PZC I 21 Toch gemeentegeld voor voedselbank VALENTIJNSAKTIE 4,99 intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 26 en 27 CRISIS Schouwen-Duiveland onderzoekt oprichting sociaal noodfonds Leerlingen Op Dreef hebben Hart voor Haïti Nieuw fiets-voetveer voor lente en herfst Rozenkwekers maken kans op milieuprijs BE/aepen Veere almanak WÈL** Deze week: Kleding Woensdag 10 februari 2010 Paarden zijn net zo verschillend als mensen Rinus Verboom werkt voor Tour in Rotterdam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Voedselbank Schou wen-Duiveland krijgt van de ge meente Schouwen-Duiveland een eenmalige financiële tegemoetko ming van 2500 euro. Eerder werd een door de voedselbank gevraag de subsidie geweigerd. Het feit dat door de economische crisis het aantal mensen dat door de schuldhulpverlening doorver wezen wordt naar de voedselbank in anderhalve maand is gestegen van vier naar dertien, was voor het dagelijks gemeentebestuur aan leiding om het eerder genomen be sluit te herzien. Ook gaat de gemeente kijken of het mogelijk is een noodfonds in het leven te roepen voor mensen die geen geld meer hebben voor primaire levensbehoeften als een dak boven het hoofd, gas, water, licht en voedsel. Nu komt het vol gens wethouder werk, inkomen en zorg Gilles Houtekamer maar al te vaak voor dat mensen met schul den door agressieve incassobu reaus nog dieper in de schulden komen te zitten en niet meer kun nen voorzien in de primaire le vensbehoeften. Volstrekt onnodig volgens Houtekamer. Iedere Neder lander heeft recht op een bepaald minimumbedrag voor het levens onderhoud. Beslagleggers moeten een bepaalde 'beslagvrije voet' res pecteren maar in de praktijk ge beurt dat lang niet altijd en wor den mensen te zwaar onder druk gezet. „Wij vinden dat inwoners van deze gemeente daar niet de du pe van mogen worden. Daarom zeg ik, mensen kom toch alsje blieft naar de gemeente om hulp." Bureau Westerbeek, door de ge BRUINISSE - Er wordt al een paar weken hard aan gewerkt. Leerlingen van christelijke basisschool Op Dreef in Bruinisse knutselen Valentijnsca- deaus in elkaar voor slachtoffers van de aardbe ving in Haïti. Er zijn onder meer bloemenvaasjes beschilderd en boekenleggers geborduurd. Op de foto zijn leerlingen uit groep 6 met de door hen gemaakte Valentijnharten te zien. Al dat moois wordt vrijdagmiddag verkocht aan ouders en an dere belangstellenden. Vanaf kwart over 1 is ie dereen welkom in school. Onder het motto Hart voor Haïti wordt de opbrengst gestort op giro 555. Evenals het zendingsgeld van de maand fe bruari en geld dat kinderen op eigen houtje heb ben ingezameld. foto Dirk-Jan Gjeltema meente ingehuurd als schuldhulp verlener, gaat op een rijtje zetten wat er allemaal moet gebeuren om mensen te helpen het hoofd bo ven water te houden. Ook gaat Westerbeek de incassobureaus die zich niets gelegen laten liggen aan de beslagvrije voet op de vingers tikken. Het onderzoek naar de mo gelijkheden voor een sociaal nood fonds moet voor het eind van het jaar afgerond zijn. KORTGENE Vopr het eerst vaart vaart er ook in het voorjaar een fiets-voetveer tus sen Kortgene en Wolphaartsdijk: de MS Butskop begint de veer dienst op Goede Vrijdag, 2 april, en vaart per keer tot twaalf mensen over. Tot de dienst vanaf eind juni wordt overgenomen door de grote re zomerveerboot MS Hoop. Als die begin september op vistochten overgaat, neemt de Butskop de dienst weer over tot eind oktober. Het schip vaart in de weekeinden en op feestdagen vier afvaarten vanuit beide havens. KAPELLE Het biomassaverbrandingsproject van rozenkwekerij Otte uit het Zeeuwse Kapelle is genomineerd voor de Passie op het Platte land-prijs (POP-prijs). Rozentelers Jos en Rianne Otte ver warmen hun kas milieuvriende lijk. Dat gebeurt met een houtka chel. Het is een van de elf genomi neerde projecten die in het kader van het Plattelandsontwikkelings programma 2007 -2013 zijn uitge voerd. Op 25 maart reikt minister Verburg van LNV de prijzen uit. •"HOTEL RESTAURANT Vanaf de 12e weer geopend! Verras uw geliefde met een romantisch Valentijn diner! Wij serveren een speciaal Valentijnsmênu van vrijdag 12 februari tot en met dinsdag 16 februari Neem alvast een kijkje naar onze nieuwe voorjaarskaart www.waeoen.nl Tel: 0118-501231 of maii: infoiSwaepen.nl jt;jJj Druk- en zetfouten voorhehonderi Geldin var Valentijnsboeket van 6,99 voor Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl Ze moeten hem wel hebben, die Sou burger op de Terneuzense werkvloer. Kreeg hij het een paar weken geleden in dit hoekje al zwaar te verduren over zijn vakkundig warrig gelegde kapsel, nu hebben zijn collega's weer wat aan te merken op zijn kleding keuze. Althans, indirect. Voor een verhaal in deze krant richt te de Souburger zich tot een collega: „Is er in Terneuzen een feestwinkel of een winkel met carnavalsspullen? Zo ja, waar en hoe heet die winkel", vroeg hij. De Terneuzenaar hielp hem graag op weg, maar kon het niet laten om een stekeligheidje uit te delen. „Waarom wil je dat eigenlijk weten? Heb je weer nieuwe kleren no- dig?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55