpoort College in Tho len zag ook veel leerlingen en do centen niet op tijd arriveren. Daar door viel het eerste uur bijna hele maal in het water. „We moesten behoorlijk improviseren om de leerlingen die wel op tijd waren, bezig te houden", stelt Dominicus. „Eigenlijk was er wel een gezellig sfeertje. Ik weet nog goed dat ik dit vroeger als leerling ook de leuk ste momenten vond." TWee jongens deden wel heel erg hun best om op school te komen. Zij volgen de opleiding 'Sport en Veiligheid' en hadden 's ochtends les in het zwembad in Bergen op Zoom. Toen er daarna geen bus naar Tholen bleek te rijden, beslo ten ze te voet naar school te gaan, een wandeling van zo'n tien kilo meter. Een rondgang langs een aantal be drijven leert dat ook zij te maken hadden met veel laatkomers. „Zelf deed ik er drie kwartier over om van Ellewoutsdijk naar Goes te ko men", zegt een woordvoerster van Bison in Goes. „Ook veel collega's uit Brabant waren niet op tijd. We hebben heel wat afspraken en ver gaderingen moeten verzetten." De gladheid leidde ook tot wat slippartijen. In Kloetinge, Kapelle Rilland en Kattendijke gleden au to's van de dijk en in de sloot en aan de Bartelmeetweg in Tholen reed iemand tegen een boom. De gemeenten hebben de afgelo pen weken weer een voorraadje zout opgebouwd en daarom kon op de meeste plaatsen worden ge strooid. Goes heeft nog een voor raad voor drie tot vier dagen. In Tholen is de voorraad kleiner. „We hebben daarom gestrooid met een combinatie van zout en zand", zegt Ralf Berkers. „Aan het eind van de week verwachten we weer dertig ton strooizout." tholen - De politie is op zoek naar een bijzondere zitmaaier, die ruim twee weken geleden werd ge stolen bij een hoveniersbedrijf aan de Postweg in Tholen. De zitmaaier heeft aan de voorzij de een sneeuwschuiver en aan de achterkant een zoutstrooier. Het is volgens de politie een uniek exem plaar. Het voertuig is rood en oran je van kleur. Wie iets weet, kan bellen naar 0900-8844. Een foto staat op de website van de PZC. AaT^DWWUT) V Markt51 I Middelburg Uc_L/V JVJ\.Ju JVI T0118886886 zaterdag 13 febr. 15.00-16.30 uur a.s. zondag Fluitiste Bianca Jonkers Valentijnsdag jazztrio boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Deze kregen we van een trouwe leze res uit het westen van Zeeuws-Vlaan- deren. Die had hem op haar beurt weer gehoord van een paar vriendin nen, die bij Eede net over de grens wonen. Het verhaal is kort en krachtig. Een stel uitgelaten Vlaamse boerin nen gaat met een prachtige boot op een tweedaagse cruise. Aan boord worden zij welkom gehe ten door een officier in gala-uni form. „Welkom dames", doet de man hoffelijk bij de entree van het schip. „Dank u wel kapitein", zegt één van de boerinnen. „Hoho, ik ben de kapitein niet", zegt de man, „ik ben de dekofficier." „Kijk 's aan", antwoordt de boerin. „We gaan hier precies niets tekort komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19