301 sport Vancouver draait warm voor Schaatsers verrast door NK Eerste olympische kriebels bij schaatsers OLYMPISCHE SPELEN West-Canada wordt geplaagd door de warmste winter sinds vele jaren. Voor de Winterspelen die vrijdag beginnen dreigt een gebrek aan sneeuw. QQQ Tholense Boys voor niets naar Brabant Kerkhove overleeft kwalificaties Portugal Van Vossen moet weg bij AGOW Sterke start van cricketers Schaatsblokjes toch rood van kleur Voetbalelftal Benin bestaat niet meer woensdag 10 februari 2010 ZUIDLAREN - Marathonschaatser In- gmar Berga was klaar met zijn sei zoen en Sjoerd Huisman had zijn koffer al gepakt voor wedstrijden op natuurijs in Zweden. Carla Ziel man moest vandaag werken en Daniëlle Bekkering had een rust- dagje gepland. Kortom: het schaats peloton werd maandag overvallen door het Nederlands kampioen schap dat vandaag op het Zuidlaar- dermeer wordt verreden. De plannen die het kwartet favo rieten voor het nationaal kam pioenschap van vandaag had, wer den ruw verstoord door de KNSB. De bond schreef gisteren plots klaps het NK uit. „Denk je dat het seizoen bijna afgelopen is, komen ze plotseling met de grootste wed strijd van het jaar aanzetten", lacht Huisman, die zijn titel van daag verdedigt. „Na de Elfsteden tocht is dit echt de mooiste wed strijd om te winnen." Huisman was op 8 januari vorig jaar de sterkste op de Oostvaarders- plassen bij Lelystad; een jaar, een maand en twee dagen later staat zijn titel al weer op het spel. „Mijn voorganger heeft zijn titel twaalf jaar mogen houden. Ik heb me af gevraagd hoe lang het bij mij zou duren: vier, vijf, zes jaar? Mis schien wel tien. Maar goed, ik ben er klaar voor. Voor een wedstrijd als het NK móet je altijd klaar zijn." Bij Daniëlle Bekkering, de winna res van de laatste twee Alternatie ve Elfstedentochten op de Weis- sensee, ontbreekt naast de echte Elfstedentocht eigenlijk alleen het NK op natuurijs op haar erelijst. „In twaalf jaar hebben we slechts één kans gehad. Daarom is deze tweede kans in korte tijd alleen maar mooi." Ook Carla Zielman moest haar agenda aanpassen: de schaatsster uit Steenwijkerwold had eigenlijk vandaag voor de klas moeten staan, maar kon toch vrijaf krijgen om haar titel te verdedigen. Vancouver 20 RICHMOND - Een paar dagen voor de start van de wedstrijden, begin nen de olympische zenuwen op te spelen bij de sporters. Nederland se en Canadese schaatsers sluiten zich in de Richmond Olympic Oval af van de buitenwereld. De sporters zijn verplicht om na de training een rondje langs de ver zamelde pers te lopen, maar schaatsers van TVM duiken via de zijdeur naar buiten. Cindy Klas sen, de meervoudig olympisch kampioen uit Canada, volgt wel de officiële route maar kijkt stuurs voor zich uit en reageert niet op vragen. Het hoort allemaal bij de spanning van een olympisch toernooi. „Vooral de schaatsers die zaterdag op de vijf kilometer in actie moe ten komen staan op scherp", zegt bondscoach Wopke de Vegt. „Het is beter als de sporters zich in alle rust kunnen voorbereiden." Kris Schildermans kan deelna me aan de Winterspelen uit zijn hoofd zetten. De langebaanschaat- ser was onder voorbehoud geselec teerd door het Belgisch olympisch comité, maar kreeg gisteren in Van couver te horen dat er definitief geen plaats is voor hem. De specia list op de 5000 meter, die een per soonlijk record heeft staan van 6.29,17, was als reserve alleen in aanmerking gekomen voor een startbewijs bij een buitenlandse af zegging. Het Canadese organisatiecomité heeft ook de hoop van zijn collega Seppe Smits, een schorttracker, de bodem in geslagen. België wordt derhalve in Vancouver vertegen woordigd door acht winterspor ters. Dat zijn de bobsleesters Elfje Willemsen en Eva Willemarck, de kunstrijders Kevin van der Perren en Isabelle Pieman, de slalom skiërs Karen Persyn, Jeroen van den Bogaert en Bart Mollin en shorttracker Pieter Gysel. HOOGE ZWALUWE Voetbalclub Tholense Boys is giste ren voor niets afgereisd naar Hoo- ge Zwaluwe voor het bekerduel in de vierde ronde met Zwaluwe. 's Middags leeg het veld bespeelbaar, maar 's avonds had de vorst het veld omgetoverd in een keiharde piste. Voetballen was onverant woord. De wedstrijd staat nu gepland op zaterdag 20 februari en wordt ge speeld in Tholen. VALE DO LOBO Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich door de kwalificaties van het ITF-toernooi van Vale do Lobo (Portugal) geworsteld. De Zierik- zeese versloeg na een bye de Britse Lottie Fox (6-2 6-3) en de Franchi ses Emilie Bacquet (6-3 6-1) en Vic- tora Laurriere (6-2 6-3). Ze is nu één van de acht vrouwen (in een schema van 128) die door mogen naar het hoofdtoernooi. APELDOORN Peter van Vossen moet aan het eind van het seizoen vertrekken bij AGOW. De voormalig Zierikzeeën- aar is assistent-trainer bij de eerste- divisionist uit Apeldoorn, maar de club kan hem niet meer betalen. Voor Marco Heering en Youssef Vos, ook assistenten, is evenmin plaats. Hoofdtrainer John van den Brom mag wel blijven. Ook MW heeft in teresse in Van den Brom. DUBAI Het Nederlandse cricketelftal heeft in de kwalificatie voor het wereld kampioenschap Twenty20 de eer ste punten binnen. Oranje versloeg in zijn openingswedstrijd Canada in Dubai met 6 wickets. Nederland kwam tot een totaal van 146 runs voor het verlies van vier wickets. De Canadezen, die met batten begonnen, lieten in 20 overs 142/7 noteren. VANCOUVER De schaatsblokjes bij de Olympi sche Spelen zijn toch rood van kleur. De organisatie verraste de schaatsers vorige week met groene blokjes als baanmarkering. Dat leid de tot onvrede bij veel rijders, on der wie Sven Kramer. De interna tionale bond heeft het plan terugge draaid. De lichtgroene blokjes zou den niet goed zichtbaar zijn. Al meer dan twintig jaar zijn die blok jes en de pylonen rood. PORTO NOVO De voetbalbond van Benin heeft het nationale elftal ontbonden uit ontevredenheid over het optreden op de Afrika Cup. Het land werd al in de'groepsfase uitgeschakeld. Het bondsbestuur verwijt de spelers en staf naast slechte prestaties ook een gebrek aan patriottisme. Benin speelde gelijk tegen Mozambique (2-2) en verloor van Nigeria (0-1) en latere winnaar Egypte (0-2). Een skiester loopt door Whistier, waar verschillende onderdelen van de Winterspelen op het programma staan. Op de achtergrond Cypress Mountain, de gehouden. Er ligt veel te weinig sneeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32