Wachten op coffeeshop wekt ergernis 'In heel 2009 was 241 zeeland Werkgroep Dorp zorgt voor vertier Gemeente wil openheid over staat van ziekenhuis rekening gemeente www.bezorger Brug dicht door vrachtwagen Niet alleen voorzieningen bepalen de leefbaar heid. Dat blijkt in Anna Jacobapolder. De inwo ners geven het voorzieningenniveau een 3,9, maar zijn goed te spreken over de leefbaarheid. woensdag 10 februari 2010 MIDDELBURG PvdA: 'Vertragingstactiek' door Theo Ciele middelburg - Vertragingstactiek. Het hoge woord kwam er gistera vond uit tijdens de vergadering van de Middelburgse raadscommis sie Algemeen Bestuur. PvdA-raads- lid Monique Baltus betichtte burge meester Koos Schouwenaar ervan bewust langzaamaan te doen met de uitvoering van het zwaar be vochten 'coffeeshopbesluit' van be gin november. Het zit de PvdA-fractie hoog:. „Het hoofdpijndossier is uitgegroeid tot een zware migraineaanval", zei Baltus. In november wees de raad de loca tie Kleverskerkseweg 17 aan als (enige) plaats voor een coffeeshop. Niet de voorkeurslocatie van de meeste voorstanders van het voort zetten van het gedogen van de ver koop van softdrugs, maar de enig haalbare. De meerderheid hing toen af van de Lokale Partij Middel burg. Die wilde wel een coffee shop, maar absoluut niet in woon wijken en al helemaal niet in de binnenstad. De PvdA bedong dat de coffeeshop bij voorkeur in han den zou moeten komen van een stichting en dus niet van een com merciële uitbater. Gisteren kwam Schouwenaar met een memo waarin de commissie op de hoogte werd gebracht van de stand van zaken. Heel erg veel verder is men nog niet. Wel lijkt WQGGN0R NieuwsMedia middelburg - De Schroeweg in Middelburg is gisteren vanaf het einde van de middag enkele uren afgesloten geweest doordat een vrachtwagen in de berm was ge raakt. De vrachtwagen zat vast net voorbij het kruispunt met de Sta- tenlaan. Het verkeer dat de stad uit wilde, moest omrijden. Daar door ontstonden lange rijen op de Schroeweg. De politie zette agen ten in om op het kruispunt het verkeer te regelen. In de loop van de avond kon de Schroeweg open. ANNA JACOBAPOLDER het erop dat de onderwijsinstelling Het Traject, dat nu het pand aan de Kleverskerkseweg 17 gebruikt, op korte termijn vertrekt. Schouwenaar ontkende ten stellig ste dat hij met een vertragingstac tiek bezig was. Hij wilde niet ver hullen dat hij met het ene dossier met wat meer 'frisse tegenzin' aan de slag gaat dan met het andere. „Maar ik ga een besluit van uw raad echt niet zitten saboteren. Ik vind het jammer dat u dat veron derstelt. U kunt een besluit ne men, maar dat zegt niet dat wij het ook pijlsnel kunnen uitvoeren." ChristenUnie-woordvoerder Krijn Hamelink vond dat de partijen die voor het coffeeshopvoorstel had den gestemd nu de rekening van 'hun slechte besluit' kregen gepre senteerd. Benno Nieuwenhuis (VAD) vond ook dat de burge meester niets te verwijten viel en dat hij 'uiterst zorgvuldig handelt'. Schouwenaar zei dat het geen 'mission impossible' was. „Maar re ken er maar op dat de bezwaren tot op het eind toe zullen worden doorgezet." Dan kan het twee jaar duren voordat de zaak rond is. Zo'n twintig ondernemers hebben zicht gemeld bij de gemeente om aan de Kleverskerkseweg een cof feeshop te beginnen. Ze komen voornamelijk uit Zeeland en West-Brabant en dan met name Roosendaal en Bergen op Zoom. Twee steden die vorig jaar besloten coffeeshops niet langer te gedogen. door Rob Paardekam Tijdens een leefbaar heidsavond in het dorpshuis in Anna Jaco bapolder presenteerde de Christenunie gister avond de resultaten van een enquê te die ze hield in het kleinste dorp van de gemeente Tholen. Ondanks de ontevredenheid over het aantal voorzieningen, zijn mensen over andere zaken weer heel tevreden. Zo kunnen de inwo ners over het algemeen goed met elkaar overweg, voelen ze een ster ke band met het dorp, zijn ze blij met de activiteiten van de Werk groep Dorp en geven ze de school een ruime voldoende. Gisteren bleek wel dat er zorgen bestaan over de toekomst van dat schooltje. Nu zit het met veertig leerlingen nog ruim boven de op heffingsnorm, maar dat kan over een aantal jaren best eens anders zijn. „In de groepen zes tot en met acht zitten 23 leerlingen", vertelde directrice Cokky Schults. „Maar in de groepen een tot en met vijf slechts vijftien. Daar maken we ons best zorgen over." Het probleem is dat er maar wei nig jonge gezinnen in Anna Jacoba polder wonen. Vorig jaar werd in Anna Jacobapolder Anna Jacobapolder is de kleinste kern van de gemeente Tholen. Het heeft ruim vierhonderd inwoners. Het dorp heeft nog een paar voor zieningen. Eén ervan is het dorps huis, waar regelmatig activiteiten worden georganiseerd. De Polder, zoals het dorp ook wel wordt genoemd, heeft ook nog een basisschool: CBS Het Kompas. Veertig kinderen krijgen er les. De Werkgroep Dorp zet zich al ja ren in om Anna Jacobapolder zo leefbaar mogelijk te houden. De bebouwde kom van het dorp kent slechts vier straten. het dorp maar één kind geboren. „Ze zeggen dat gezinnen wegtrek ken als er geen school is", zei Schults. „Maar als die er wel is, blij ven ze kennelijk ook niet." Piet Verhoeven uit het Brabantse Esbeek - hij kwam vertellen hoe ze in dat dorp de leefbaarheid heb ben vergroot - raadde de dorpsbe woners aan om alles op alles te zet ten om de jonge gezinnen te be houden of aan te trekken. „Hoe dat moet, weet ik niet. Daarvoor ken ik de lokale situatie te slecht. Maar denk er goed over na en zorg dat er een plan komt." Uit de enquête blijkt verder dat er ontevredenheid heerst over het openbaar vervoer naar het dorp en het aantal parkeerplaatsen. Dat laatste probleem is al vaker aange kaart. Met name in de avonden en weekenden is het soms moeilijk om een plekje voor de auto te vin den in Anna Jacobapolder. Verder blijkt dat veel inwoners toch graag een winkeltje voor de dagelijkse boodschappen zouden willen. Dat veel inwoners Anna Jacobapolder nog steeds een leefbaar dorp vinden, is voor een groot deel te danken aan de Werkgroep Dorp. „We proberen elke maand minimaal één activi teit te organiseren", zegt Sjaan Kaashoek, die al sinds de oprichting in 1988 bij de groep betrokken is. Dat streven wordt ruimschoots gehaald, gezien de ac tiviteiten die voor dit jaar op de planning staan. Een kinderbingo, paasstukjes maken, een reanimatiecur- sus, een pleintjesfeest, een strandpicknick, een wan deltocht, een spelletjesavond en ga zo maar door. „Ook organiseren we elk jaar de kindervakantie week", vertelt Kaashoek. „Daar komen meestal veer tig kinderen op af. Dat zijn bijna alle kinderen uit het dorp. Ook de andere activiteiten voor de jeugd wor den druk bezocht. In die zin doen we het allemaal niet voor niets." Uit de enquête van de CU blijkt dat inwoners het werk van de Werkgroep Dorp waarderen. Ruim 68 procent vindt de activiteiten goed of zelfs zeer goed. Wel leven er wat wensen voor nieuwe activitei ten zoals een bingo-avond, een filmavond en een dis co voor de jeugd. Volgens Kaashoek zal dat niet alle maal lukken. De werkgroep bestaat uit zeven vrijwilligers, dié het nu al erg druk hebben. „Bovendien hebben we al eens een bingo voor volwassenen gehad", vertelt Kaashoek. „En wie waren er? Juist, de vrijwilligers met hun aanhang. De rest was er niet. Als ze willen dat wij iets doen, moeten ze natuurlijk wel komen." Kleverskerkseweg 17, deze plek is door de gemeenteraad aangewezen als locatie voor een coffeeshop. foto Lex de Meester door Esme Soesman zierikzee - De Raad van Bestuur van het Admiraal de Ruyterzieken- huis moet zo snel mogelijk open heid van zaken geven over het zie kenhuis in Zierikzee. Dat wil het college van Schouwen-Duiveland. Wethouder Gilles Houtekamer wil dat ziekenhuisbestuurder Pieter Vierhout de gemeente zo snel mo gelijk op de hoogte stelt. De gemeente maakt zich zorgen. Vorige week werd bekend dat de vestiging van vijf tandartsen in het Zierikzeese ziekenhuis niet door gaat. Het college wil weten wat dat betekent voor de overlevingskan sen van de Schouwse medische voorziening. De gemeente heeft de afgelopen maanden intensief meegedacht over ontwikkelkansen voor het zie kenhuis. „Wij willen nu weten hoe het er voor staat. Wij houden de heer Vierhout uiteraard aan zijn woord", verwijst Houtekamer naar de toezegging van het zieken huis de voorziening in stand te houden danwel uit te breiden. Rian Kloosterboer en Sylvia Los- chacoff trokken eerder deze week eveneens aan de bel. Zij haalden in juni 2009 in een week 3755 handtekeningen op in een actie te gen de ontmanteling van de poli kliniek. Zij hebben de politiek aan geschreven en een afspraak met Vierhout gearrangeerd. LoSchacoff oppert een gemeentelijke bijdrage in verhuis- of vestigingskosten als dat die belemmerend werken bij het vinden van partners voor het ziekenhuisgebouw. Houtekamer: „Dan zullen we toch eerst de feite lijke situatie moeten weten van de raad van bestuur." rilland - De gemeente Reimers- waal is 7600 euro kwijt voor het opruimen van illegaal gedumpt xtc-afval bij Rilland. Het afval werd op 30 oktober vorig jaar langs de Putkilweg in Rilland gevonden. Een dader is nooit ach terhaald. „Daarom zullen we de opruimkosten zelf moeten beta len", zegt wethouder Jaap Sinke. „Het is zonde van het geld, maar je kunt het ook niet laten liggen. Het is schadelijk voor het milieu en de gezondheid." Het is niet be kend om hoeveel afval het precies gaat en waar het vandaan komt. Halverwege Vorige maand werd in Yerseke nog een omvangrijk drugs laboratorium opgerold. In een loods aan de Zweedijkseweg wer den in twee containers amfetami nen (speed) vervaardigd. Twee Til- burgers zijn toen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68