zeeland 123 15-14 slechts 'frisse tegenzin' Arrestaties voor overval en inbraken in 2 maanden of 2 jaar Mark Rutte opent Liberaal Huis van WD Middelburg Af- en toeritten A58 dicht tijdens doorkomst Tour commop woensdag 10 februari 2010 W Twintig ondernemers hebben zich gemeld om een coffeeshop te beginnen aan de Kleverskerkseweg in Middelburg, waar nu de onderwijsinstelling Het Traject is gevestigd. Eerder waren er twee coffeeshops in de binnenstad. Met een meerderheid van één stem (15 voor, 14 tegen) ging de Middelburg se gemeenteraad in november akkoord met beperkte voortzetting van het gedoogbeleid voor de verkoop van cannabisproducten. oost-souburg - Met de aanhou ding van vijf Oost-Souburgers is een flink aantal inbraken en een gewapende overval op een winkel in Oost-Souburg opgelost. Dat heeft de politie Zeeland gisteren la ten weten. De gewapende overval was de ba sis voor de oplossing van de inbra ken. Bij die overval op een bruids modewinkel in de Kanaalstraat in Oost-Souburg op 27 januari wer den twee mannen van 23 en 27 jaar op heterdaad betrapt. Bij on derzoek in de woning van één van die mannen vond de politie een grote partij kleding. Die was gesto len bij een inbraak in een winkel in oktober vorig jaar, ook in Oost-Souburg. In het huis lagen ook andere spullen die waren ge stolen bij woninginbraken in on der meer Oost-Souburg. Na de aanhouding van de twee mannen heeft de politie nog meer woningen doorzocht. Ook daar werden spullen gevonden die bij inbraken waren buitgemaakt. Dat leidde tot de arrestatie van nog eens drie mannen. De diefstallen zijn gepleegd in de periode 2009/2010. Alle verdachten komen uit Oost Souburg en zijn tussen de 19 en 30 jaar oud. Vier van hen zit ten in voorlopige hechtenis. De po litie sluit meer arrestaties niet uit. middelburg - WD-leider Mark Rutte komt morgen naar Middel burg om het Liberaal Huis van de WD te openen. De WD heeft een vast punt gekozen van waaruit ze tot en met 2 maart campagne voert voor de gemeenteraadsver kiezingen. Dat is het winkelpand Langeviele 63 en het is elke dag open, behalve op zondag. Rutte opent het Liberaal Huis om 19.00 uur. Daana gaat hij met WD-wet- houder Frank Streng en lijsttreker Chris Simons op bezoek bij onder nemers. Rutte houdt om 20.30 uur in het Liberaal Huis een lezing over economie en regeldruk. tijd om tegen het verlenen van die vergunning een 'zienswijze' (be zwaar) in te dienen. Wijzen burge meester en wethouders de bezwa ren af dan kan men nog de gang naar de rechter maken. Daarbij kan men aan de rechter vragen de vergunning te schorsen zodat er niet gebouwd mag worden. Tegen het besluit van de rechtbank kan men hoger beroep instellen bij de Raad van State in Den Haag. De hele procedure kan in het snelste geval binnen een week of acht worden afgewerkt. Maar als de zaak tot voor de Raad van State wordt uitgevochten kan het wel eens twee jaar gaan duren. Naast de bouwvergunning is er ook een exploitatievergunning no dig. Hieraan zit ook een Bibob- procedure vast. Het gemeente laat daarin de integriteit van de onder nemer onderzoeken. Voor de ex ploitatievergunning gelden dezelf de rechtsregels als de bouwvergun ning en de definitieve vergunning zou binnen twee maanden gere geld kunnen zijn, maar het kan ook twee jaar gaan duren. KONINGINNEDAG Volg het nieuws over Koninginnedag in Middelburg en Wemeldinge op het weblog www,pzc.nl/oranjeboven MEEST GELEZEN 1. Coffeeshophouder Sixty Two niet eens met hoogte boete voor hennep 2. Terrassen weg bij bezoek koningin STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl kruiningen - Diverse af- en toerit ten van de A58 in de gemeente Reimerswaal worden op zondag 4 juli vanaf ti.oo tot 16.00 uur afge sloten. Op die dag wordt de eerste etappe van de Tour de France ver reden. De wielrenners doorkrui sen Reimerswaal van west naar oost over de N289. De reclamekara vaan arriveert rond 13.15 uur bij Kruiningen. De kopploeg passeert de gemeentegrens anderhalf uur la ter. Mensen die op die dag iets wil len organiseren, moeten dat op tijd kenbaar maken bij de gemeen te in verband met vergunningen. Een aanvraag moet uiterlijk eind april binnen zijn. Meet informatie via 0113-395365 of395357- Afstemming heeft Woord ZO A plants gevonden met V n. Dnnri vi ucmte 1 wsenzorg ^1^ Tear, Dorcos en UOOO Red een Kind. www.woordendDad.nl giro 733, Gorinthem www.zoo.nl giro 550, Apeldoorn Sixty Two in de Sint Janstraat, gesloten sinds eind 2008 foto Ronald den Dekker incwr Kleverskerkseweg 17, deze plek is door de gemeenteraad aangewezen als locatie voor een coffeeshop. foto Lex de Meester tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25