heeft streepje voor zeelandI 25 GroenRuK voor Bevelandse leutvierders Salsa-avond Informatieavond over zorgzwaartepakketten Huisverbod na mishandelen vrouw Lezing over Joodse gebruiken en feesten Badminton maar dan zonder te meppen www.bezorgers.nl PZC Onderbord van 6$5 voor Zijden Roos Anthurium Love er leeft Kalanchoë woensdag 10 februari 2010 tuurlijk een rol dat 's-Heerenhoek het grootste katholieke dorp op de Bevelanden is. Daarnaast is het ook gewoon zo gegroeid. De vere nigingen in Lewedorp en Kwaden- damme bestaan 33 jaar, wij heb ben zestien jaar meer ervaring", zegt Schrieks. „Veel wagenbou wers vinden het bovendien zonde om alleen in hun eigen dorp mee te doen aan de optocht. Je hebt drie maanden gebouwd, dan wil je jouw wagen toch aan zoveel moge lijk mensen laten zien? Daarbij geeft het ook echt een enorme kick als je op zo'n wagen staat, de Molendijk op rijdt en dan al die mensen langs de kant ziet staan", vult stichtingslid en wageninspec teur Van Gessel (40) hem aan. Zo'n zeshonderd deelnemers (55 tot 60 eenheden) proberen zon dagmiddag met de eerste prijs, pu blieksprijs of buutendiekersprijs (voor deelnemers van buiten 's-Heerenhoek) aan de haal te gaan. „We hebben speciale aan dacht voor groepen, die de toe schouwers bij hun act betrekken. Het publiek is vaak wat schuw, het is erg op zijn hoede. Het is niet on ze bedoeling om mensen in de zeik te zetten, maar we proberen het carnavaleske straattheater wel te promoten. Een mooie wagen is leuk, maar als er Ook nog actie op is te zien, is het plaatje pas echt compleet", aldus Schrieks. De wagenbouwers en loopgroe pen streven naar perfectie. Dat moet ook wel, vooral vanwege de strenge veiligheidseisen. „De mees te wagens zijn natuurlijk gebouwd met ouwe troep. Maar ook met ouwe troep kan een klein stuur- foutje grote gevolgen hebben. Dus moeten alle deelnemers verzekerd zijn. Dat kost dus geld", aldus Schrieks. „Vorig jaar dreigden daar ook nog eens afvalkosten bij te komen, om dat de deelnemers hun afval niet in de milieustraat als bedrijfsafval mochten storten. Wij zijn daarom in de slag gegaan met de gemeen te. Het is nu gelukkig geregeld, maar eigenlijk komt er elk jaar wel weer een nieuwe regel of kosten post op ons pad. Waar een vergun ning vroeger uit een A4-tje be stond, bestaat die nu uit tien kant jes. Al die regels zijn logisch, maar ze maken het er niet altijd leuker op. Stel dat de deelnemers nu ook nog eens voor de stort van hun af val moesten betalen... dat zou voor sommigen de druppel kunnen zijn om volgend jaar maar niet meer mee te doen." Dit jaar werd De Koenkelpot op het laatste mo ment weer geconfronteerd met een nieuwe verplichting: het inzet ten van gecertificeerde verkeersre gelaars. „Al dat soort dingen zorgt ervoor dat wij nu twaalf maanden per jaar met carnaval bezig zijn", zegt Van Gessel. Het klinkt mis schien een beetje als geklaag, maar dat is slechts schijn. Geen haar op het hoofd van Schrieks en Van Gessel die er over denkt om geen carnaval meer te vieren. MIDDELBURG Platform VG houdt donderdaga vond 11 februari samen met de afde ling Walcheren/Zeeuws-Vlaande- ren van Helpende Handen een in formatiebijeenkomst in Zorgcen trum Eben-Haëzer aan de Briand- laan 2 in Middelburg. Er zal infor matie gegeven worden over veran deringen in de AWBZ en de invoe ring van zogenaamde zorgzwaarte pakketten. De toegang is gratis. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. VLISSINGEN Een 56-jarige Vlissinger is gister middag omstreeks vijf uur in zijn woning aangehouden wegens hui selijk geweld. Hij had zijn 58-jarige vrouw mishandeld en bedreigd. De Vlissinger kreeg een huisverbod op gelegd. Dit houdt in dat hij voor een periode van tien dagen de wo ning niet mag betreden of contact mag zoeken met het slachtoffer. MIDDELBURG In Baptistengemeente De Fontein aan de Kruitmolenlaan 70 in Mid delburg wordt vanavond een le zing gehouden over Joodse gebrui ken en feesten. Het is de tweede lezing in een reeks van vier, waarin rabbijn S. Evers uitleg zal hierover geven. De toegang is gratis. Voor de gemaakte kosten zal een collecte worden ge houden. De lezing begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Het Chinees Gezondheidscentrum houdt vandaag om 20.00 uur een gratis instuif Taiji Bailong Ball in de gymzaal aan de" Westmede 75 te Middelburg. Deze racketsport uit China kenmerkt zich door ronde, vloeiende bewegingen met een spe ciaal racket en bal. Het lijkt op bad minton met één essentieel verschil, de bal wordt nooit geslagen. Een overzicht van alle activiteiten: Verwachting. 21.30 uur: Groot carnavalsbal in De Goede Verwachting met Jan Pul en De Pijpjes. Zondag 14 februari 17.00 uur: Hollandse hitsfestival voor jong en oud in De Goede Verwachting. KWADENDAMME Carnavalsvereniging De Pikpotten. Motto: Me bin 'n eel ênde. Vrijdag 12 februari 14.30 uur: schoolfeest in Tapperij 's Landswel varen. 18.30 uur: halve natte avond in Tapperij 's Landswelvaren. Zaterdag 13 februari 14.00 uur: Start optocht A. de Koningstraat. Zondag 14 februari 18.00 uur: slotakkoord in Tapperij 's Landswel varen. GOES (HANZEHAT) Stichting Arti Carnaval Goes Motto: 'T zit wee in de lift. Vrijdag 12 februari 20.00 uur: Carnavalsbal 'Boerenbal' in café Baarends (café De Bal) Zaterdag 13 februari 12.30 uur: Opening carnaval Grote Markt 14.00 uur: Overhandiging sleutel bij stadhuis 20.00 uur: Mottobal in café Baarends 21.30 uur: Kroegentocht Zondag 14 februari 14.00 uur: Kinderfamiliebal met als thema 'cir cus' in café Baarends 21.00 uur: Kroegentocht, start in Baarends Maandag 15 februari 21.00 uur: Kroegentocht, start in Baarends 21.00 uur: Carnavalsbal in café Midcity tot 03.00 uur met het thema 'Goud van oud', dresscode Goud en diverse dj's. Dinsdag 16 februari 14.00 uur: Start optocht bij café Baarends, in schrijven tevens daar vanaf 13.15 uur 20.00 uur: Afsluitende kroegentocht vanaf ca fé Baarends 23.45 uur: Zevensprong en teruggeven van sleutel bij stadhuis OOST-SOUBURG - Salsaband Rompe- cabeza en dj )obo zorgen voor de muziek tijdens de salsa-party, za terdag 6 maart in De Karolingen- burcht in de Vlissingsestraat in Oost-Souburg. Het dansfeest be gint om 22.00 uur. De toegangs prijs bedraagt ro euro. het carnavalsfeest in 's-Heerenhoek. foto Ronald den Dekker Vierkant. Oud wit. 40x40 cm. Excl. rozen. Diverse kleuren. Hoogte 9 cm. Excl. onderbord. Per stuk 1,09 Diverse kleuren. Potmaat 14 cm. Hoogte ca. 50 cm. Per stuk van 9,95 voor 5 voor Calandiva. Dubbelbloemlg. Diverse kleuren. Potmaat 10,5 cm. Per stuk GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl van 2,49 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27