61 binnenland PvdA: Negeer verzoek Navo Tweede Kamer is eindelijk Zonvakantie Malta stipreizen.nl URUZGAN Kabinet onderzoekt trainingsmissie COMMISSIE DAVIDS Regering erkent dat volksvertegenwoordiging beter (ff Minder toerisme Noord-Brabant door Q-koorts woensdag 10 februari 2010 Navo vraagt Nederland om een beperkte trainingsmissie voor opleiden Afghaanse mili tairen naar Uruzgan te sturen. CDA voelt wel voor langer ver blijf in Uruzgan, PvdA is mordi cus tegen. Voor 1 maart besluit. DEN HAAG - De PvdA blijft zich ver zetten tegen een nieuwe missie in Uruzgan, ook nu de Navo Neder land officieel heeft gevraagd een jaar langer te blijven om in de pro vincie Afghaanse militairen te trai- Het kabinet liet gisteren de T\vee- de Kamer weten te zullen onder zoeken of Nederlandse militairen langer in Afghanistan kunnen blij ven. Het zou gaan om een 'kleine re' missie, van augustus 2010 tot augustus 2011, vooral gericht op het trainen van Afghaanse militai ren en agenten. Ook ontwikke lingshulp zou er deel van moeten uitmaken. Voor de PvdA hoeft zo'n onder zoek geen betrekking te hebben op een verlenging van het verblijf in Uruzgan. De coalitieparmer vol hardt in het standpunt dat de Ne derlandse missie in deze Afghaan se provincie eind dit jaar moet worden beëindigd. Het CDA wil wel langer in Uruz gan blijven, de Christenunie niet. CDA-minister Verhagen van Bui tenlandse Zaken herhaalde dat gis teren. Volgens hem moet worden onderzocht in hoeverre de resulta ten die tot dusver in Uruzgan zijn geboekt kunnen worden besten digd. Hij wordt daarin gesteund door minister Van Middelkoop (CU) van Defensie en PvdA-minis- ter Koenders van Ontwikkelingssa menwerking. De woordvoerder van secretaris-ge neraal Rasmussen liet gisteravond weten dat de Navo Nederland heeft gevraagd om een kleine mis sie te overwegen, gericht op trai ning en overdragen van taken aan de Afghanen. Maar voor de PvdA-fractie in de Tweede Kamer, daarin gesteund door PvdA-vicepremier Wouter Bos, is blijven in Uruzgan hoe dan ook onbespreekbaar. „Dan kan het Navo-verzoek retour afzender", stelde Kamerlid Martijn van Dam. Wel is de PvdA bereid te spreken over een trainingsmissie elders in het land, mits er geen extra militai ren voor de beveiliging nodig zijn. Vóór 1 maart moet het kabinet een besluit nemen. Dat heeft de Kamer per motie afgedwongen. De WD verklaarde gisteren open te staan voor een langer verblijf van militairen in Uruzgan. „We vinden dat Nederland moet stoppen met de huidige missie daar. Maar als het kabinet besluit om toch iets in Afghanistan te blij ven doen, dan is het logisch dat jedit doet in de provincie Uruz gan." Het moet dan wel met veel minder militairen zijn dan nu het geval is. Dat zei WD-Tweede Ka merlid Atzo Nicolai gisteren in een reactie op het Navo-verzoek om een trainingsmissie in Uruz gan te houden. De liberalen stonden er twee jaar geleden juist op dat de missie in Uruzgan echt stopt in het najaar van 2010. Minister Van Middelkoop van Defensie en vicepremier Bos verlaten het Binnenhof nadat het kabinet een reactie DEN HAAG - Het kabinet erkent dat de Tweede Kamer beter ingelicht had moeten worden in aanloop naar de Irakoorlog. De coalitiepar tijen CDA, PvdA en Christenunie zijn daar tevreden over. Vooral de PvdA is blij omdat het kabinet nu 'ruiterlijk' heeft toege geven dat er 'fouten' zijn gemaakt, in tegenstelling tot een eerdere reactie kort na de publicatie van het rapport van de commissie-Da- vids. Toen eiste de PvdA een nieu we verklaring van premier Balken ende. Dit leidde bijna tot een kabi netscrisis. CDA en Christenunie spreken van een 'afgewogen' kabinetsreactie, die recht doet aan de conclusies van de commissie. Beide fracties beklemtonen echter dat commis sie noch kabinet vaststelt dat de w,> "voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/re! boek online of bel 020 - 66 22 222 "voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pets. per kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SOR Kamer onjuist of onvolledig is geïnformeerd. „Het was misschien verstandiger geweest om bepaalde informatie wel met de Kamer te delen, maar het kabinet was daar niet toe verplicht", zei CDA-fractie- leider Pieter van Geel. „In die zin zijn er dus geen fouten gemaakt." De linkse oppositiepartijen den ken daar anders over. Ook al toon den zij zich redelijk tevreden met EINDHOVEN - Het aantal toeristen dat komend halfjaar een overnach ting boekt in Noord-Brabant, neemt sterk af door de Q-koorts. Dat blijkt uit onderzoek van Vrije- tijdshuis Brabant onder ruim hon derd Brabantse verblijfsaccommo- daties, dat gisteren is gepubliceerd. Volgens directeur Frank van den Eijnden signaleert 87 procent van de ondervraagde accommodaties een stagnatie of afname van het aantal boekingen ten opzichte van een jaar eerder. Bijna de helft van de toeristische gastverblijven zegt van potentiële gasten vragen te krijgen over de Q-koorts. Daarnaast heeft 10 pro cent van de accommodaties te ma ken met annuleringen vanwege de Q-koorts. Met name minicampings verwach ten een afname. Kampeerders zit ten daar dichter bij een boerenbe drijf en gevoelsmatig is op zulke plekken de bedreiging van Q-koorts het grootst, aldus Van den Eijnden. Vrijetijdshuis Brabant vreest dat de neerwaartse trend ook negatie ve gevolgen heeft voor horeca, mu sea en attractieparken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6