Hondenpoep 241 zeeland Meer ruimte voor terrassen cafés in Hulst De teksten zitten erin, het wordt dolkomisch Den Dullaert geeft een feest 'Regioschool kan redding zijn van bedreigde basisscholen in kernen www.bezorgers.nl Basting vraagt naar 't Hoompje OVERLAST Bewoners van nieuwe woningen door Frank van Cooten woensdag 10 februari 2010 Z VERKIEZINCSDEBAT Liever geen dorpshuis door Harold de Puysseleijr kloosterzande - AUe politieke partijen in Hulst zijn voorstander van nog grotere terrassen bij de ho recagelegenheden in de binnen stad van Hulst. Woordvoerders van CDA, ï>vdA, WD, Groot Hontenisse, Progres sief Hulst, Algemeen Belang Groot Hulst en de WD lieten dat weten tijdens de eerste politieke bijeen komst in de aanloop naar de ge meenteraadsverkiezingen. De de batavond werd gehouden door de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van Koninklijke Horeca Neder land. Behalve actieve aanhangers van de aan de verkiezingen deelne mende partijen kwam slechts een beperkt aantal belangstellenden op de bijeenkomst af Onder hen tien horecaondernemers. Clen de Kraker (WD) en Adri Tot- té (CDA) vonden met de andere partijwoordvoerders dat horecaon dernemers, zowel in Hulst als in de kernen, meer terrasruimte mo gen krijgen. De twee lijsttrekkers tekenden daar wel bij aan, dat het door Eugène Verstraeten terneuzen - Een 'regióschool', een gezamenlijke school voor leerlin gen uit dorpen waar de afzonderlij ke scholen moeten sluiten, is mo gelijk een oplossing om onderwijs voor de kernen te behouden. Ellen Mekkaoui-de Neef (TOP/Gemeen- tebelangen) roept burgemeester en wethouders van Terneuzen op om dat idee te onderzoeken. Een regioschool lijkt op een brede school, maar dan opgezet voor een aantal dorpen. „Op die manier is het mogelijk meerdere voorzienin- nog veel belangrijker is er voor te zorgen dat er genoeg mensen naar Hulst blijven komen om die grote re terrassen ook te bevolken. Horecaondernemers in Klooster- zande zitten niet te wachten op de vestiging van een dorpshuis in die kern. Statistieken laten zien dat Kloosterzande de grootste zaal dichtheid van heel Nederland heeft, zodat een dorpscentrum vol gens Horeca Hulst geheel overbo dig is. Desalniettemin blijft oprich ting van een dorpscentrum in het PvdA-verkiezingsprogramma opge nomen. „Omdat er ook in Kloos terzande een aantal activiteiten is, dat beter in een dorpshuis dan in een horeca-etablissement past", be toogde sociaal-democraat Frank Smits. Progressief Hulst, Groot Hontenis se en de WD zien geen noodzaak voor een dorpscentrum in Kloos terzande. Volgens het CDA, dat werd gesteund door de andere par tijen, is het wel zaak een oplossing te vinden voor de activiteiten van de ouderenbond in het zwaar ver ouderde verenigingsgebouw Ro zenhof gen in stand te houden, bereikbaar en kwalitatief verantwoord." Mek kaoui-de Neef vindt dat de ge meente ook een verantwoordelijk heid heeft in het zo lang mogelijk helpen openhouden van de basis scholen. De kwaliteit van het on derwijs moet worden bewaakt door de onderwijsinstellingen én de controlerende instanties, stelt zij. In de Terneuzense wijk Othe- ne komt overigens al een soort re gioschool. De daar geplande brede school is ook bestemd voor scholie ren uit Reuzenhoek en van de openbare basisschool in Zaamslag. sluis - Het Sluise raadslid Bram Basting (Gemeentebelangen) wil van burgemeester en wethouders de stand van zaken omtrent rijks monument 't Hoompje weten. Het voormalige kinderopvanghuis en rustoord voor zusters der Domi nicanessen aan de Sint Annastraat bij Sluis staat al 23 jaar leeg. De hui dige eigenaar, projectontwikkelaar Ronny van de Putte, presenteerde bijna twee jaar geleden een plan voor woningbouw rond het ge bouw en renovatie van het pand. Sindsdien is het stil, benadrukt Basting. In het vervallen gebouw wordt, stellen omwonenden, regelmatig zwarte magie beoefend. Er is ook een aantal keren brand geweest. Basting en de brandweer pleitten eerder voor dichttimmeren van het pand, maar dat is tot nu toe nog steeds niet gebeurd. hulst - Stichting Den Dullaert geeft vrijdag 19 februari een feest om de duizenden mensen te be danken die steun betuigden aan de actie om te voorkomen dat de bibliotheek verhuist naar de bin nenstad van Hulst. Iedereen is welkom vanaf 18.00 uur om muziekoptredens bij te wo nen van zangers Bennie de Vet en Thessa Kersbulck en dansoptre- dens van sportstudio Anneke Ha melink met zumba, salsa en hip hop. De entree bij deze optredens is gra tis. Hondenpoep op de voordeur. Honden poep op de ramen. Zodra de maaimachi- ne van de gemeente Terneuzen het grasveld voor de nieuwe woningen aan de Azalea straat in de wijk Triniteit heeft ge maaid zijn de bewoners noodge dwongen met emmers sop in de weer om de poepspetters te verwij deren. Het grasveld ligt bezaaid met hon dendrollen. De bewoners zijn de overlast inmiddels meer dan beu en voeren actie voor een schoon grasveld. Het afgelopen weekeinde parkeerden ze hun auto's op het gras. Daar zijn ze inmiddels mee gestopt omdat de gemeente met parkeerboetes dreigde. „Als we de hondenbezitters op hun gedrag aanspreken krijgen we een grote mond of de bekende middelvinger. Je laat je eigen hond toch ook niet in je eigen voortuin poepen", zeggen Iris en Djanelo Marina en Leonique Kolijn die sa men met medebewoners actie voe ren. De nieuwe huizen zijn in decem ber 2008 opgeleverd. Honden ble ven echter op het grasveld hun be hoefte doen. „De gemeente beloof de tijdens de vergadering van de wijktafel op 13 oktober vorig jaar dat op het grasveld een verbods bord wordt geplaatst zodra een hondenuitlaatterrein is aangewe zen. Dit hondentoilet is er inmid dels aan de Baandijk maar het bord nog steeds niet. De honden bezitters blijven het grasveld als uitlaatterrein gebruiken. Ook bij de brede school De Kameleon lig gen talloze hondendrollen. Als mijn kinderen thuiskomen zitten ze onder de hondenstront. Ik ge bruik alcoholcleaner om de han den van mijn kinderen schoon te krijgen. Anders blijven ze stinken. Een van mijn kinderen zit in een rolstoel. Ook de banden van de rol stoel zitten vaak onder de honden poep. Het moet eens klaar zijn met die rotzooi." Hondenbezitters krijgen een boete van zestig euro als ze geen honden poepzakje bij zich hebben en een boete van honderdzestig euro als ze de drol niet opruimen. „Dan Iris Martina (links) en Leonique Kolijn voc moeten ze wel op heterdaad wor den betrapt. Dat is één keer ge beurd toen het baasje de drol van zijn hond in het donker moest gaan zoeken. En veel hondenbezit ters zijn zo slim een zakje aan de door Jeanette Vergouwen clince - Regisseur Frans Pilaet van de Clingse toneelgroep Weldoen door Vermaak werkt met George van Puyvelde de laatste manke menten aan het decor weg in café De Troubadour. Ze hebben met al le spelers de afgelopen week stevig gerepeteerd voor hun nieuwste productie, Gratis voor het te laat is van de Vlaming Luc Kerkhofs. Za terdag 27 februari is de eerste voor stelling. „De teksten zitten erin en we kun nen de week voor de uitvoeringen nog even alles op alles zetten. Het wordt dolkomisch," zegt Frans Pi laet (68) lachend. Hij regisseert Weldoen door Vermaak alweer vijf jaar. Voordien was hij speler en decorbouwer. Ook blaast hij ba riton in fanfare WDV waarvan hij tevens archivaris is. Na een hart aanval moest hij het rustiger aan doen. Acteren ging niet meer zo. Alber van Poele wilde weer spelen en vroeg hem te ruilen. Frans heeft zijn eigen manier van wer ken ontwikkeld. „Ik maak veel aan tekeningen en maak dan persoon lijk de uiteindelijke opzet. We kie zen met drie leden het stuk uit. Dat was dit jaar een hele klus. Van de zestien stukken bleven twee ge schikte over. We selecteren op de bezetting en de graad van humor. Ons publiek wil lachen." Alber van Poele speelt de vaderrol in Gratis voor het te laat is. Hij sti muleert zijn zonen (Benny Stie- nen, Edy Pauwels en Eric van Gas- se) om wat meer in het leven te staan. Ook Amor ligt op de loer en de vier vrouwen (Mariske van Gij- sel, Ingrid de Buck, Manjella van Goethem en Maria van Bunder) die het leven van de vier mannen binnenstappen, zorgen voor vele komische taferelen. Frans: „Het pu bliek zal lang nakaarten, er zitten veel herkenbare situaties in het to neelstuk." Opvoeringen: 27 en 28 februari en 1 maart in De Troubadour, Clinge, (20.00 uur); 7 maart in het Gemeenschapshuis in Graauw (19.30 uur) en 13 maart voor de Zonnebloem in Malpertuus in Clinge (14.00 uur). Toegangskaarten 7 euro via De Troubadour 0114-312156. Spelers van de Clingse toneelvereniging Weldoen door Vermaak repeteren voor hun nieuwste voorstelling Gratis voor het te laat is. foto Peter Nicolai PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48