'Vertragingstactiek' of Grote beloftes in campagne kiezersbedrog 221 zeeland Vergunning 'Meteen al de eerste nacht zakten we door het bed' to Kil til'(01 'ïil&vtte' r1 - t ve-net Drie maanden zijn verstreken sinds de Middelburgse raad Kle- verkerkseweg 17 aanwees als locatie voor een coffeeshop. Giste ren kreeg de raadscommissie de stand van zaken te horen. EVALUATIE College tevreden over eigen werk AGfri woensdag 10 februari 2010 ■W KanaAlscr.tac Oost-Souburg rei 011^-441243 www.merriemie.nl COFFEESHOP mgg$m&&BB&aaumuu door Theo Ciele V door Maurits Sep vlissincen - Politici die de Vlissin- gers in de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen gouden bergen beloven, bedriegen de kie zer. Die waarschuwing uitte wet houder Jacques Suurmond giste ren bij de presentatie van de eva luatie van het collegebeleid van de afgelopen twee jaar. Want weliswaar staat de gemeente er politiek, fysiek en financieel be ter voor dan twee jaar geleden, het werk is nog lang niet klaar. Boven dien moet Vlissingen rekening houden met vijf miljoen euro aan bezuinigingen, beklemtoont Suur mond. „Dus wie nu grote beloftes doet, heeft straks heel wat uit te leggen aan de kiezers." Dat was het enige spoortje van ver kiezingstaai op de persconferentie. Het college wilde niet te veel voor uitkijken, omdat er na de verkie zingen op 3 maart een ander colle ge kan zitten. Gisteren was het tijd voor terugblikken. En het college is dik tevreden over wat het in twee jaar tijd heeft be reikt. Na de diepe politieke crisis over het project Scheldekwartier waarin het vorige college moest op stappen, verklaarden burgemees ter Wim Dijkstra en de vier wet houders eendrachtig dat er op alle terreinen grote stappen voor waarts zijn gezet. Scheldekwartier, Timmermans op 4 februari 2010 heeft gerechts deurwaarder Marco Rave te Goes op verzoek van SNEZHANKA ILIE- VA VAN EIJK wonende te Middelburg, te dezer zake woon plaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaar ders/ incasso, bij exploot aan MARCUS THEODORUS MARIA VAN EIJK, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschikking d.d. 25 maart 2009 van de Rechtbank te Middelburg, sector civiel, waarbij ondermeer de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk wordt uitgesproken; Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en beschikking wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6, 4461 CW GOES tel. 0113-246333 binnenstad, onderwijs, sociaal be leid (veiligheidshuis), wegenonder- houd - om er een paar te noemen. En dat alles zelfs ondanks de eco nomische crisis. „De fundamenten zijn weer stabiel", concludeerde Dijkstra. „Financieel, organisato risch en beleidsmatig. De visies voor de toekomst zijn verankerd in de meerjarenraming. Op basis van deze stabiliteit kunnen we ver der werken." Wethouder Rob van Dooren: „We hebben een omslag gemaakt van verdedigen naar aan vallen. We durven in Vlissingen weer te scoren." Dat is in belangrijke mate te dan ken aan de ingrijpende veranderin gen die de gemeente intern heeft doorgevoerd. Het Scheldekwartier was niet alleen een politieke maar ook een ambtelijke crisis. Er was op het stadhuis een groot wantrou wen ontstaan tussen bestuur en ambtenaren, maar dat is hersteld, oordeelt het college. Dat er zon dertig jonge (30-plussers) nieuwe ambtenaren zijn aangetreden ter vervanging van 22 50-plussers - op een totaal van 400 ambtenaren - was erg belangrijk. Net als dat de helft van de leidinggevenden is ver vangen door nieuwelingen. De organisatie is stabiel genoeg om ook met een ander college ver der te kunnen, benadrukten de wethouders. Al maakten ze er an dermaal geen geheim van graag sa men verder te gaan na 3 maart. ertragingstactiek. Het hoge woord kwam er gisteravond uit tijdens de vergadering van de Middelburgse raads commissie Algemeen Bestuur. PvdA-raadslid Monique Baltus be tichtte burgemeester Koos Schou- wenaar ervan bewust langzaam aan te doen met de uitvoering van het zwaar bevochten 'coffeeshopbe- sluit' van begin november. Ze ver geleek het met een slecht uitgevoer de 'schwalbe' in het voetbal en daarvoor krijg je een rode kaart. „De voetballer dan", haastte zich erbij te zeggen, om het misver stand te voorkomen dat ze Schou- wenaar de laan zou willen sturen. Maar dat het de PvdA-fractie hoog zit was wel duidelijk. „Het hoofd pijndossier is uitgegroeid tot een zware migraineaanval", zei Baltus. In november de raad de locatie Kle- verskerkseweg 17 aan als (enige) plaats voor een coffeeshop. Niet de voorkeurslocatie van de meeste voorstanders van het voortzetten van het gedogen van de verkoop van softdrugs, maar de wel enig haalbare. De meerderheid hing af van de Lokale Partij Middelburg. Die wilde wel een coffeeshop, maar absoluut niet in woonwijken en al helemaal niet in de binnen stad. De PvdA bedong dat de cof feeshop bij voorkeur in handen moest komen van een stichting en dus niet van een commerciële uit bater. Gisteren kwam Schouwenaar met een memo waarin de commissie op de hoogte werd gebracht van de stand van zaken. Heel erg veel verder is men nog niet. Wel lijkt het erop dat de onderwijsinstelling Het Traject, dat nu het pand aan de Kleverskerkseweg 17 gebruikt, op korte termijn vertrekt. Schouwenaar ontkende ten stellig ste dat hij met een vertragingstac tiek bezig was. Hij wilde niet ver hullen dat hij met het ene dossier met wat meer 'frisse tegenzin' aan de slag gaat dan met het andere: „Maar ik ga een besluit van uw raad echt niet zitten saboteren. Ik vind het jammer dat u dat veron derstelt. U kunt een besluit ne men, maar dat zegt niet dat wij het ook pijlsnel kunnen uitvoeren." De keuze die de gemeenteraad heeft gemaakt is nu eenmaal niet een-twee-drie te verwezenlijken. Het pand verkeert in een deplora bele staat dus is een ondernemer nodig die er geld in wil steken. De integriteit ondernemers moeten bovendien getoetst worden vol gens de wet Bibob en de raad wil dat de coffeeshop een bepaalde rechtsvorm - een stichting - heeft. Coffeeshop Roxy in de Zandstraat, gesloten sinds eind 2007. foto Ronald den Dekker westkapelle - Ze begonnen met niets. Nog geen zeem om de ra men te lappen. In het hele huis één peertje licht. „En het duurde even voordat we op dreef waren", lacht Truus Postma, vijfenzestig jaar nadat ze met met Cees van Rooijen in het huwelijk trad. „Met een al de eerste nacht zakten we door het bed." Nauwelijks van de schrik bekomen, kreeg hij last van z'n blinde darm. Over verdronken landerijen brachten ze hem naar het ziekenhuis. Zo ging dat vlak na de oorlog in verwoest Westkapelle. Tegenwoor dig hebben Truus Postma (87) en Cees van Rooijen (89) vanuit het woonzorgcomplex aan de Westka- pelse Kreek een mooi uitzicht op hetgeen sindsdien in het dorp weer is opgebouwd. Gisteren vier den ze er hun 65-jarig huwelijk. Trots constateerden ze ook zelf veel te hebben opgebouwd. Hij werkte die eerste jaren mee aan het herstel van de dijk. 's Avonds volgde hij een studie: goed voor aan baan als technisch hoofdamb tenaar bij het wegschap. Ze kregen twee dochters, en maakten mu ziek. Zij zong. Hij dirigeerde, blies de bugel en de baritontenor, en be hoedde honderd Westkappelse liedjes voor vergeteldheid, door ze, op muziek gezet, te boek te stellen. Schouwenaar: „Dat zijn drie pro blemen bovenop elkaar." Christenunie-woordvoerder Krijn Hamelink vond dat de partijen die voor het coffeeshopvoorstel had den gestemd nu de rekening van 'hun slechte besluit' kregen gepre senteerd. Benno Nieuwenhuis (WD) zei dat de burgemeester niets te verwijten valt en dat Schouwenaar 'uiterst zorgvuldig handelt'. Adrie van 't Westeinde (Groenlinks) vroeg de burgemees ter op de man of af het besluit uit voerbaar is. „Ik heb liever dat u nu zegt dat het niet kan, dan dat we het zo lang laten aansloffen totdat het vastloopt." Schouwenaar zei dat het geen 'mission impossible' was. In een adem zei het er wel bij dat het nog wel even kan duren voordat er aan de Kleverskerkseweg softdrugs ver kocht kunnen worden. „Reken er maar op dat de bezwaren tot op het eind toe zullen worden doorge zet." Dan kan het zo maar twee jaar duren voordat de zaak rond is. Zo'n twintig ondernemers hebben zicht gemeld bij de gemeente om aan de Kleverskerkseweg een cof feeshop te beginnen. Ze komen voornamelijk uit Zeeland en West-Brabant; ook uit Roosendaal en Bergen op Zoom. Twee steden die vorig jaar besloten coffeeshops niet langer te Een nieuw raadsbesluit is niet nodig om een coffeeshop in Middelburg te vestigen. Dat is wel nodig als gemeenschapsgeld wordt gestoken in het pand of als om wat voor reden dan ook deze lo catie komt te vervallen. Dan moet de gemeenteraad in het eerste geval krediet verlenen; in het tweede ge val zal de raad een andere plaats moeten kiezen. De exploitant van de coffeeshop zal het pand verbou wen of er een nieuw gebouw neer zetten. Hiervoor is een bouwvergun ning nodig. Men heeft zes weken de Truus Postma (87) en Cees van Rooijen (89). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24