41 binnenland Deeltijd-WW blijft hard nodig TO0S 'Wacht maar tot bom Actie voor hulp aan Eindhoven raakt pedofiel niet kwijt Het station van Den Bosch was gisteren een halve dag gesloten, nadat een verwarde man meldde dat hij explosieven bij zich had. Duizenden treinreizigers raakten gedupeerd. D66 ontmaskert liefde van PvdA voor onderwijs woensdag 10 februari 2010 den haag - De sociale partners doen een klemmend beroep op minister Piet Hein Donner (Socia le Zaken en Werkgelegenheid) om de regeling voor deeltijd-WW ook na april 2010 voort te zetten. Als dat niet gebeurt, zullen bedrij ven die na die datum te maken krijgen met tijdelijke vraaguitval gedwongen worden om vakkrach ten te ontslaan die ze weer nodig hebben als de crisis voorbij is. Dat zal een negatieve uitwerking heb ben op de economie en de arbeids markt. Die waarschuwing geeft de Stichting van de Arbeid, het over legorgaan van werkgevers- en werknemersorganisaties, in een brief aan de bewindsman. Donner wil de regeling uiterlijk 1 april stopzetten. Volgens werkge vers en werknemers zullen secto ren als de bouw en de scheeps bouw zwaar worden getroffen als hij daaraan vasthoudt. Die werden pas veel later hard door de crisis ge troffen dan bijvoorbeeld de me taal-, de dienstverlenende sector en de automotive-industrie. Die hebben de afgelopen tijd op grote schaal gebruikgemaakt van deel tijd-WW. Mede daardoor is vol gens de sociale partners veel onno dige werkloosheid voorkomen. Sommige economen vrezen dat deeltijd-ww leidt tot een verstar ring van de arbeidsmarkt of tot on eerlijke concurrentieverhoudin gen. Dat is echter volgens werkge vers en werknemers nog nergens gebleken. „Steeds meer economen wijzen juist op het positieve effect van deeltijd-WW", zo schrijven ze in de brief aan Donner. Suggesties dater misbruik zou worden gemaakt van de deel- tijd-ww regeling, wijzen werkge vers en werknemers van de hand. „Bedrijven gaan zorgvuldig om met deze vorm van ondersteu ning. Alleen als er daadwerkelijk sprake is van noodzaak en er een gezond toekomstperspectief is, vragen bedrijven deeltijd-WW aan." De sociale partners zouden het liefst zien dat de regeling wordt voortgezet totdat de crisis hele maal achter de rug is. Volgens hen creëert Donner onnodige onrust onder bedrijven door maatregelen zoals de deeltijd-WW telkens slechts voor enkele maanden te verlengen. eindhoven - De zaak rond een Eindhovense pedoseksueel zit muurvast. De gemeente Eindhoven zegt te vergeefs met hem te leuren langs andere steden, maar de pedofiel beweert dat Eindhoven helemaal niets doet om voor hem huisves ting te regelen. Het resultaat is dat de 62-jarige Eindhovenaar al vijf maanden zon der enige vorm van toezicht door Nederland zwerft, terwijl de rech ter in zijn strafvonnis de kans op recidive groot acht. „De Eindhovenaar weigert ge woon mee te werken", zegt Guus Sluijter, directeur veiligheid van Eindhoven. „We hebben al bij vijf steden aangeklopt om voor hem een oplossing te zoeken. Dat doen we wel vaker in dit soort gevallen. We ruilen als steden wel eens uit, en dat gaat gepaard met stille di plomatie. Maar bij deze man is het PAUL KUSTERS OUDEREN! WILLEN! RUIMTE VOOR ZELFfc»Ot»!Nl<3 TOt>& €>J WEW<, *41 BOMMELDING Het treinverkeer rond Den Bosch was gisteren acht uur lang ontregeld, nadat een verwarde man roept dat hij bom laat ontploffen. Loos alarm, blijkt later. door Marc Brink en Henk Mees at één telefoon tje over een ver- W warde man kan losmaken. In de trein vanuit Til burg die het Centraal Station van Den Bosch nadert, grijpt een vrouw geschrokken haar telefoon. Op de meldkamer van de politie gaat om 7.42 uur het alarm over. Terreuralarm! Ruim een kwartier later worden station en omgeving leeggeveegd. Den Bosch zal bijna acht uur lang ontregeld zijn. 'Ik heb een bom bij me. Jullie la chen om mij, maar wacht maar tot die bom afgaat. Herinneren jullie je 11 september nog', heeft de man tegen medepassagiers in de trein gevaar van publiciteit zo groot dat elke gemeente meteen de deur dichtgooit." Volgens een woordvoerder van de gemeente Eindhoven was er een oplossing in de maak: Enschede was eventueel bereid hem op te nemen en een particuliere ver huurder had woonruimte. De Eindhovenaar weigerde echter op papier te zetten dat hij in Ensche de wilde wonen. Naar eigen zeg gen omdat hij het als een juridisch trucje zag van Eindhoven om van hem af te zijn. Sluijters: „Toen hij Enschede in de krant bracht, haakte die gemeente meteen af" Eindhoven voelt zich nog altijd verantwoordelijk voor het vinden van een oplossing. De 62-jarige pedofiel wil nog steeds terugkeren naar Eindhoven, zegt zijn advocaat André van Knip- penbergh. Andere passagiers hebben zich eer der verbaasd over het gedrag van deze man, gekleed in wit gewaad, met daarover een groene jas. Hij maakt een verwarde indruk. De vrees voor een aanslag wordt extra serieus genomen als de 43-ja- rige man, afkomstig uit Bergen op Zoom, aan een eerste verhoor is onderworpen. Volgens waarne mend korpschef Wilbert Paulissen wisten ze snel met wie ze te ma ken hadden. „Hij was bij de politie bekend vanwege zijn psychisch verwarde toestand. Een concrete dreiging voor terroristische daden hebben we niet eerder bij hem vastgesteld. Het was wel een hele bewuste keuze om de zoekactie niet tot alleen die ene trein te be perken." Doorslaggevend voor het besluit tot nóg intensiever onderzoek is het top-overleg rond elf uur. Erik den haag - Een motie van D66 en GroenLinks om niet te bezuinigen op onderwijs, is gisteren door de PvdA in de TXveede Kamer afgewe zen. PvdA-fractieleider Mariëtte Hamer eiste maandag nog dat er op onderwijs niet wordt bezui nigd bij de lopende heroverweging soperatie, waarbij 35 miljard euro aan besparingen wordt gezocht. D66-fractieleider Alexander Pech- told vroeg daarom gisteren om een hoofdelijke stemming over zijn motie, mede namens Femke Halsema van GroenLinks. Er wa ren 56 stemmen voor en 84 tegen. Pechtold betitelde de uitspraken van Hamer na het wegstemmen als verkiezingsretoriek. Honderden reizigers stranden op het station in Den Bosch, nadat de politie een melding binnenkreeg over explosieven in de intercity tussen Roosen daal en Zwolle. foto Gérard Damoiseaux/GPD Akerboom, de Nationaal Coördina tor Terrorismebestrijding, wordt daarin betrokken via een telefoon tje van burgemeester Ton Rom- bouts. Besloten wordt elk risico uit te sluiten. In een straal van 150 meter wor den kantoren, woningen en hore cabedrijven ontruimd. Medewer kers van onder meer Van Lanschot Bankiers en Justitie moeten naar buiten. Het busstation wordt stilge legd voor verkeer, het Stations plein afgesloten. Duizenden reizi gers proberen verder te komen. Pas rond drie uur wordt het sta tion vrijgegeven, een kwartier la ter rijden de eerste treinen. Er is niets gevonden dat ook maar lijkt op een bom. Om vijf uur 's mid dags doet de politie huiszoeking in de woning van de man uit Bergen op Zoom. Voorzover bekend is ook daar niets aangetroffen. den haag - Ouderen die vinden dat ze klaar zijn met hun leven, moeten hulp kunnen krijgen bij een zelfgekozen waardige dood. Be kende Nederlanders als Mies Bouwman, Frits Bolkestein, lan Terlouw en Paul van Vliet en de ju rist Eugène Sutorius zijn gisteren een handtekeningenactie begon nen om die hulp bij een zelfgeko zen dood mogelijk te maken. Nu kunnen mensen alleen eutha nasie krijgen, als ze ondraaglijk en uitzichtloos lijden, bijvoorbeeld als ze kanker hebben. De initiatiefnemers van de actie hebben zich verenigd in de groep Uit Vrije Wil. Ze willen veertigdui zend handtekeningen verzamelen en de Tweede Kamer via een zoge noemd burgerinitiatief dwingen het onderwerp in behandeling te nemen. Volgens hen zijn er grote groepen oudere Nederlanders die 'klaar' zijn met het leven. Zij kunnen door allerlei kwalen niet meer het leven leiden dat ze willen leiden of zijn eenzaam. Speciaal opgelei de hulpverleners zouden hen moe ten helpen om met een medicijn een eind aan hun leven te maken, zonder pijn of onzekerheid. Van tevoren zou de hulpverlener via gesprekken moeten achterha len of de oudere vrijwillig en wel overwogen tot zijn of haar besluit is gekomen. Na de dood van de persoon moet een commissie beoordelen of de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4