er maar één geboorte' GEHELE MAAND FEBRUARI SHOWROOMFESTIVAL! 20% 20% 20% 10% 20% 25 Oost-Europese bende actief in Tholen-stad Enquête leefbaarheid Anna Jacobapolder Toch Schouws geld voor voedselbank Regioschool nieuwe kans dorpsonderwij's SP: Velthuis moet boeken gaan bezorgen imabo woensdag 10 februari 2010 Algemeen cijfer voor het voorzieningenniveau: 3,9 - Algemeen cijfer voor de leefbaarheid: 7,1 Heeft u behoefte aan een winkel voor de dagelijkse boodschappen? Wat vindt u van de parkeermogelijkheden in het dorp? goed/ -zeer goed -matig Heeft u behoefte aan meer activiteiten in het dorpshuis? Hoe is de bereikbaarheid van de kern met het openbaar vervoer? •goed neutraal Wat vindt u van de aandacht die het dorp krijgt van de gemeente? -6,2% voldoende matig Donja Odijk foto Dirk-Jan Cjeltema ZIERIKZEE De Voedselbank in Zierkzee krijgt van de gemeente Schouwen-Duive- land toch geld: een eenmalige fi nanciële tegemoetkoming van 2500 euro. Eerder weigerde de ge meente een bijdrage. In anderhalve maand steeg het aan tal mensen dat de schuldhulpverle ning naar de voedselbank verwees van vier naar dertien. De gemeente beziet of het moge lijk is een noodfonds in het leven te roepen voor mensen die geen geld meer hebben voor primaire le vensbehoeften als een dak boven het hoofd, gas, water, licht en voed sel. TERNÉUZEN Een 'regioschool', een gezamenlij ke school voor leerlingen uit dor pen waar de afzonderlijke scholen moeten sluiten, kan mogelijk on derwijs voor de kernen behouden. De partij TOP/Gemeentebelangen uit Terneuzen wil dat hun gemeen te dat idee onderzoekt. Een regio school lijkt op een brede school, maar dan opgezet voor een aantal dorpen. In de Terneuzense wijk Othene komt overigens al een soort regioschool. De brede school daar is ook bestemd voor scholie ren uit Reuzenhoek en van de openbare basisschool in Zaamslag. THOLEN De SP in Tholen richt de pijlen an dermaal op de PvdA. Deze keer is wethouder Marianne Velthuis het 'slachtoffer'. Volgens de socialisten moet zij vanaf volgende maand boeken gaan bezorgen. De Thoolse nieuwkomer heeft op zijn website een artikel over de wachtgeldregeling voor wethou ders geplaatst. De SP, nog altijd boos over het sluiten van de uït- leenpost in Poortvliet, vindt dat Velthuis maar boeken moet gaan bezorgen als ze na maart geen wet houder meer is. „Dan doet ze in elk geval iets terug voor het wacht geld dat ze krijgt." door Rob Paardekam THOLEN - Enkele winkels in Tho len-stad zijn vorige week bezocht door Oost-Europese criminelen. Dat gebeurde tijdens de openingsu ren. Bij Juwelier Angelique wist het viertal een aantal kostbare sie raden te stelen. „Ik voel me zo stom", zegt eigena resse Angelique Neele. „Je staat er met je neus bovenop en toch we ten ze die sieraden mee te nemen. Het zijn echte professionals." Drie mannen en een vrouw, ver moedelijk uit Roemenië, kwamen donderdag de winkel binnen, waarna de vrouw in kwestie een ring wilde passen. Neele, die door gaans vooral bekende gezichten over de vloer krijgt, vond het wel een vreemd gezelschap maar dacht niet meteen aan het ergste. Pas toen de criminelen al enige tijd venrokken waren, kwam ze er achter dat enkele gouden dames horloges en een dure ring waren meegenomen. „Het is zo frustrerend", stelt Neele. „Ie probeert als ondernemer je hoofd boven water te houden en dan gebeurt er zoiets. Dit kost me een hoop geld." De Thoolse heeft een rondje door de winkelstraat ge lopen, maar is geen andere gedu peerden tegengekomen. „Bij het Kruidvat misten ze wat make-up, maar je weet niet of dezelfde men sen dat gedaan hebben." Voor zover bekend, heeft alleen de klokkenwinkel van Marien Bogert, de buurman van de juwelier, be zoek gehad van de Oost-Europea nen. „Ik heb een winkel gehad in Zwijndrecht", zegt Bogert. „Daar gebeurt wel vaker zoiets, dus ik herken dit soort lui. Ik heb ze zo snel mogelijk de winkel uitgezet." Kom snel naar Logus en profiteer van enorme festivalkortingen! Nu of nooit! Dinsdag Kassakorting op laminaat en lamel- parket! Woensdag Donderdag Zaterdag Kassakorting op al het sanitair!* Kassakorting op alle wand-en vloertegels!* Kassakorting op al het hand- en elektrisch gereedschap!* LOGUS: voor duurzaam (ver)bouwen. Slim, zuinig en milieubewust! Download onze brochure of kom naar onze showroom om te kijken wat we voor u kunnen besparen! VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 GOES NOORD (sanitair en tegels) Albert Joachimikade 33, T. 0113 - 21 54 01 GOES ZUID (tegels) Nobelweg 1, T. 0113 - 24 95 31 www.logus.nl Kassakorting op alle maatwerk-/ inloopkasten!' Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Acties zijn geldig t/m 28-02-2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69