is leerzaam als 't lukt Ijsbaan komt maar half uit de verf Wilhelminadorp heeft A^dkhttijdens zijn eigen ommetje doorkomst Tour een kijkje in het leven van weeskinderen uit Sri Lanka Kunstwerk van Lichtendahl voor kernen Kapelle bader?" woensdag 10 februari 2010 via het internettelefoneren met el kaar in contact te brengen. „Daar mee maak je het voor de kinderen veel concreter, en tegelijkertijd kunnen ze de Engelse taal oefe nen", vertelt Flohil. In groepjes be dachten de leerlingen gistermor gen vragen, die ze met wat hulp van de meester in het Engels ver taalden. Anouk Valk (11) wilde bijvoor beeld weten hoe een dag van de weeskinderen er uit ziet. Dat ze nu nog even zal moeten wachten voor ze het antwoord op haar vraag krijgt, vindt ze jammer. „Ik hoop dat het de volgende keer wel lukt, want nu weten we nog steeds niet zo veel van de kinde ren daar." Klasgenoot Nick SchafFer (12) had zich erg verheugd op het sky pen. „Ik heb het nog nooit gedaan, maar ik heb wel msn en daar lijkt weeshuis in Sri Lanka te zien zijn. skypen een beetje op. We zaten er helemaal klaar voor, maar helaas! Ik zou aan de kinderen gaan vra gen wat voor dieren er in hun om geving leven." Wat de oorzaak is voor de geluids problemen, wordt niet duidelijk. Webcam, microfoon en boxen wer ken allemaal. „In Sri Lanka zagen en hoorden ze ons heel goed", zegt Elsbeth Sanderse, bestuurslid van de stichting. Ze is naar 't Noor derlicht gekomen om de skype-ses- sie bij te wonen. Tijdens de pogingen van Flohil om niet alleen beeld, maar ook ge luid te krijgen, heeft zij telefonisch contact met de drie andere be stuursleden, die momenteel in Pa- munugama zijn. „In Sri Lanka zeg gen ze dat het probleem in Neder land ligt, en wij denken juist het daar niet goed werkt. Ach, het zal vast ergens in het midden liggen." Uiteindelijk worden, met behulp van de telefoon, toch enkele vra gen van de kinderen beantwoord. „De kinderen waren heel enthou siast en hadden veel vragen voor elkaar bedacht. Het was leuk ge weest als ze wat meer van elkaar te weten waren gekomen", zegt een teleurgestelde Sanderse. Ze spreekt met Flohil af om deze week een keer met elkaar te skypen. „Dan kunnen we kijken of alles goed werkt." René hoopt van wel. „Het lijkt me leuk om één keer per maand con tact te hebben met de kinderen in Sri Lanka. Ik denk dat het skypen een heel leerzame bezigheid kan zijn." Weeshuis Sri Lanka De Stichting Netherlands Sri Lan ka werd opgericht op 1 juli 2005. Ria Milhous is de oprichtster van de stichting. Samen met drie ande re Zeeuwen vormt zij het bestuur. De Aanleiding om de stichting op te richten was de tsunami in 2004, die ook Sri Lanka trof. De stichting liet een weeshuis bou wen en verleent zo hulp aan kinde ren die getroffen zijn door de ge volgen van de tsunami. Op 26 juni 2009 opende het kin dertehuis zijn deuren. Inmiddels wonen er 24 kinderen in het tehuis. KAPELLE - 'Versterking Identiteit Kapelle', zo heet het kunstwerk dat dinsdag 23 februari in Kapelle wordt onthuld. Kunstenaar Henk Lichtendahl maakte" het werk met hulp van overige leden van de Wemelding- se groep Het Zeeuwse Beeld. Het werk heeft vier betonnen segmen ten, verwijzend naar de kernen Ka pelle, Biezelinge, Wermeldinge, Schore. Het 2,30 meter hoge geheel wordt op de hoek van de Noordstraat en het Jufferswegje omgeven met boomrijen, hagen en zwerfkeien. De onthulling door wethouder Leo Kosten en de kunstenaar is voorzien rond 16.30 uur. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl door Frank Balkenende foto Willem Mieras GOES - Lekker baantjes trekken op de buitenring van schaats- en skeelerbaan in de Goese wijk Ou verture zit er voorlopig niet in. Al thans, voor wie de ijzers onder bindt. Skeeleren kan altijd, ook in de winter. Bewoners van Ouverture en Over- zuid vroegen deze week om een oplossing voor de buitenring tij dens een bijeenkomst van wijkver- eniging Overturia. Ook de WD stelde er onlangs vragen over. In de afgelopen vorstperiode heeft de gemeente, na overleg met de wijk- vereniging en schaats- en skeeler club De Poel, alleen de binnenring geprepareerd. Daarop hebben veel mensen baantjes getrokken. Gisteren vonden bewoners het zonde dat de schaatsbaan eigenlijk maar voor de helft wordt benut. De in 2003 aangelegde publieke voorziening, compleet met koel en sproei-installaties en speciaal as falt, kostte twee ton. 's Zomers een mooie skeelerbaan, in de win ter - als het wil vriezen - een schaatsbaan. Die oplossing ligt echter niet bin nen handbereik, zegt voorzitter Jef frey Kutterink van Overturia. Want wat is er aan de hand? In de winter van 2008-2009 was de ijs baan compleet onder water gezet. Dat leidde tot problemen. Aller eerste vernielingen. Fietsers reden op het ijs, anderen sprongen erop, wat een maanlandschap oplever de. Niet op te schaatsen. Tegelijker tijd was de binnenring moeilijk be reikbaar voor schaatsers. Het werd een soort klunen. Een ander na deel van twee ringen is dat de bete re (volwassen) schaatsers over de buitenring zoeven en de jeugd kruisen die op weg is naar de bin nenring. Voor een optimale bereiding van het ijs moet het een tijdje met rust worden gelaten. Dat is lastig, want het betreft een publieke voorzie ning. De gemeente wil er geen hek omheen zetten, de wijkvereniging evenmin. „Wil je de buitenring be nutten voor schaatsers, dan moet je toezicht houden. Daarvoor heb je wijkbewoners nodig die zich daarvoor willen inzetten, maar die zijn te moeilijk te vinden. Het is niet zo simpel als het lijkt", zegt Kutterink van Overturia. De gemeente heeft nog geen Ei van Columbus gevonden. De laat ste vorstperiode weken veel schaat sers uit naar de plas aan de Nan- senbaan. Een goed 'alternatief, laat ze weten. Red een Kind. www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn WILHELMINADORP - Ommetje Wil helminadorp. Dat is de naam van de nieuwe, onbewegwijzerde wan delroute die Stichting Landschaps beheer Zeeland Koninklijke Maat schap Wilhelminapolder en dorps vereniging Wilheiminadorp heb ben gecreëerd aan de noordkant van het dorp. Volgende week don derdag wordt de route en ook een nieuw, aansluitend wandelpad offi cieel geopend. De totale wandelroute loopt vanaf Wilhelminadorp naar Kattendijke en is ruim vier kilometer lang. Het ommetje is een korte wande ling van ongeveer anderhalve kilo meter. Het aansluitende wandelpad, het Personeelspad, dankt zijn naam aan de functie die het lange tijd heeft gehad. Landarbeiders uit Kat tendijke volgden het Kapelse weg je en de Kooiweg om de akkers waar zij werkten, te bereiken. Ook werd het gebruikt als kerkepad. Het Personeelspad leidt wande laars onder meer langs het kanaal, de schaapskooi en de in 1916 ge bouwde arbeidershuisjes. Zowel aan het begin als aan het eind ko men infoborden te staan. De opening is 18 februari om 16.30 uur bij de brug in het dorp, door wethouder Joost Adriaanse. Be langstellenden zijn welkom. KRUININGEN - Diverse af- en toerit- ten van de A58 in Reimerswaal worden op zondag 4 juli vanaf 11.00 tot 16.00 uur afgesloten. Op die dag wordt de eerste etappe van de Tour de France verreden. De wielrenners doorkruisen Reimers waal van west naar oost over de N289. De reclamekaravaan arri veert rond 13.15 uur bij Kruinin- gen. De kopploeg passeert de ge meentegrens anderhalf uur later. Mensen die die dag iets willen or ganiseren, moeten dat op tijd ken baar maken bij de gemeente in ver band met vergunningen. Een aan vraag moet uiterlijk eind april bin nen zijn. Meer informatie via 0113-395365 of395357-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67