221 zeeland Skypen met Sri Lanka Goes moet aangelegde watergang naast atb-baan versmallen Bewonderaar geeft cursus in wonderen CDA Noord-Beveland tegen ontpolderen WEESHUIS Leerlingen van basisschool 't Noorderlicht nemen via skype Valentijnse kerkdienst voor armen op Balkan Acties leerlingen ROC: 4000 euro voor Haïti Caravan gaat in vlammen op woensdag 10 februari 2010 tolaiitvmiel - i UI ü'i 7 ie Kanaalstraat 5-5: Oost-Souburg tel: 0118-441143 w «v ./mer r iem ie.ni im-rnum imi "rn •"riTrnitfmï**r'*v',r°- KSBSHBSHHBOHaM GOES Henny van der Feer uit Breda, be wonderaar van het boek Een cur sus in wonderen van de Ameri kaanse psychologe Helen Schuc- man, geeft voortaan maandelijks een cursus naar aanleiding van het boek in De Spinne in Goes. Schuc- man kreeg het boek naar eigen zeg gen eind jaren zestig en begin ze ventig door God gedicteerd. De eer ste Nederlandse vertaling werd uit gegeven in 1999. Informatie: 076 - 5208377 of nestel22@casema.nl. WISSENKERKE Een stuk Noord-Bevelandse polder ontpolderen voor een kustlaborato- rium zoals het Zeeuws Landschap dat wil ontwikkelen, zit er niet in voor het CDA Noord-Beveland. De partij wil het college om ophelde ring vragen. Het college heeft op zijn beurt Zeeuws Landschap om toelichting gevraagd. ZL rept van een koppeling met het plan Zeeuw se Tong bij Colijnplaat. Van vrije getijdebeweging in 'de oudste pol der van het eiland, kan geen sprake zijn, laat fractievoorzitter Gerard Geelhoed weten. door Ellen Jobse DRIEWEGEN De Protestantse Gemeente Driewe gen houdt op Valentijnsdag, zon dag 14 februari, een kerkdienst voor de Stichting Local Care. De stichting verleent hulp aan arme gezinnen in landen als Roemenië, Moldavië en Oekraïne in de vorm van betaling van operaties voor ge handicapte kinderen en het ver strekken van een melkkoe aan ar men. Van de zuivelproductie kun nen die inkomen verwerven. De dienst begint om 10.00 uur. GOES Leerlingen van het cluster Zorg van het ROC Zeeland in Goes heb ben met diverse acties vierduizend euro bijeengebracht voor Haïti. Het geld wordt vandaag overhan digd aan de Haïti Project Founda tion. Onder begeleiding van de werkgroep Leefstijl werd van 20 tot en met 23 januari door alle leerlingen van Onderwijscluster Zorg gecollecteerd binnen het ge bouw Bessestraat van ROC Zee land. Vanuit een kraam in de cen trale hal werden onder meer pan nenkoeken verkocht. GOES - „Ik hoor iets, meester!" roept één van de leerlingen uit groep acht van protestants-christe lijke basisschool 't Noorderlicht in de Goese Polder. Het geluid is ech ter maar van korte duur, en na ve le pogingen om via skype (telefo neren via internet) contact te krij gen met kinderen uit een wees huis in Sri Lanka, geeft meester René Flohil het op. „Jammer, maar we gaan het een andere keer gewoon weer proberen." Leerlingen van basisschool 't Noor derlicht zamelen sinds het begin van dit schooljaar zendingsgeld in voor het weeshuis Milhous Jayako- dy Children Home in Pamunuga- ma, opgezet door de Stichting Netherlands Sri Lanka. Zes katho lieke zusters leiden het kinderte huis, dat onderdak biedt aan ruim twintig weeskinderen in de leef tijd van vier tot achttien jaar. Elk kind krijgt eten, medische behan deling en de mogelijkheid om naar school te gaan. In het huis is ook een computer aanwezig, zodat de stichting door middel van skype contact kan onderhouden met de hoofdzuster. Zo ontstond het idee om de Neder landse en de Srilankese kinderen door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes moet een vijftien meter brede water gang tussen de nieuwe mountain- bikebaan en het Geldeloozehof ver smallen. Dat gebeurt op last van Waterschap Zeeuwse Eilanden. De gemeente maakte van de oor spronkelijke sloot (hooguit een meter breed) een forse watergang om tegemoet te komen aan voor waarden die omwonenden stelden aan de komst van de atb- of moun- tainbikebaan. Om hun privacy te beschermen, eisten zij een flinke waterpartij en een dubbele rij bo men. De gemeente beloofde die ei sen in te willigen. De sloot is echter van het water schap, die ook een vergunning diende af te geven voor het kar wei. Dat weigert het waterschap alsnog. De instantie voorziet name lijk prQblemen bij het onderhoud van de watergang. Tractoren met maaikorven kunnen zo'n brede waterpartij niet onderhouden. Dat zou betekenen dat met een bootje onderhoud moet worden ge pleegd. Het waterschap ziet daar niets in, want dat verhoogt de on derhoudskosten. De gemeente Goes heeft aangebo den de gegraven watergang dan maar zelf te onderhouden. Een op lossing die het waterschap van de hand wijst, want dat zou een pre cedent scheppen ofwel andere ge meenten zouden ook zo te werk kunnen gaan. Slot van het liedje is dat Goes de sloot moet versmallen. Dat leidt weer tot een nieuw probleem. Zo kan de gemeente de belofte die aan bewoners van de Geldelooze hof is gedaan, niet meer waarma ken. De gemeente is inmiddels in overleg getreden met bewoners. Lodewijk Versteeg, bewoner van het Geldeloozehof en voorzitter van de inmiddels opgeheven Vere niging Bewonersbelangen Goese Polder-Oost, vindt het vreemd dat de gemeente de sloot alsnog moet versmallen. „Het is zonde van het gemeenschapsgeld dat daarmee is gemoeid. En waarvoor? Omdat er een competentiestrijd lijkt te wor den gevoerd tussen twee overhe den." Versteeg is overigens vol lof over de pas aangelegde mountainbike- baan. „Het parcours ziet er keurig uit." Waterschap en de gemeente zagen gisteren geen kans te reage ren op de kwestie. POORTVLIET - Een stacaravan is gistermiddag in vlammen opgegaan op cam ping De Striene bij Poortvliet. Er vielen geen gewonden. Hoe de brand is ontstaan, is nog onduidelijk. De eigenaar was kort voor de brand nog in zijn caravan aanwezig. „Misschien heeft hij iets aan laten staan", zegt campingei genaar Rob Duijm. „Maar ik weet dat niet zeker." foto Lourens Riemens 1 ORANJE BOVEN Volg het nieuws over Koninginnedag in Wemeldinge en Middelburg op het weblog www.pzc.nl/oranjeboven MEEST GELEZEN 1. Opvallend veel autobranden in Heinkenszand 2. Vierduizend euro voor Haïti STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Groep acht leerlingen van 't Noorderlicht zwaaien naar het digitale schoolbord, waarop vaag de kinderen van het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66