Samenwerking is must 221 !and Bezorgde gemeente dringt aan op openheid van zaken ziekenhuis O ^4 v 'Mwce!1 t jïatui' e-iiv kk Vliet zi& Wie Lezing over de leer van Bruno Cröning Geld voor restauratie van drie schilderijen 'h DURPS'UUS Beheerder Tonie van der Hulle viert tien jaar betrokkenheid Sport en theater voor kind krokusvakantie Gofish en Skybicyde treden op in De Pul Caravan gaat in vlammen op SU woensdag 10 februari 2010 r- Kanaalstraat 55 Oost-Souburg cel: ojï£-44*24} www. merriemie. 111 ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee wordt donderdag 18 februari een le zing gehouden over de leer van Bruno Gröning. Een leer die uit gaat van hulp en genezing langs geestelijke weg. Gröning gaat er vanuit dat door het opnemen van hogere krachten - hij noemt het Heilstroom of Goddelijke kracht - mensen gezond zijn geworden. De lezing in De Driehoek begint don derdag om 19.30 uur. MIDDELHARNIS 'Storm op zee' van Simon de Vlie ger, 'Maanlandschap' van Th. de Bock en 'Heidelandschap in de win ter' van Louis W. van Soest zijn de topstukken uit de schilderijencol lectie van de gemeente Middelhar- nis. Nadat het CDA herhaaldelijk om aandacht voor het gemeente lijk kunstbezit had gevraagd, stel len B en W nu voor deze doeken te laten restaureren. Het gaat om ruim 24.000 euro. De helft van dit bedrag is nodig voor 'Storm op Zee'. De gemeenteraad wordt mor gen gevraagd de beurs te trekken. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Burgemeester en wet houders van de gemeente Schou- wen-Duiveland dringen er bij de Raad van Bestuur van het Admi raal de Ruyterziekenhuis op aan zo snel mogelijk openheid van za ken te geven over het ziekenhuis in Zierikzee. Ziekenhuisbestuurder Pieter Vier hout is net terug van vakantie, maar wethouder Gilles Houteka mer heeft hem via het secretariaat meteen met klem verzocht zo snel mogelijk naar Schouwen-Duive- land af te reizen om inwoners en bestuurders van Schouwen-Duive- land in te lichten over de actuele stand van zaken. De gemeente maakt zich zorgen. Vorige week werd bekend dat de plannen van vijf tandartsen om zich te vestigen in het Zierikzeese ziekenhuis niet doorgaan. Grote vraag is wat dat voor de overle vingskansen van de medische voorziening betekent. De gemeen te draagt weliswaar geen verant woordelijkheid en zeggenschap over het ziekenhuis, maar heeft wel met man en macht gepro beerd ideeën, mensen en organisa- door Esme Soesman HawMJBfta'im—iii mw'i in» fib wmtmm» ZIERIKZEE Kinderopvang De Bevelanden houdt in de voorjaarsvakantie (22 tot en met 26 februari) een sportdag en een theaterdag voor schoolkinderen. De Sportmix met workshops en toernooitjes is op 23 februari in Sportcentrum Onder dak in Zierikzee. De theatermix wordt op 25 februari gehouden in BSO Lispeltuut in Zierikzee. Aan melden kan tot en met vrijdag. De kosten zijn gekoppeld aan het stan daardtarief buitenschoolse opvang. BRUINISSE De vijfkoppige - van oorsprong Zeeuwse - band Gofish speelt vrij dag 12 februari in jeugdsoos De Pul. Gofish timmert al een tijdje succesvol aan de weg. De muzikan ten deden de afgelopen tijd onder meer mee aan het bandcoaching- project PopaanZee. Aan Gofish gaat een optreden van de Schouwen-Duivelandse forma tie Skybicycle vooraf. Hoewel de le den al langer muziek maken, is de band nog vrij jong. De deuren van De Pul gaaiTom 20.00 uur open en de entree is gratis. BRUINISSE - Tien jaar geleden nam Tonie van der Hulle uit Ooster- land - na jarenlang vooral in de keuken te hebben gestaan - wat on wennig plaats achter de bar. Inmid dels is de beheerder van Durps' uus De Vanger in Bruinisse niet meer van die plaats weg te den ken. In samenwerkingjnet jeugdsoos De Pul haalt Van der Hulle zater dag 20 februari bij wijze van feest je de drive-inshow van TMF naar 't Durps'uus toe. Vier uur lang ko men die avond de grootste hits in beeld en geluid voorbij. De Bruse drive-inshows behoren voor Van der Hulle tot de lange lijst hoogtepunten uit de afgelo pen 10 jaar. Evenals het (mede) op poten zetten van het succesvolle Winterfeest, dat na 2 jaar avontu rieren in een tent dit jaar (zaterdag 20 maart) voor het eerst weer te rugkeert naar De Vanger. Dat uitstapje destijds was in eerste instantie trouwens puur een nood zakelijk kwaad. Er had brand ge woed in het Bruse gebouw. „Ja, dat was zeker een dieptepunt. Die brand heeft vele uren werk en j stress gekost. Ik had nooit gedacht j dat zoiets zo'n impact zou heb- j ben." Spijt van zijn keuze om be- ties aan te dragen die een rol zou den kunnen spelen bij het vullen van het ziekenhuisgebouw schetst Houtekamer de inzet in de voorbije maanden. „We hebben al le registers opengetrokken en wil len nu graag weten hoe het er voor staat. Wij houden de heer Vierhout uiteraard aan zijn woord", verwijst Houtekamer naar de toezegging van het zieken huis de voorziening in stand te houden danwel uit te breiden. Rian Kloosterboer en Sylvia Los- chacoff trokken eerder deze week eveneens aan de bel. Zij voerden in juni 2009 actie tegen het uitkle den van de Zierikzeese medische voorziening. Binnen een dikke week had het tweetal 3755 handte keningen opgehaald. Dat het nu stil blijft, is onverteerbaar voor de actievoerders. Zij hebben de poli tiek aangeschreven en een af spraak met Vierhout gearrangeerd. LoschacofF oppert dat de gemeen te wellicht (eenmalig) kan bijdra gen in verhuis- of vestigingskosten als dat een knelpunt is bij het vin den van partners voor het zieken huisgebouw. Houtekamer: „Dan zullen we toch eerst de feitelijke si tuatie moeten weten van de: Raad van Bestuur." Tonie van der Hulle in het durps'uus de Vanger. Daar wordt vergaderd, gesport (met darter Jelle Klaassen) en gefeest www.pzc.nl POORTVLIET - Een stacaravan is gistermiddag in vlammen opgegaan op cam ping De Striene bij Poortvliet. Er vielen geen gewonden. Hoe de brand kon ontstaan, is nog onduidelijk. De eigenaar was kort voor de brand nog in zijn caravan aanwezig. „Misschien heeft hij iets aan laten staan", zegt camping eigenaar Rob Duijm. „Maar ik weet dat niet zeker." foto Lourens Riemens - - MEEST GELEZEN 1Nieuw schip voor Noordhoek 2. Wiet in auto van 22-jarige 3. Vrouw onzorgvuldig behandeld EN VERDER houden verschillende PZC-verslagge- vers weblogs bij over hun interesses op www.pzc.nl/blog TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op /ww.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56