Pasveer en Geelhoed kijken uit naar NK Laurens van Lieren ij Zierikzeese schakers boeken eerste zege 321 sport Voormalig inwoner van Schore begint helemaal opnieuw nadat zijn toppaard is verkocht en hij zijn fokstal heeft overgedaan aan voormalig eigenaar Zegwaard. Nijland klaagt bij KNVB over Wiedemeijer woensdag 10 februari 2010 Annemarie Pasveer (links) en Nicole Geelhoed zijn blij dat ze aan het NK mee mogen doen. foto Ruben Oreel door René van Stee middelburg - Hun deelname aan het NK junioren B beschouwen de schaatssters Annemarie Pasveer uit Arnemuiden en Nicole Geel hoed uit Zoutelande als hét hoog tepunt van het seizoen. Ze leven heel ontspannen toe naar het toer nooi dat komend weekeinde in drie juniorencategorieën op Ijs baan Twente in Enschede wordt verreden. „Want we hebben niks te verlie zen. Dat we mogen meedoen is al geweldig. Het zal er allemaal heel officieel aan toe gaan. Daar ver heug ik me ook wel op", zegt de 16-jarige Geelhoed. „We zien het wel", voegt de even oude Pasveer er aan toe. „De druk is er gelukkig beetje af Tijdens de selectiewed strijden voor het NK was die er duidelijk wel. Maar toen we het hadden gehaald, viel er een grote last van onze schouders." Pasveer en Geelhoed gaan namens het gewest Brabant-Limburg-Zee- land naar het NK. Tijdens selectie wedstrijden van het gewest slaag den zij er niet in om zich te kwali ficeren. Later lukte dit in Assen bij landelijke kwalificatiewedstrijden wel. Pasveer werd daar achtste, ter wijl Geelhoed de elfde plaats in de Drentse hoofdstad voor zich opeis te. Beide Walcherse schaatssters zijn lid van de Zeeuwse schaats en skeelerclub De Poel. De kunstijsbaan in Breda is hun thuis haven en trainingslocatie. Zij heb- Pasveer en Geelhoed naar NK schaatsen ben niet de illusie dat zij in Ensche de, waar de 500, 1000, 1500 en 3000 meter op het programma staan, voorin zullen eindigen. „Maar daar gaat het ook helemaal niet om. We willen het allebei zo goed mogelijk doen. Als het me lukt om persoonlijke records te rij den, is mijn missie in elk geval al geslaagd", vertelt Pasveer. Nicole Geelhoed hoopt vooral veel te ge nieten. „En ik zie deelname aan het NK ook als een belangrijke sti mulans om keihard te blijven trai nen en mijn best te blijven doen." Met de vorm van beide Zeeuwse troeven zit het wel goed. Pasveer reed zondag tijdens een opwar- mingswedstrijd op de snelle baan van Enschede persoonlijke records op de 500 meter (42,50 seconden) en de 1500 meter (242,98). Geel hoed vestigde in Assen haar snel ste tijd ooit op de 3000 meter (4.38,37). Toch vreest met name de Zoutelandse dat ze niet het hele toernooi zal rijden. Geelhoed: „Ik moet het niet hebben van het kor tere werk. Maar als je na drie af standen niet bovenin staat, ga je niet van start op de 3000 meter. En dat is nou juist de afstand die ik het liefste rijd." De koek is na nog niet op, want in maart staat het NK afstanden in Hoorn op het programma. Daar voor worden op 20 en 21 februari selectiewedstrijden gehouden. Ui teraard mikt Geelhoed op de 3000 meter. Pasveer richt haar pijlen met name op de 1500 meter. Annemarie Pasveer (Arnemuiden) en Nicole Geelhoed (Zouteiande) doen dit weekend mee aan het NK schaatsen in Enschede, ze komen uit in de vrouwen junioren B. Persoonlijke records afstand Annemarie Pasveer Nicole Geelhoed 500 m 42,50 44,52 1000 m 1.30,50 1.28,13 1500 m 2.12,98 2.13,19 3000 m 4.47,72 4.38,37 Snelste tijden op het NK bij de vrouwen junioren B afstand recordhouder tijd en plaats 500 m Inge Bervoets 41,75 (Groningen, 2008) 1000 m Maren van Spronsen 1.24,01 (Alkmaar, 2004) 1500 m Lotte van Beek 2.08,33 (Groningen, 2008) 3000 m Yvonne Nauta 4.31,90 (Groningen, 2008) DRESSUUR 1 door Koen de Vries weert - Laurens van Lieren heeft bijna alle schepen achter zich ver brand. De van oorsprong Zeeuwse dressuurruiter is gestopt met het fokken van paarden, zijn relatie is ten einde, hij is verhuisd van Rijs wijk naar Weert en zijn toppaard Hexagons Ollright is verkocht. „Ik ga helemaal opnieuw beginnen en zie dat als een kans." Van Lieren (28) maakte in het re cente verleden naam met zijn paard Hexagons Ollright. Tien jaar geleden sloot hij in Schore een ver bond met de toen vierjarige ruin. De weg liep steil omhoog. Van Lie ren en Ollright traden in 2003 toe tot het elitegezelschap van de Grand Prix en werden gekozen in het Nederlands team. Hoogtepunt was het Europees teamkampioen schap van 2007 in Turijn. In dat jaar werd Ollright, eigen dom van Stal Hexagon uit Schore voor de helft verkocht aan Stal Zeg waard uit Rijswijk, waar Laurens van Lieren destijds werkte. „Het was de bedoeling om in elk geval tot 2008 op Ollright te blijven rij den", kijkt Laurens van Lieren te rug. „Ik wilde de Olympische Spe len halen. Daarna zou het paard waarschijnlijk verkocht worden." De Spelen haalde Van Lieren niet omdat Ollright zich in 2007 op de dag van de eerste selectiewedstrijd verstapte en geblesseerd raakte. Toen de Nederlandse dressuur- ploeg een jaar later in Hongkong zilver won in de landenwedstrijd, waren Van Lieren en Ollright ge woon in Nederland. Het plan om Ollright te verkopen liep door de blessure vertraging op. De viervoeter stond niet meer in de spotlights en was opeens niet meer interessant genoeg. Pas vorige week werd een deal geslo ten. De nieuwe eigenaar is Lady Pauline Harris uit Hickstead, echt genote van de eigenaar van de ta pijtketen Carpetright. De 67-jarige Engelse maakte vorige maand ken nis met Ollright, reed meteen alle grandprixoefeningen en was op slag verliefd op de ruin. Van Lieren: „Het kost natuurlijk veel moeite afscheid te nemen van het paard waaraan je veel te dan ken hebt. Ollright is een grote per soonlijkheid. Hij is tien jaar m'n maatje geweest. Ik ga hem missen. Maar hij komt wel goed terecht. La dy Harris heeft hem gekocht om van hem te leren. En niet anders om." De verkoop van Ollright was de laatste stap in een periode waarin voor Van Lieren alles veranderde. Zijn relatie strandde en hij ver kocht de fokkerij terug aan Wim Zegwaard. De voormalige inwoner van Schore had op het bedrijf in Rijswijk bijna honderd paarden staan, waaronder 25 fokmerries. Het was te veel. „Het was bijna niet te overzien", kijkt hij terug. „En het was ook niet de goede tijd. Gelukkig heb ik op tijd de knoop doorgehakt en ben ik er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. In Weert ben ik helemaal opnieuw begonnen. Ik heb er meer rust, meer overzicht en meer plezier. Ik heb nu tijd om dingen te leren die ik altijd al wil de weten. En ik ben begonnen met het opleiden van jonge paar den." Op Stal Korenbloem heeft Van Lie ren-junior zes paarden staan. Het zijn stuk voor stuk talenten, denkt hij. Rosenborg is een van de vier voeters waar hij veel van ver wacht. De dressuuruiter hoopt de ruin over twee jaar naar de Grand Prix te hebben gereden. „Ik heb zierikzee - In de zesde ronde van de Zeeuwse schaakcompetitie boekte hoofdklasser Zierikzee 1 een belangrijke overwinning. Met 4,3-3,5 werd Terneuzen 2 terugge wezen. Jeugdspeler Kedem Gutkind wees de weg, al binnen een uur was hij klaar. De andere punten kwamen van Hans Aangeenbrug, Alexan der Greefhorst en Martin Krijger. Sjaak Spiegels remiseerde. De Schouwenaren staan nog wel on deraan, maar staan nu gelijk met Middelburg 2. Eind maart ontmoe ten de beide teams elkaar. Zierik zee 2, ook onderaan staand, ver loor van het sterke HWP Sas van Gent. Alleen Pang Yuen wist te winnen, John van Dalsen speelde gelijk. In de huishoudelijke competitie trok Kedem Gutkind weer de aan dacht. Na een eigenlijk niet zo bes te opening opende hij een verras sende aanval op de koningsstelling van Martin Krijger. Deze moest al le zeilen bijzetten en stond er zelf verbaasd van dat hij niet mat ging. Uiteindelijk forceerde Krijger remi se door eeuwig schaak. Bas van de Graaf begon goed tegen Han van der Made, stond eerst gewonne- nen maar moest na een blunder in remise berusten. Koploper Hans Aangeenbrug liep verder uit op zijn concurrenten door een zege op Aat Brakel. Aan geenbrug speelde de vrij onbeken de Trompowski-opening, en kreeg spoedig voordeel. Toen hij ook nog de controle over de B-lijn over nam, was het pleit beslecht. Paul Greefhorst kreeg een Siciliaan te gen zich van Sjaak Spiegels. Greef horst speelde niet altijd de zetten die in het boekje staan, en al deze nieuwe varianten kostten Spiegels veel tijd. Hij accepteerde daarom het remiseaanbod van Spiegels. groningen - Algemeen directeur Hans Nijland van FC Groningen heeft elefonisch zijn beklag gedaan bij KNVB-directeur Henk Kesler over scheidsrechter Reinold Wie demeijer. FC Groningen verloor za terdag met 4-3 bij Heracles. In het competitieduel gaf de arbiter twee rode kaarten aan de Groningers, Heracles miste een strafschop en de bezoekers zagen een treffer afge keurd. Nijland heeft in het tele foongesprek aangegeven dat FC Groningen zich door de arbitrage benadeeld voelt. Wiedemeijer ontbreekt in de aan stellingen van komende weekein de. Een woordvoerster van de KN VB ontkent dat het telefoontje van Nijland daarop invloed heeft ge had. „Het zijn niet de clubs die de scheidsrechters aanstellen. Dat ge beurt op basis van prestaties. Als er sprake is van mindere presta ties, zal dat wel doorschemeren in de aanstelling." Laurens van Lieren en Hexagons hem als vierjarige gekocht op een veiling. Niemand zag er wat in, maar ik denk dat ik een topper in huis heb. Ik heb er dezelfde click

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62