221 zeeland Bos wil opslag Kop van Noordstraat en verwerking Terneuzen laat goud liggen Nieuwe parking op plek tennisveld Biervliet Kleding ECONOMIE Distributiecentra in Kanaalzone CINQUE TERNEÜZEN 'De uitdaging voor het komende halfjaar is om het Wijnproeverij bij De Drie Gevels Vier muzikanten St. Jan in zonnetje gezet almanak Informatieavond over omgaan borstkanker Warme truiendag in scholen en bedrijven woensdag 10 februari 2010 door Wout Bareman TERNEÜZEN - Het havenschap Zee land Seaports en de gemeente Ter- neuzen moeten de mogelijkheden onderzoeken om distributiecentra in de Kanaalzone te vestigen. Die kunnen voor een fikse economi sche impuls zorgen. Wethouder en CDA-lijsttrekker Jaap Bos: „Wc zullen de komende jaren alle mogelijkheden om werk gelegenheid te creëren moeten be nutten. De Kanaalzone is nu een maal het economische hart van de regio en die motor moet wel draaiende worden gehouden. Ik denk dat de komst van distributie centra voor flink wat extra werkge legenheid kan zorgen." Hij noemt Zuid-West-Brabant als voorbeeld, maar ook het gebied rond Moerdijk. Bos: „Zo'n Euro pees Distributie Centrum haalt containers binnen, die via de ha ven van Rotterdam worden aange voerd en daar snel weg moeten omdat er in het havengebied sim pelweg geen plaats voor is. De in houd van de containers wordt in de centra behandeld. Schoenen en televisies in dozen verpakken, dat soort dingen. Ook in het Antwerp se havengebied heeft die goederen behandeling een enorme vlucht ge nomen. Een gigant als bijvoor beeld Katoen Natie speelt daarin een belangrijke rol. Hun loodsen staan bijna tot aan de grens." Volgens Bos moet ook de Kanaal zone op de opslag en behandeling van die 'containergoederen' inzet ten. Zeker bij een groeiende contai- neraanvoer in met name de haven van Vlissingen zouden de contai ners per binnenschip naar Terneu- zen kunnen worden doorgevoerd. Als vestigingsplaatsen voor de op- slag- en behandeling denkt Bos aan de westelijke oever van het Ka naal Gent-Temeuzen, pal achter de sluizen, en aan de Axelse Vlak te. Potentiële goederenbehandel aars: Katoen Natie, Vos Logistics en Verbrugge Terminals. CADZAND Hotel-restaurant De Drie Gevels aan de Badhuisweg 58 in Cadzand houdt komende zondag, Valentijns dag, een wijnproeverij. Eigenaar en wijnmeester Ruud van Holland leert bezoekers alles over (het proe ven van) wijnen. Zes soorten wor den aan een smaaktest onderwor pen. Iedereen van 16 jaar en ouder mag meedoen. Deelnemen kost 19,50 euro. Opge ven via info@dedriegevels.nl of 0117 391534- SINT JANSTEEN De fanfare St. Jan heeft vier muzi kanten in het zonnetje gezet van wege hun langjarig lidmaatschap. Erelid Jo Cammaert kreeg namens de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen het speldje en de oorkonde voor zijn 60-jarig lidmaatschap. Cammaert is een kwart eeuw bestuurslid ge weest Werner Weemaes en Wer ner Millenaar toeteren al veertig jaar mee in de fanfare. Gisela de Looze kreeg de versierselen voor haar 25-jarig lidmaatschap. Ze moeten hem wel hebben, die Sou burger op de werkvloer van de Ter- neuzense redactie. Kreeg hij het een paar weken geleden in dit hoekje al zwaar te verduren over zijn vakkun dig warrig gelegde kapsel, nu heb ben zijn collega's weer wat aan te merken op zijn kledingkeuze. Al thans, indirect. Voor een verhaal in deze krant richt- door Eugène Verstraeten Een goed plan moet spraak makend zijn. Dat is meer dan gelukt bij het ambiti euze plan voor de Kop van de Noordstraat in Terneuzen, dat Cinque Terneuzen Centrum is gedoopt. Het maakt de tongen los. Natuurlijk was de gemeenteraad onder de indruk van de de flitsen de presentatie door yuppie-achtige vertegenwoordigers van projectont wikkelaar Leyten in hun snelle pakken. Appartementen, stadswo ningen, winkels, horeca, een woon toren, een parkeergarage, het wa ter terug in de binnenstad. Nou ja, een slootje dan toch. Alleen vertel len ze er niet bij hoeveel dat alle maal gaat kosten. Los van het geld dat de gemeente er al ingestopt heeft voor onteige ning van panden en dergelijke is er een bijdrage van 2,7 miljoen eu ro beschikbaar voor de realisering van de face-lift. Maar inmiddels is wel duidelijk dat het plan zoals het er nu ligt de gemeente miljoenen euro's meer zal kosten. „Dat gat dichten en toch de kwaliteit in stand houden is de uitdaging voor het komende half jaar", zegt wet houder Frank van Hulle (grote pro jecten). Over de kwaliteit van het plan lo pen de meningen overigens wel uiteen. Zo kunnen veel mensen maar weinig waardering opbren gen voor het idee om op het terras van café De Vriendschap een uit breiding van de Rabobank te ver wezenlijken. De bruine kroeg, die al sinds mensenheugnis de blik vanger is bij de entree van de Noordstraat, wordt helemaal inge bouwd. Het etablissement heeft een rijke geschiedenis. „Waar zie je een stamtafel waarop je de in slag van een granaatscherf nog kunt zien", zegt uitbater Ronny Verberkmoes. „Ik was al blij dat het café niet afgebroken wordt,maar het historische karak ter van het pand wordt wel wegge stopt." Eigenaar Guust Maandag vindt het een belachelijk plan. „Het nieuwe bankgebouw komt twee meter van het café. Het dag licht kan niet meer binnen, het wordt een donker gat." Vele spon tane opmerkingen van klanten in het schriftje dat naast de maquette van het plan ligt, spreken voor zich: 'Het beste terras van Terneu zen is verdwenen, hoe kun je dit verzinnen' en 'Een onzinnig plan'. Voorzitter Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging vindt dat De Vriendschap en de over buurman, het voormalige pand Bellevue, behouden moeten blij ven. „Maar het is een gemiste kans als je het op deze manier doet." Van Hulle is tevreden over de wij ze waarop de herinrichting van het gebied in samenspraak met burgers en gemeenteraad steeds meer gestalte krijgt. „Het komen de half jaar werken we het plan en de financiële onderbouwing ver der uit", zegt Van Hulle. „Zoals het er nu ligt is het plan voor de gemeente onbetaalbaar", concludeert wethouder Co van Schaik (financiën) alvast. De mees te kosten zitten in de parkeergara ge die er moet komen. „Ik weet echt niet waar we het geld van daan moeten halen. Maar de raad kan natuurlijk prioriteiten stellen en andere investeringen schrap pen." TERNEUZEN In de kerkzaal van streekzieken huis De Honte in Terneuzen is van daag van 19.30 tot 21.30 uur een in formatie-avond over leven na borst kanker. Er worden verschillende mogelijkheden voorgesteld om te helpen bij de verwerking van borst kanker. Zoals meditatie, tekenen, koken en sieraden maken. Naast een algemene uiteenzetting kun nen de deelnemers kennismaken met de diverse mogelijkheden van de verwerking. Deelname is gratis. TERNEUZEN De verwarming staat vrijdag één of meer graden lager dan normaal in scholen, bij gemeenten en in be drijven. Eén van de scholen die meedoen in Zeeuws-Vlaanderen is De Rede in Terneuzen. 'Vrijdag wordt het koud op De Rede', aldus de schoolleiding, 'en de leerlingen krijgen daarom het advies warmer gekleed naar school te komen'. Na tuur 8c Zo in Terneuzen heeft van wege de warme truiendag - ter ver mindering van de co2-uitstoot - les materiaal ontwikkeld: 0115-649520. Tip? redactie@pzc.nl Stedebouwkundigen en marketingspecialisten roe pen het al jaren: Terneuzen heeft goud in handen. Alleen, niet iedereen is daarvan doordrongen. Het is een stad met po tenties, die uit kan groeien tot een cen trum voor heel Zeeuws-Vlaanderen, luidt het oor deel. Maar dan moeten wel kno pen worden doorgehakt. En snel graag. Projecten zijn er genoeg. Sterker: ze liggen al jaren klaar. Maar van snelle besluitvorming erover is geen sprake. De herinrichting van de voormalige Veerhaven zit al bijna een decennium vast op stro perige onderhandelingen met de dienst Domeinen; de herinrich ting van de Markt wil maar niet door Wout Bareman lukken (laatst opperde een onder nemer er een Franse tuin van te maken); Kennedylaan-west wacht ook alweer jaren op invulling en de Kop van de Noordstraat is zo langzamerhand hét schoolvoor beeld van zwalkend beleid. De eer ste plannen dateren van zo'n vijf tien jaar geleden, maar het ultie me plan dat sinds vorig najaar op tafel ligt, dreigt nu ook weer onbe taalbaar te worden. Eigenlijk is de laatste jaren alleen de invulling van het Schuttershof- gebied voortvarend verlopen. Al die andere prachtprojecten lopen vast op, ja waarop eigenlijk? Op een gebrek aan slagvaardigheid bij betrokken partijen, de gemeente voorop. De goedwillende project wethouder Frank van Hulle wil re kening houden met werkelijk alle meningen en wensen van alle be trokken partijen. Er moeten noti ties worden opgesteld, visies wor den afgewacht én er moet met ie dereen worden gepraat. En dus gaat veel kostbare tijd verloren. Binnen het college van burgemees ter en wethouders groeien de twij fels nu het project Noordstraat een tekort van bijna tien miljoen euro lijkt op te leveren. Eén van de wet houders zou al hebben geopperd al die megalomane projecten terug te draaien naar een minder ambiti eus niveau, zodat ze in versoberde vorm wél haalbaar zijn. Ook op die manier kan Terneuzen uit groeien tot een regiostad, met een innige band met het water. Maar om te beginnen moet de naam Cinque Terneuzen Centrum voor de Kop van de Noordstraat wor den geschrapt. Te veel kapsones. door Frank van Cooten te de Souburger zich tot een collega: „Is er in Terneuzen een feestwinkel of een winkel met carnavalsspullen? Zo ja, waar en hoe heet die winkel", vroeg hij. De Terneuzenaar hielp hem graag op weg, maar kon het niet laten om een stekeligheid je uit te delen. „Waar om wil je dat eigenlijk weten? Heb je weer nieuwe kleren nodig?" MEEST CELEZEN 1. Politie pakt rockcafé aan 2. Carnavalsclubs gevangen in regels 3. Checkpoint-rechtszaak EN VERDER Kijk voor de avonturen van voetbal clubs op het laagste niveau op www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's BIERVLIET - De voetbalvereniging Biervliet kan zich vinden in de aanleg van een nieuw parkeerter rein op de plek van het tennisveld. Dat wordt dan verplaatst naar ach teren waar nu nog een voetbalveld ligt. Bezoekers van de sportvelden par keren hun auto nu aan beide kan ten van de weg. Even verderop aan de Singel is wel een klein parkeer terrein maar dat vinden veel men sen te ver weg, meent voorzitter Raymond Ingels van de W Bier vliet. In Biervliet wordt al een tijd gesproken over verplaatsing van het sportveld. „Dat de bezoekers hun auto aan beide kanten van de weg parkeren, is vooral gevaarlijk voor overstekende kinderen", zegt Ingels. „Veilig in- en uitstappen vinden we belangrijk." Het huidige tennisveld ligt op een oude vuilnisbelt. Het stortmateri aal is nog in beweging door gassen zodat de tennisclub genoodzaakt is eens in de zoveel tijd reparaties uit te voeren aan de kunststof- baan. Door de verplaatsing ver dwijnt dit ongemak. De gemeente hoopt de aanpassing van het be stemmingsplan in 2on af te ron den. De sportclubs hebben dan in 2012 een nieuwe parking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46