Zeeland Waterspeeltuin in Kortgene PZG VALENTIJNSAKTIE 4,99 in intratuin BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 ATTRACTIE Nieuwe voorziening bij vakantiepark De Paardekreek voor gezinnen met kinderen BB/aepen Tm Veere Deze week: 26 en 27 Rozenkwekers maken kans op milieuprijs Nieuw fiets-voetveer voor lente en herfst Warme Truien Dag in Zeeuws-Vlaanderen almanak Kleding (X) ^Water- DePaardek/eek sPeelPlaatsl Skypen kan heel leerzaam zijn, als het lukt Woensdag 10 februari 2010 door Claudia Sondervan KORTGENE - Noord-Beveland krijgt de eerste overdekte water speelplaats van Zeeland. Een wa terspeeltuin had Neeltje Jans al, maar in de open lucht. De nieuwe natte speeltuin die vakantiepark De Paardekreek wil bouwen is zo mer en winter beschikbaar. De voorziening kost anderhalf mil joen euro. In september wil direc teur Arjen Brinkman de bouw la ten beginnen om in juni 2011 open te kunnen. De waterspeel tuin krijgt klautertorens, touw- bruggen, watergordijnen, tunnels, waterkanonnen en grote en kleine kieptonnen in een zwembad dat niet dieper wordt dan een halve meter. Daar komt ook de waterglij baan in uit. Die wordt uitgerust met tijdwaarneming om de beste 'glijtijden' te markeren. Het wordt een speelplek voor ge zinnen met kinderen tot een jaar of tien, denkt Brinkman. Voor de peuters komt er een kleiner on diep bad met eigen speelvoorzie- ningen, zoals een waterbaantje voor bootjes. Er wordt ook een klein well- nesscentrum ingericht met sauna, stortbad en ontspanningsruimte van waaruit ouders zicht hebben '"HOTEL RESTAURANT Vanaf de 12e weer geopend! Verras uw geliefde met een romantisch Valentijn diner! Wij serveren een speciaal Valentijnsmenu van vrijdag 12 februari tot en met dinsdag 16 februari Neem alvast een kijkje naar onze nieuwe voorjaarskaart www.waeoen.nl Tel: 0118-501231 of mail: info@waepen.nl op de speelbaden. Het wellnesscen- trum kan ook apart worden be sproken. De waterspeelplaats komt direct naast de receptie van De Paarde kreek, tegenover de binnenspeel tuin, met de tennisbaan aan de achterzijde. Voor de bouw offert Brinkman acht kampeerplekken op. Het gebouw krijgt het zelfde blauwe stalen frame en-golvende dak als de bestaande bebouwing. De waterspeelplaats moet het ge mis aan een binnenbad bij de gas ten goedmaken. De Paardekreek heeft: een klein zwembad onder een koepeldak dat 's zomers open kan. Brinkman zocht naar een Valentijnsboeket van 6,99 voor Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Rinus Verboom werkt voor Tour in Rotterdam 21 voorziening die iets toevoegde aan het aanbod aan zwembaden in de omgeving. „Met een zwembad be dien je alle doelgroepen maar moet je beperkingen opleggen aan de gebruikers. Als het er op leek dat de grote bouwplannen voor de Willem Adriaanpolder over enkele jaren ook zouden doorgaan, kun je proberen om samen een groot zwembad te bouwen. Roompot heeft de grote aantallen overnach tingen om een zwembad van vijf miljoen te bouwen. Die heb ik niet. Ik wilde iets maken op de schaal van dit park." De water speelplaats kan rond de honderd mensen tegelijk bergen. Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KAPELLE Het biomassaverbrandingsproject van rozenkwekerij Otte uit het Zeeuwse Kapelle is genomineerd voor de Passie op het Platte land-prijs (POP-prijs). Rozentelers Jos en Rianne Otte verwarmen hun kas milieuvriendelijk. Dat ge beurt met een houtkachel. Het is een van de elf genomineerde pro jecten die in het kader van het Plat telandsontwikkelingsprogramma 2007 -2013 met financiële steun van de Europese Unie zijn uitgevoerd. Op 25 maart reikt minister Verburg van LNV de prijzen uit. KORTGENE Voor het eerst vaart vaart er ook in het voorjaar een fiets-voetveer tus sen Kortgene en Wolphaartsdijk: de MS Butskop begint de veer dienst op Goede Vrijdag, 2 april, en vaart per keer tot twaalf mensen over. Tot de dienst vanaf eind juni wordt overgenomen door de grote re zomerveerboot MS Hoop. Als die begin september op vistochten overgaat, neemt de Butskop de dienst weer over tot eind oktober. Het schip vaart in de weekeinden en op feestdagen vier afvaarten vanuit beide havens. Q www.fairwaymaritiem.nl TERNEUZEN De verwarming staat vrijdag één of meer graden lager dan normaal in diverse scholen, in bedrijven en bij in elk geval de gemeente Ter- neuzen. Die doen mee aan de War me Truien Dag. Eén van de scho len die meedoen in Zeeuws-Vlaan- deren is De Rede in Terneuzen. 'Vrijdag wordt het koud op De Re de', aldus de schoolleiding, 'en de leerlingen krijgen daarom het ad vies warmer gekleed naar school te komen'. Natuur Zo in Terneuzen heeft vanwege de actie - ter vermin dering van de co2-uitstoot - lesma teriaal ontwikkeld: 0115-649520. Tip? redactie@pzc.nl Ze moeten hem wel hebben, die Sou burger op de Terneuzense werkvloer. Kreeg hij het een paar weken geleden in dit hoekje al zwaar te verduren over zijn vakkundig warrig gelegde kapsel, nu hebben zijn collega's weer wat aan te merken op zijn kleding keuze. Althans, indirect. Voor een verhaal in deze krant richt te de Souburger zich tot een collega: „Is er in Terneuzen een feestwinkel of een winkel met carnavalsspullen Zo ja, waar en hoe heet die winkel", vroeg hij. De Terneuzenaar hielp hem graag op weg, maar kon het niet laten om een stekeligheidje uit te delen. „Waarom wil je dat eigenlijk weten? Heb je weer nieuwe kleren no- dig?" Tekening van de overdekte waterspeelplaats die volgend jaar zomer moet openen bij vakantiepark De Paardekreek in Kortgene. artists impression StudioLinkid.nl Kaaidijk Veerse Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65