Goesenaar in Tour van GEHELE MAAND FEBRUARI SHOWROOMFESTIVAL! O 261 zeeland 10% 20% €8."m GRATIS 20% 'BouwCenterB LoQUS-De Hoop brieven 'Zeeland heeft jarenlang zijn best gedaan om de Tour binnen te halen en nu trekt hij alleen maar door de provincie. Dat is ook wel een beetje bitter' GRATIS woensdag 10 februari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het klimaat Het Pentagon, de grootste vervui ler van de planeet en de meest olie- verslindende instelling, in het alge meen de grootste energieverbrui ker, wordt niet betrokken in de dis cussie van de wereldwijde ecologi sche crisis. Het VS-leger verbruikt 320.000 vaten olie per dag, los van de productie en onderhoud van het moordarsenaal. Daarnaast ver spreiden de VS door hun militaire operaties vervuilende, giftige en ra dioactieve stoffen. De Amerikaan se wapens met verarmd uranium hebben tientallen tonnen radioac tief fijnstof verspreid door het Mid den-Oosten, Centraal Azië en de Balkan. In de VS zelf werden meer dan honderd militaire sites ver vuild door chemische stoffen. Het Amerikaans Congres heeft een be paling aangenomen die de totale vrijstelling garandeert van alle Amerikaanse militaire activiteiten, het Pentagon blijft buiten schot. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11Kuitaart Ellewoutsdijk Met verbazing las ik het verslag van de dorpsraadvergadering met de wethouder. Als een dorpsge meenschap in nood maanden gele den een enorme dreun heeft gekre gen door het bericht dat de school moet sluiten dan smacht zo'n ge meenschap naar een positieve boodschap. Als bestuurder, als mens moet je dat ook aanvoelen dat je in zo'n vergadering niet met lege handen kunt aankomen. De boodschap had moeten zijn: Vanaf het nieuwe schooljaar zal er dage lijks een busje rijden van het schoolplein in Ellewoutsdijk naar een nabijgelegen schoolplein. Daar putten kinderen en ouders in nood moed uit. Dan blijft de kin dergemeenschap op een veilige ma nier bijeen. Het is de taak van de gemeente dat vervoer te regelen. G.J. Heijmans Zorghvliet Langeviele 6, Ellewoutsdijk Israël Israël berispt 2 officieren voor wat zij gedaan hebben in januari 2009. Geen woord over de 1400 doden, onder wie 300 kinderen en het ge bruik van fosforgranaten. Ook dat wat verteld wordt over de vrouwe lijke militairen in het artikel is niet juist. De meiden van Breaking the Silence getuigen juist dat, om zich te bewijzen, vrouwelijke militairen gewelddadiger zijn dan hun man nelijke collega's. Een vriendin van mij moet iedere week een paar keer via kalandia checkpoint naar Jeruzalem en terug. Zij vertelt dat de vrouwelijke soldaten onbeleefd zijn, onbeschoft, wreder en com municeren op een schreeuwende manier. Ze hebben er veel plezier in om tientallen mensen die in een soort van kooi staan, lang te la ten wachten. Zitten te praten in hun mobieltjes en voor de lol wor den er regelmatig jongens uit de menigte gehaald om in een afgeslo ten ruimte 'onderzocht' te worden. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Krimp Zeeuws-Vlaanderen ontvolkt, even als Zuid-Limburg en Oost-Gronin- gen, so what? Is dit aanleiding om ons plotseling sappel te maken? Okay, als je wieg toevallig staat in de Borinage (B), in Ost-Friesland (D) of op de steppen in Mongolië, dat is een zekere indoctrinatie van je milieu, een toeval dat je net daar bent geboren. Als provinciaal heeft men een andere modus vivendus dan als inwoner van een grote me tropool. Als men een andere bio toop prefereert, heeft men anno 2010 plenty mogelijkheden een ge schiktere habitat te verkiezen. Ac ceptatie en realisme, geen artificië le kunstgrepen om inwoners, be drijven te werven in een tijdperk van recessie, waarin talloze bedrij ven al jarenlang uitwijken naar la gere lonenlanden. Japanse indus triëlen zullen niet staan te dringen om zich te vestigen op het indus triegebied van Lutjebroek. Een ru raal gebied is geen Manhattan. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Parkeerbeleid Parkeerbeleid okay, maar in Vlissin- gen is het gemeentelijk belastingbe leid. Parkeren moet zijn afgestemd op de noodzaak hiervan. In de win ter kan iedereen zijn auto kwijt en is verhoging van tarieven en ver meerdering van parkeermeters on zinnig. Hiermee worden alleen de gaten in de begroting opgevuld. De middenstand in Vlissingen draait allang niet meer en door een mati ging en verlaging van parkeerkos- ten in de wintermaanden zouden bezoekers getrokken kunnen wor den. Als het zo doorgaat zijn er da delijk geen middenstanders meer, geen bezoekers en dan zijn er geen parkeerplaatsen meer nodig! Kos ten gaan nu eenmaal voor de baat gemeente Vlissingen. Denk eens als een ondernemer. Cock Vromans Vlissingsestraat 23, Koudekerke Tweede Kamer Ik kan me verschrikkelijk ergeren aan de eindeloze debatten in de Tweede Kamer over zaken die er niet toe doen. Terwijl ons land kampt met tal van problemen on der andere de werkgelegenheid, problemen in de zorg, jeugdop vang, criminaliteit, financieringste korten, de naweeën van de krediet crisis, houdt de Tweede Kamer zich bezig met eindeloze debatten, zoals over het rapport van Davids. Dit alles onder aanvoering van Alexander Pechtold. Pechtold in dertijd als minister ook geen open baring, weet nu precies hoe het moet. Het is beter om met oplos singen en voorstellen te komen om problemen aan te pakken. E. Mast Piet Heinstraat 34, Kloosterzande Ziekenhuis Ik ben het met dokter Rinsema eens dat de cultuur in het zieken huis moet veranderen. In kort tijds bestek ben ik enkele keren voor een operatie opgenomen geweest in Ziekenhuis Walcheren. Ik vond de sfeer goed, niets te klagen over het eten, de schoonmaaksters. Wat er wel moet gebeuren is dat de ver pleegkundige gekoppeld moet wor den aan een patiënt. Ook bij de overdracht van diensten. Leen Jobse Esdoornlaan 17, Middelburg RINUS VERBOOM door René Schrier Op een of andere ma nier wordt in Goes wel erg veel reclame voor de Tour de France in Rotterdam gemaakt. Met de regel maat van de klok zie je daar een kleurige auto rijden met op het dak drie fietsen, een in het rood, een in het wit en een in het blauw. Dat is niet zo gek, want achter het stuur van die auto zit Goesenaar Rinus Verboom die werkt voor de tourorganisatie van Rotterdam. Verboom werkte al als deurwaar der voor de gemeente Rotterdam, toen zijn directeur een e-mail van toenmalig burgemeester Ivo Op stelten kreeg of er binnen de ge meentelijke organisatie geen men sen zijn die wat hebben met wiel rennen. Die mensen zouden dan ingezet kunnen worden in de orga nisatie van het grootste wielercir- cus ter wereld in Rotterdam. Rinus Verboom had nog maar kort tevoren aan zijn directeur ver teld dat hij al heel wat sporen in de Nederlandse wielerwereld heeft achtergelaten. Dus die man kon zijn burgemeester meteen van repliek dienen. Binnen de kortste keren was Verboom opgenomen in de organisatie en nu is hij offici eel 'project operational and facili ties officier'. Voor dat werk is hij een jaar vrijgemaakt. In de prak tijk komt het er op neer dat hij de Tour in Rotterdam promoot. Zo is hij veel op scholen te zien waar hij probeert kinderen warm te maken voor de tour. Hij heeft daarvoor onder meer de beschikking van een opstelling met drie fietsen waarmee fietsers op een beeldscherm kunnen laten zien hoe hard ze rijden. Op die ma nier kunnen de kinderen op de op stelling ook tegen elkaar wedstrijd jes rijden. Voordat de tourwerkzaamheden in Rotterdam echt begonnen is eerst een zogenaamde fietstafel op gesteld. Dat is een inventarisatie van alles en iedereen die in de ge meente Rotterdam op een of ande re manier met fietsen bezig is. Die moeten bij de activiteiten rond de tour betrokken worden, want Rot terdam wil het breed aanpakken. De tour is dé gelegenheid om meer mensen op de fiets te krijgen en daarmee de auto's uit de stad te krijgen. Maar ook om jongeren te laten bewegen en het fietsbezit on der de bevolking op te krikken. Vandaar dat Verboom regelmatig in een Rotterdamse school te vind- den is. Daar merkt hij dat het met de fietsmobiliteit in de Maasstad nog wel wat beter kan. Zo stond hij voor een klas met 22 kinderen in een gymles. Van hen waren er twee die een fiets hadden en zes die daadwerkelijk konden fietsen. Hij is ook betrokken bij de organisatie van zogenaam de dikke banden wedstrij den. Dat zijn wedstrijden waarin kinderen met om het eender wel ke fiets ook, tegen elkaar rijden. Per school komen daar winnaars uit en die rijden weer tegen elkaar op zaterdag 3 juli op het parkoers van de proloog van de Tour de France. Ook dat moet de kinderen enthousiast maken voor het fiet sen en misschien zelfs voor een wielerclub. Verder rijdt hij vaak een van de promotieauto's waarmee Rotter dam reclame maakt voor de Tour. Die wagens staan op grote evene menten en trekken daar veel be kijks. Voor de Zeeuwse gemeenten die belangstelling hebben is al een bij eenkomst in Zierikzee gehouden. zmmmmmmmm. Maar het valt hem wel op dat dat de Tour de France nog niet echt leeft in Zeeland, hoewel het hele circus dwars door de provincie trekt: „De tourkoorts in Rotter dam is veel hoger. En dat wordt nog gekker. Ze gaan de Erasmus- brug nog geel maken en pakken op die manier allerlei dingen aan. Er zijn wel gesprekken met de pro vincie geweest en ik heb gehoord dat Kapelle op een of andere ma nier plannen heeft." Verboom kan zich ook wel voor- Kom snel naar Logus en profiteer van enorme festivalkortingen! Nu of nooit! Maandag Gratis lijm en voegmateriaal bij aankoop van wand- en vloertegels!" Dinsdag Extra korting op uw keuken!" Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Kassakorting op alle douche- wanden en kranen!" pk elei panelen voor renovatie van €4-4^f> voor €8,75 m2!* Bij aanschaf van uw keuken het 5e apparaat naar keuze gratis!" LOGUS: voor duurzaam (ver)bouwen. Slim, zuinig en milieubewust! Oownload onze brochure of kom naar onze showroom om te kijken wat we voor u kunnen besparen! TERNEUZEN Kennedylaan 32, T. 0115 - 68 06 12 www.logusdehoop.nl Kassakorting op ons volledig assortiment vloertegels!" Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Acties zijn geldig t/m 28-02-2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28