zeeland23 Bruinisse volgt met argwaan gemeente voor De Vanger in Bru Fracties willen eindelijk oplossing Mondragon Kunstwerk van Lichtendahl voor kernen Kapelle met drive-inshow TMF Af- en toeritten A58 dicht tijdens doorkomst Tour woensdag 10 februari 2010 kapelle - 'Versterking Identiteit Kapelle', zo heet het kunstwerk dat dinsdag 23 februari in Kapelle wordt onthuld. Kunstenaar Henk Lichtendahl maakte het werk met hulp van overige leden van de Wemelding- se groep Het Zeeuwse Beeld. Het werk heeft vier betonnen segmen ten, verwijzend naar de kernen Ka pelle, Biezelinge, Wermeldinge, Schore. Het 2,30 meter hoge geheel wordt op de hoek van de Noordstraat en het JufFerswegje omgeven met bo menrijen, hagen en zwerfkeien. De onthulling door wethouder Leo Kosten en de kunstenaar is voorzien rond 16.30 uur. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Grenadierweg 17b Middelburg www.baderie.nl door Ali Pankow bruinisse - Het vertrouwen van de dorpsbewoners van Bruinisse in de daadkracht van de gemeente Schouwen-Duiveland is niet erg groot. Enerzijds is de bevolking wel overwegend tevreden over de totstandkoming van het Master- plan Bruinisse, maar een grote meerderheid heeft geen vertrou wen in de uitvoering daarvan. „De gemeente heeft nu de kans te laten zien dat dit langverwachte plan niet slechts een mooi stukje papier is, maar dat het haar werke lijk om de leefbaarheid van Brui nisse gaat", zegt Eva Kuit, namens de dorpsraad en namens het plat form 'Bru laat van zich horen'. Zij legt deze waarschuwing op het bordje van het gemeentebestuur en dringt er bij de fracties op aan dat er een tijdspad voor uitvoering wordt opgesteld en dat er budget komt voor de realisatie van alle mooie plannen. Doel van het mas- terplan is in Bruinisse een echt dorpshart te creëren en de Vissers haven een impuls te geven als toe ristische trekpleister. „Wij willen liever vandaag dan morgen de schep de grond in", zegt Toni lu- melet namens de Ondernemers vereniging van Bruinisse. Hij liet in de commissie Ruimtelijke Orde ning deze week weten dat zeker vijf ondernemers verbouwings plannen gereed hebben liggen. „We hebben de toezegging van u dat op basis van het Masterplan bouwvergunningen hiervoor kun nen worden verleend. Maakt u dat waar of is het toch wachten op het bestemmingsplan?", wilde Jumelet van wethouder Roel van der Wek ken weten. De wethouder zei be nieuwd te zijn naar die concrete plannen. Volgens hem kunnen die zeker worden ingediend. Overi gens is er nog wel een structuurvi sie nodig die wat dieper gaat dan het Masterplan. Volgens de wet houder is die structuurvisie ook nodig als onderbouwing voor fondswerving en inzet van financi ën voor uitvoering van onderde len in het masterplan. De fracties van WD, PvdA, Alert!, Gr.Links en CU uitten vooral hun tevredenheid over de toekomst plannen voor Bruinisse. SGP en CDA plaatsten enkele kanttekenin gen. Meest kritisch was Jacqueline van Burg (LSD). „Het is veel te am bitieus en het staat bol van aanna mes en verwachtingen." Zij pleitte ervoor de zaken eens om te draaien: hoeveel geld is er voor en wat kunnen we daarvoor doen? stil gestaan. „Mensen zijn selectie ver geworden. Ze gaan niet meer automatisch naar de kroeg. Ieder een heeft het zo druk gekregen", benoemt de beheerder een hem in het oog springende ontwikkeling. Met het door hem beheerde dorps huis en de - tussen dorpshuis en sportzaal ingeklemd zittende - bar is het steevast hollen of stilstaan. Van der Hulle koestert zijn vaste vergader-sport- en clubklanten. „Maar daarnaast ben je kwetsbaar, longeren lopen tussen De Pul en De Vanger heen en weer. Bevalt het ze niet dan zijn ze zo vertrok ken. Het zijn net vlinders." En het inhuren van bijvoorbeeld een dri ve-inshow brengt financiële risi co's met zich mee. „Het is duur om omzet te kopen. Komt er een paar man dan heb je een pro bleem." Toch kan de Oosterlander geen ge noeg van het Bruse dorpshuis krij gen. Hij koestert de droom ooit nog eens iets voor zichzelf te be ginnen. „In combinatie met dit. Hier heb je overal ruimte voor." Hij geniet bovendien van de com binatie kroeg, catering (die hij ook vanuit De Vanger verzorgt) en (mede)organisator die het werk met zich meebrengt. Van der Hul le zweert wat dat betreft bij het maken van combinaties en samen werking. „De kracht daarvan is dat je meer kennis vergaart. Alleen is maar alleen. Het is natuurlijk wel een kwestie van elkaar dingen gun nen." In Bruinisse weten ze op dat vlak van wanten, blijkt uit zijn verhaal. Zo staan tijdens de drive-inshow van TMF vrijwilligers van De Pul achter de bar, om zo het Winter feest te kunnen bekostigen. Die samenwerking is De Vanger overigens nog niet eilandbreed aangegaan bij de koepel van dorps huizen (stichting Dorps- en Ge meenschapshuizen Schouwen- Duiveland). Van der Hulle staat op zich niet onwelwillend tegenover de koepel. „Als iedereen maar zijn verantwoordelijkheid neemt. Er moet, vind ik, meer in dorpshui zen worden geïnvesteerd. De con sument wordt kritischer. Ik wil vooruit. Af en toe moet je een zaal upgraden." De TMF drive inshow is zaterdag 20 februari in De Vanger. De zaal gaat om 20 uur open. heerder van 't Durps'uus te wor den heeft Van der Hulle (die de boel samen met partner Martine runt) echter nooit ook maar één seconde gehad. „Ik ben blij dat ik toen die beslissing heb genomen om dit te doen", blikt Van der Hul le terug op tien jaar geleden. De toenmalige dorpshuisbeheerder Er- win van Gilst legde het idee om de boel over te nemen op een dag bij de Oosterlander neer. Tot dan toe had Van der Hulle vooral ach ter de schermen in de horeca (on der meer als kok bij Hernesser- oord in Middelharnis) gewerkt. „Als je uit de keuken komt, ben je net zo'n mol. Maar die onwennig heid was zo over. Ik vind het leuk om mensen te entertainen, ben van nature gastvrij. En wees eer lijk; het is ook gewoon je boter ham." In 10 jaar tijd heeft de wereld niet (met dweilband Liat en de Jochies). foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Wethouder Wijnand Renden onderzoekt de mogelijkhe den om snel tot een oplossing te komen voor het leegstaande pand van voormalig theater Mondragon in Zierikzee. Dat zegt hij in ant woord op vragen van Alert! en het CDA. De gemeente en woning bouwvereniging Zeeuwland heb ben in december 2008 een over eenkomst gesloten. Zeeuwland zou in het pand horeca, hotelfacili teiten en appartementen realise ren. In oktober vorig jaar bleek dat dit plan niet haalbaar is. Zeeuw land ziet echter wel kansen op die locatie woningbouw te realiseren. Daar voelt wethouder Renden wel voor en hij wil wel meewerken dit mogelijk te maken. Daarvoor moet dan wel eerst de oude overeen komst met Zeeuwland ontbonden worden. Pas daarna kan de ge meente een nieuwe overeenkomst over Mondragon met Zeeuwland sluiten. Renden hoopt binnen 14 dagen duidelijkheid te hebben over de juridische consequenties. Vooral het CDA had graag een snel overzicht gezien van de zoge heten projectadministratie van Mondragon. Volgens Renden is die er wel, maar niet zomaar met één druk op de knop op te roe pen, gezien de omvang van het dossier. kruiningen - Diverse af- en toerit ten van de A58 in Reimerswaal worden op zondag 4 juli vanaf 11.00 tot 16.00 uur afgesloten. Op die dag wordt de eerste etappe van de Tour de France verreden. De wielrenners doorkruisen Reimers waal van west naar oost over de N289. De reclamekaravaan arri veert rond 13.15 uur bij Kruinin- gen. De kopploeg passeert de ge meentegrens anderhalf uur later. Mensen die die dag iets willen or ganiseren, moeten dat op tijd ken baar maken bij de gemeente in ver band met vergunningen. Een aan vraag moet uiterlijk eind april bin nen zijn. Meer informatie via 0113-395365 Of 395357-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57