321 sport Laurens van Lieren Tencezaman slaat tegen De Tukker pas laat toe Lichte groei in aantal deelnemers trimlopen Zeeuws-Vlaanderen T rainingsmethode dressuur in de ban Voormalig inwoner van Schore begint helemaal opnieuw nadat zijn toppaard is verkocht en hij zijn fokstal heeft overgedaan aan voormalig eigenaar Zegwaard. Nijland klaagt bij KNVB over Wiedemeijer woensdag 10 februari 2010 PAARDENSPORT vorige week werd een deal geslo ten. De nieuwe eigenaar is Lady Pauline Harris uit Hickstead, echt genote van de eigenaar van de ta pijtketen Carpetright. De 67-jarige Engelse maakte vorige maand ken nis met Ollright, reed meteen alle grandprixoefeningen en was op slag verliefd op de ruin. Van Lieren: „Het kost natuurlijk veel moeite afscheid te nemen van het paard waaraan je veel te dan ken hebt. Ollright is een grote per soonlijkheid. Hij is tien jaar m'n maatje geweest. Ik ga hem missen. Maar hij komt wel goed terecht. La dy Harris heeft hem gekocht om van hem te leren. En niet anders om." De verkoop van Ollright was de laatste stap in een periode waarin voor Van Lieren alles veranderde. Zijn relatie strandde en hij ver kocht de fokkerij terug aan Wim Zegwaard. De voormalige inwoner van Schore had op het bedrijf in Rijswijk bijna honderd paarden staan, waatondet 25 fokmerries. Het was te veel. „Het was bijna niet te overzien", kijkt hij terug. „En het was ook niet de goede tijd. Gelukkig heb ik op tijd de knoop doorgehakt en ben ik er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. In Weert ben ik helemaal opnieuw begonnen. Ik heb er meer rust, meer overzicht en meer plezier. Ik heb nu tijd om dingen te leren die ik altijd al wil de weten. En ik ben begonnen met het opleiden van jonge paar den." Op Stal Korenbloem heeft Van Lie ren-junior zes paarden staan. Het zijn stuk voor stuk talenten, denkt hij. Rosenborg is een van de vier voeters waar hij veel van ver wacht. De dressuuruiter hoopt de ruin over twee jaar naar de Grand Prix Laurens van Lieren en Hexagons Ollright te hebben gereden. „Ik heb hem als vierjarige gekocht op een vei ling. Niemand zag er wat in, maar ik denk dat ik een topper in huis door Aector Dooms terneuzen - De zaalvoetballers van De Tukker hielden in het duel in de eerste klasse Zeeuws-Vlaan deren met Tencezaman tot in de slotfase gelijke tred. Daarna sloeg de titelkandidaat uit Hulst alsnog toe: 7-4. 't Bierwinkeltje won met 8-5 de subtopper tegen Max Kor ting Pro Sport. Vinfo Tech zette zijn opmars voort met een 8-4-winst op Wentzler Pauwels. Amstelhoekje/ Bakker zette Cargill met 11-6 opzij. D'Ouwe Brug/Van Opdorp haalde uit (9-3) tegen het onderaanstaande Reham en De Molenhoek deed precies hetzelfde (7-2) tegen Benny Sport. Koploper Internetplan/ Tempo-Team kreeg een reglementaire 5-0-overwin- ning, omdat tegenstander Vliegen de Vaart niet kwam opdagen. De Tukker-Tencezaman 4-7 (3-3): De Westdorpenaren maak ten het Tencezaman knap lastig. Tot vijf minuten voor tijd gaf het scorebord terecht 4-4 aan. Jari Vyaene en Tristan van Acker maak ten alsnog het verschil voor Tence zaman en stonden aan de basis van de drie treffers in de slotfase. Doelpuntenmakers. De Tukker: Pascal Wedage 2, Steve Kesteleijn, Gerben Dierickx beiden 1Tencezaman: Robin Mac Taggart, Jari Vyaene beiden 2, Tristan van Acker, Kieran O'Shea, Koen de Bliek allen 1. 't Bierwinkeltje-Max Korting Pro Sport 8-5 (4-0): De Terneuze- naren speelden een goede eerste helft. Na rust kwam Max Korting nog terug tot 6-4, maar de ploeg uit Kloosterzande werd vervolgens definitief geklopt door een snelle tegenaanval van 't Bierwinkeltje. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Tim Bogaard, Ferco van der Hooft bei den 2, Jan-Willem Tangelder, Michel de Vries, Stefan Dobbelaar allen 1Max Korting Pro Sport: Michel Nieuwelink door Giel Hendrix den haag/lausanne - De interna tionale hippische federatie (FEI) heeft zich in Lausanne uitgespro ken tegen omstreden trainingsme thodes als de zogeheten rollkür of hyperflexie-methode, bij paarden. Tijdens deze oefeningen wordt de paardennek op een agressieve ma nier in een zodanige positie ge bracht dat neus en kin van het paard de borst bijna kunnen aanra ken. Ze worden met name toege past in de dressuur. De LDR-methode (lang, diep en rond) waarbij de nek gebogen wordt zonder dat daar kracht bij wordt uitgeoefend, is wel toege staan. Dat oordeelden gisteren de 23 deelnemers aan de 'ronde-tafel- conferentie' in Zwitserland. De bij eenkomst werd voorgezeten door FEI-president Princes Haya. Voor het begin van de vergadering kreeg de FEI een petitie die was ondertekend door zo'n 41.000 te genstanders van de rollkür-metho de. Onder de 23 afgevaardigden be vonden zich onder anderen de Ne derlandse bondscoach Sjef Jans sen, maar ook de Duitse veterinair Gerd Heuschman en Sue Dyson 3, Michel Leonhart 2. D'Ouwe Brug/Van Opdorp-Re- ham Vastgoed 9-3 (5-1): De Sas- senaren konden de drie punten te gen hekkensluiter Reham goed ge bruiken in de strijd om degradatie. D'Ouwe Brug legde de basis voor de winst in de eerste helft. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Wesley Winne 3, Niels Matthijsse, Ton- ny van Oosten beiden 2, Fabio Sturiale, Ricky Roep beiden 1Reham: Ernst Len- sen, Joris Rademakers, Marcel van den Ende allen 1. Wentzler Pauwels-Vinfo Tech. 4-8 (0-5): Vinfo Tech zette dankzij aanwinst Yacin Benali voor rust de toon, maar ging daarna slordiger spelen. Wentzler Pauwels kwam terug tot twee doelpunten ver schil, maar daar bleef het bij. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Harold de Rijk 2, Tommy Brussel man, Patrick Vonk beiden 1Vinfo Tech: Tahsin Kilic 3, Timucin Yilmaz 2, Stef Dijkhuizen, Mo Kilic, Yacin Benali allen 1. Amstelhoekje/Bakker-Cargill 11-6 (3-1): De Axelaars begonnen stroef, maar liepen kort na rust uit naar een riante voorsprong. Bij Cargill moest het vooral van Ran dy van Overmeeren komen. Doelpuntenmakers. Amstelhoekje: Marco Plasschaert 4, Michael Freijzer 3, Randy Lauret, Bart Rijckaert beiden 2. Cargill: Randy van Overmeeren 4, Nic ky Schelfhout, Ricardo de Bruijn 1. Café De Molenhoek-Benny Sport 7-2 (4-2): De ploeg uit Hoek speelde een van zijn betere wed strijden, hoewel Benny Sport twee keer op voorsprong kwam. Na rust deelde De Molenhoek de genade klap uit. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Michel Mullaert, Thijs de Blaeij beiden 2, Mike Lako, Marco Doens, Patrick de Guchteneire allen 1. Benny Sport: Tim de Weweire, Stijn Dewalsche beiden 1. van de Britse dierenbeschermings organisatie World Horse Welfare. De laatste twee gelden als grote te genstanders van de rollkür. Maar ook zij konden zich vinden in de conclusies die in Lausanne zijn ge trokken. „We hebben een flinke stap voor waarts gezet", zo concludeert Frank Kemperman, de Nederland se voorzitter van de FEI-dressuur- commissie. Tijdens de ronde-tafel- bijeenkomst werd besloten om een klein comité samen te stellen dat regels gaat opstellen voor de stewards die op de toernooien toe zicht moeten houden tijdens de trainingen. Die groep staat onder leiding van Kemperman, in het da gelijks leven directeur van het CHIO van Aken. Daarnaast stu deert de FEI op andere controle mogelijkheden, waaronder een ge sloten televisiecircuit rond de war- ming-uppistes. „Het is belangrijk dat die stewards goed worden op geleid. Bovendien moeten die mensen ook het recht krijgen om op te treden. Er is geen wijziging van het reglement nodig om deze maatregelen in te voeren. Dat kan allemaal op redelijk korte termijn gebeuren", aldus Kemperman. door Koen de Vries weert - Laurens van Lieren heeft bijna alle schepen achter zich ver brand. De van oorsprong Zeeuwse dressuurruiter is gestopt met het fokken van paarden, zijn relatie is ten einde, hij is verhuisd van Rijs wijk naar Weert en zijn toppaard Hexagons Ollright is verkocht. „Ik ga helemaal opnieuw beginnen en zie dat als een kans." Van Lieren (28) maakte in het re cente verleden naam met zijn paard Hexagons Ollright. Tien jaar geleden sloot hij in Schore een ver bond met de toen vierjarige ruin. De weg liep steil omhoog. Van Lie ren en Ollright traden in 2003 toe tot het elitegezelschap van de Grand Prix en werden gekozen in het Nederlands team. Hoogtepunt was het Europees teamkampioen schap van 2007 in Turijn. In dat jaar werd Ollright, eigen dom van Stal Hexagon uit Schore voor de helft verkocht aan Stal Zeg waard uit Rijswijk, waar Laurens van Lieren destijds werkte. „Het was de bedoeling om in elk geval tot 2008 op Ollright te blijven rij den", kijkt Laurens van Lieren te rug. „Ik wilde de Olympische Spe len halen. Daarna zou het paard waarschijnlijk verkocht worden." De Spelen haalde Van Lieren niet omdat Ollright zich in 2007 op de dag van de eerste selectiewedstrijd verstapte en geblesseerd raakte. Toen de Nederlandse dressuur- ploeg een jaar later in Hongkong zilver won in de landenwedstrijd, waren Van Lieren en Ollright ge woon in Nederland. Het plan om Ollright te verkopen liep door de blessure vertraging op. De viervoeter stond niet meer in de spotlights en was opeens niet meer interessant genoeg. Pas groningen - Algemeen directeur Hans Nijland van FC Groningen heeft elefonisch zijn beklag gedaan bij KNVB-directeur Henk Kesler over scheidsrechter Reinold Wie demeijer. FC Groningen verloor za terdag met 4-3 bij Heracles. In het competitieduel gaf de arbiter twee rode kaarten aan de Groningers, Heracles miste een strafschop en de bezoekers zagen een treffer afge keurd. Nijland heeft in het tele foongesprek aangegeven dat FC Groningen zich door de arbitrage benadeeld voelt. Wiedemeijer ontbreekt in de aan stellingen van komende weekein de. Een woordvoerster van de KN VB ontkent dat het telefoontje van Nijland daarop invloed heeft ge had. „Het zijn niet de clubs die de scheidsrechters aanstellen. Dat ge beurt op basis van prestaties. Als er sprake is van mindere presta ties, zal dat wel doorschemeren in de aanstelling." door Wim de Vos westdorpe - De stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen heeft weer een aantrekkelijk trim- loopprogramma voor het seizoen 2010/2011 samengesteld. Omdat in het aantal lopen en het aantal deelnemers sprake is van een zekere stabiliteit, kon voorzit ter Roland de Bock tijdens de ka lendervergadering tevreden zijn: „Het aantal lopers dat aan de tot nu toe gehouden lopen heeft deel genomen, is iets gegroeid ten op zichte van vorig jaar. Er zit dus toch nog enige rek in." De Bock voegde er echter aan toe dat het jammer is dat er zo weinig jongeren bij komen. „In het verle den kwam het nogal eens voor dat voetballers die stopten over kwa men naar de lopen. Dat is helaas niet meer het geval." De Bock verwacht dat er proble men kunnen ontstaan bij het in zetten van verkeersregelaars tij dens de wedstrijden. In verband met internationale wetgeving die nen verkeersregelaars een, overi gens korte, opleiding te volgen waarna zij één jaar als zodanig in gezet mogen worden. Daarna diept een nieuwe opleiding ge volgd te worden. De Bock: „Het zijn allemaal vrijwil ligers. Nu wordt van hen deelna me aan een opleiding gevraagd. Het kost hen bovendien ook nog eens een pasfoto voor op de licen tie. De meeste mensen zitten daar niet op te wachten. Maar we moe ten wel. We komen er niet onder uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52