zeeland 123 blijft zorgenkindje van bestuurders 'Stilzetsysteem' voor windmolen veel te duur financiële gat te dichten en de kwaliteit van het plan in stand te houden' Optimisme over bereikbaarheid dijk Ossenisse woensdag 10 februari 2010 Het pleintje aan het begin van de Noordstraat, zoals dat er straks volgens de ontwerpers uit moet zien. Links De Vriendschap met daarachter de Rabobank, rechts La Belle Vue. Café De Vriendschap en de Rabobank zijn nu nog buren. De bank wil uitbreiden op het huidige terras, maar de eigenaar en zijn klanten verzetten zich daar fel tegen. foto's Peter Nicolai De hoek Schoolweg-Vlosswijkstraat maakt volgens de gepresenteerde plannen plaats voor ap partementen en winkels. den haag - loke van Driessen en Huib de Jonge uit Hoek vinden het onzinnig om een kostbaar au tomatisch 'stilzetsysteem' op hun twaalf meter hoge windmolen te zetten, bleek tijdens een spoedpro cedure bij de Raad van State. De gemeente Terneuzen eist, on der druk van een buurman, een dergelijk apparaat dat volgens Van Driessen tussen de vijf- en tiendui zend euro kost. „Wij willen duur zaam wonen en geen fossiele brandstoffen gebruiken. Naast de windturbine hebben we zonnepa nelen en een waterzuiveringsinstal latie. Als de buren last hebben van een flikkerende laagstaande zon door de draaiende wieken zetten wij de molen handmatig met een knop uit. Dat is voldoende om overlast te voorkomen." Buurman Arjen Heeringa denkt daar anders over. „In 2006 zijn we bij de rechtbank overeengekomen dat de windturbine er alleen mag staan als hij nul-overlast oplevert. Handmatig uitzetten is niet ge noeg, omdat dat altijd een keer ver geten kan worden. Staatsraad Koen Brink opperde tijdens de zit ting het idee om een nieuw onaf hankelijk onderzoek te laten doen onder supervisie van de gemeente. De Raad doet binnen enkele we ken een tussenuitspraak, ossenisse - De dorpsraad Ossenis se heeft er weer vertrouwen in dat alle obstakels op de zeedijk bij het dorp verdwijnen. De raad put opti misme uit de heroverweging die de provincie tijdens overleg heeft toegezegd. Bij de afweging om de natuurschade te bepalen is de op heffing van camping Hellegat niet meegewogen en de uitbreiding van Résort Westerschelde maxi maal meegeteld. „Dit betekent dat er geen toename van recreatieve druk kan zijn, waardoor de te ver wachten natuurschade nihil is. Wij gaan er dan ook vanuit dat af sluiting van dijk en pier niet lan ger noodzakelijk kan worden ge acht", aldus de dorpsraad. Afstemming beef' (iVoO^ ZO A - plaats gevonden mei Klrtnnri vu**™»»*™» V/ Tear, Dorcas en UQuu Red een Kind. www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn De verpaupering van de panden in het plangebied wordt steeds duidelijker zichtbaar. De ge meente moet nog één pand verwerven. Daarna wordt alles gesloopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47